Výběr krytiny a zafóliování střechy

Autor: Žaneta a Jirka (35 příspěvků)
Kategorie: Hrubá stavba
13. 11. 2014
7 komentářů
Výběr krytiny a zafóliování střechy
Příspěvek stavebníka
Po vyzdění komínu měla přijít na řadu střecha. Ale jelikož jsme už neměli peníze a převod pozemku od města včetně vyřízení hypotéky trval skoro 3 měsíce!!!, tak jsme z výplat nechali alespoň zafóliovat střechu (2.7.2014), abychom mohli zdít příčky. Jinak bychom celé prázdniny nic neudělali, kromě vytírání podlah zatopeného domečku po dešti.
Kniha Základová deska svépomocí

Nejste si jisti, jak správně postavit základovou desku? S touto knihou se vyhnete drahým chybám.

Stáhnout knihu

Položit fólii jutadach 135 a později i pokrytí střechy jsme svěřili do rukou chlapů, co nám dělali vazníky. Asi na tom nebude nic složitého, ale přece jenom střecha je vysoko a nemáme s tím žádné zkušenosti, tak jsme střechu nechali odborníkům. Také do této doby jsme vše dělali sami a trochu odpočinku neuškodí :-). Latě nám tesař nabídl bez DPH. Střecha se zafóliovala – zalaťovala pouze provizorně, protože jsme si vybrali neposuvnou tašku. A jelikož nejsou peníze, nemůžou se objednat tašky a rozměřit latě.

Původně jsme chtěli nějakou lehkou krytinu, třeba hliník, se skrytým kotvením, ale vyšlo to dráž než pálená taška. V úvahu přišla i plastová taška, která byla teda dražší, ale pálená taška je pálená taška a navíc jednání firmy. Bylo katastrofální, dodnes nám neposlali rozpis materiálu na naší střechu a vzorek tašky jsem z nich loudila měsíc! A tak jsme skončili u pálené tašky :-). Od začátku byla mým favoritem pálená taška Tondach Samba 11 černá glazura. Ale zde na webu jsme objevili velice podobnou tašku Roben Monza plus černá glazura, která se nám moc líbila a hlavně je velkoformátová, má nižší hmotnost – 9,5ks/metr čtv. A cena oproti Tondachu je výrazně nižší – 25Kč/ks. Tak bylo rozhodnuto :-).

Kniha Hrubá stavba svépomocí

Plánujete stavbu svépomocí? S touto knihou postavíte hrubou stavbu v profesionální kvalitě.

Stáhnout knihu
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Žaneta a Jirka
Žaneta a Jirka
35 příspěvků
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
Andrea a Michal

Andrea a Michal20. 11. 2014 19:34:29

pro Žaneta a Jirka:
mohli bychom Vás stejně jako PetrJ požádat o zaslání propočtu porovnání izolantů, moc děkujeme honzova.andrea@seznam.cz

PetrJ20. 11. 2014 16:03:21

pro: Žaneta a Jirka
mohl bych poprosit o zaslání propočtu jak vám vychází v porovnání Vata-chytrá pěna-foukaná izolace. Díky petr.jelinek@wifcom.cz
Majkííí a Kačka

Majkííí a Kačka20. 11. 2014 14:30:46

Foukaná bude tuto středu (snad), tak něco napíšu.
Žaneta a Jirka

Žaneta a Jirka20. 11. 2014 13:39:40

ahoj, u nás na Hané moc sněhu nebývá. Na pár řádků o krytině už se chystám, s mimčem není moc času. To my se zas těšíme na tvoje články, matně si pamatuji, že jsi sháněl info o foukané izolaci???Tak jsem zvědavá, jak to dopadlo. My jsme si dávali nacenit chytrou pěnu, foukanou izolaci a propočítávali i vatu...
Majkííí a Kačka

Majkííí a Kačka20. 11. 2014 11:13:48

Pokud stavíte v 1. nebo 2. sněhovém pásmu, tak sklon 25 st. je v pohodě. Dobře se po tom chodí a střecha pěkně vypadá.

Dnes mají tašky dvojité zámky a minimální sklon může být i 23 st.

Myslím, že jste s Robenem udělali dobře. Už se těším na fotky krytiny :-)

Ať se daří.
Žaneta a Jirka

Žaneta a Jirka20. 11. 2014 9:46:38

My jsme právě dali sklon 25st., abychom měli širší výběr krytiny.
janka

janka20. 11. 2014 6:11:55

Na volbě krytiny záleží hlavně sklon střechy. Z obrázků, ale vyplývá, že střecha těch 30° bude mít. Jít pod třicet s pálenými taškami už je dost nestandartní a řekla bych, že i problémové a nepraktické.

Nové články do e-mailu
Sledujte nás