Stavba domu

Autor: Michal (6 příspěvků)
3. 2. 2014
46 komentářů
Stavba domu
Příspěvek stavebníka
Dnešní článek bude již o výstavbě RD. Po přečtení několika článků, kdy někdo dává přednost klasické cihle, někdo YTONGu, ostatní pórobetonovým systémům jiní zase dřevostavbám či skeletovým stavbám. Je to asi o vkusu, načtených materiálech a požadované rychlosti výstavby.

Pro systém, ze kterého jsem dům stavěl, jsem se rozhodl již na samotném začátku. Navštívil jsem stavební veletrh, kde jsem viděl naživo daný systém od jiné společnosti. Tenkrát jsem tedy tyto společnosti z Pardubic oslovil, dali mi nějaké nabídky, které mi přišly zcestné, ale materiál mě zaujal. Nejen, že má nadstandardní tepelné vlastnosti, ale řešíte izolaci a obvodové stěny v jeden okamžik a ušetříte tak velké náklady za materiál a čas strávený zateplením domu.

Nabídka firem mě nezaujala, pídil jsem se po výrobci systému a našel jsem výrobce v Benešově, který materiál jednak prodává komukoli, tak i přímo montují hrubé stavby. Pro systém jsem byl tak o to více rozhodnutý, když výrobce deklaruje na svých stránkách veškeré protokoly a certifikáty ohledně tepelného odporu a prostupu daným materiálem. Ve firmách, které stavějí z YTONGu, mi sdělili (střílím od boku, již je to několik let), že aby se YTONG vyrovnal stejnému tepelnému odporu, tloušťka zdi by byla kolem metru.

Stavební systém se jmenuje DURISOL, který je tvořen z vnější desky o síle 3,5cm ze štěpkocementové desky opatřenou tepelnou izolací zevnitř stěny – já mám 15 cm šedý polystyren (ten je na desce přímo nalepený již od výroby), dále pak systém tvoří 15 cm mezeru pro vylití betonem a konstrukce je ukončená vnitřní štěpkocementovou deskou o síle opět 3,5 cm. Celková tloušťka stěny je tak tedy vč. 15 cm izolace 37 cm. Vnitřní nosné stěny se vylévají betonem jenom do cementových desek. Jde o jednoduchý systém, kdy desky od délce 2m a výšce 1m se na sebe kladou do drátěných sponek a betonem se celý systém vyleje až ve chvíli, kdy je hotový strop v případě patrového domu. Pouze cca 30 cm betonu a ocelových výztuží jsou zality v první řadě, aby se držela stabilita a rovnost. Navíc dnes již má společnost novinku a systém dělají s drážkami, tudíž sponky odpadají a tím i malý tepelný most, který díky nim vznikal (což v zateplení domu, ale asi nijak nepoznáte).

Reklama

Díky tomuto systému, a téměř žádné váze při montáži, se mohla deska zatížit téměř ihned a se stavbou se začalo po týdnu, co se základová deska zhotovila. Kompletní zatížení vč. betonu v první m podlaží přišlo až cca po 2 měsících po zhotovení desky, kdy již má 100% vyzrálost.

Harmonogram stavby: 19.10.2013 se začalo s první řadou na základní desku 1.12.2013 pokládání stropních překladů 3.12.2013 zalití stropu a všech obvodových a nosných vnitřních stěn betonem 9.12.2013 založení první řady ve druhém podlaží 14.12.2013 dokončení druhého podlaží 18.12.2013 zalití obvodových stěn druhého podlaží

Před Vánocemi byl tak dům v hrubé stavě postaven. Dům stavěly 2 osoby. Pokud by se na to vrhlo více lidí, výstavba tohoto typu domu je možná za 1 měsíc od založení desky. Jak si můžete všimnout z fotek, tak odpady jsou vedeny v obvodových stěnách a jednu jedinou odpadní rouru bude nutné umístit do příčky kvůli vnitřní dispozici ve druhém podlaží.

Následující týden se začalo se střešní konstrukcí, tak aby se stihlo stavbu před Vánocemi přikrýt alespoň folií, viz další článek.

Reklama
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Michal
Michal (6 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

Pavel17. 3. 2018 19:55:43

Zdravím, poprosím o kontakt na firmu. Díky

Pepa228. 1. 2018 21:16:02

Dobrý den Michale, pošlete mi prosím také kontakt na firmu v Benešově na mail:
dekastello.k1f@seznam.cz

olzi29. 4. 2017 10:05:26

pěkně prosím také o zaslání kontaktu na olzi@seznam.cz, děkuji

Millan

Millan14. 2. 2017 20:20:27

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se Vám v domě bydlí? Zvažuji také tento systém, tak mě zajímají Vaše postřehy a na co si dát případně pozor. Dále prosím o zaslání kontaktu na firmu z Benešova co Vám dům stavěla, strýček google tápe. Mail: millan.svab@seznam.cz, děkuji za odpověď.

tt26. 9. 2016 22:48:20

Zdravím,

mohu poprosit kontakt na firmu z Benešova? Znám jen Beroun a 2x Pardubice. Email: tpejcha@atlas.cz. Dík moc

Michal

Michal2. 8. 2016 5:40:19

2 Lebi, Tomasr, Deny: Na e-mail Vám posílám kontakty na firmu co mi to stavěli. Ať se stavba daří, v Durisolu se bydlí krásně :) Fasádu ještě nemám (letos podzim) a v zimě uvnitř teplo, v létě uvnitř chládek :)

Michal

Michal2. 8. 2016 5:36:50

2 Bajcik: Zateplovat fasádou ještě budu na Durisol a to z důvodu drátů, které na Durisolu mám a držely desky před zalitím betonu. Musel bych jinak použít hodně lepidla nebo je flexou seřezat a jsou jich tam tisíce :) Nový systém Durisol nabízí již pero drážky a nepoužívá dráty ke spojení desek, tedy toto již v novém systému asi odpadá. Já budu dávat 5cm vatu a pak klasicky fasádu. Ať se stavba daří.

Deny16. 7. 2016 12:23:35

Ještě přidávám email: daniel.jakubik@gmail.com

Deny16. 7. 2016 12:01:34

Ahoj,

chystám se na stavbu domu a na různých místech čtu o kvalitách durisolu. Zatím mě ale trochu odrazuje cena. Můžeš mi prosím poslat kontakt na tu firmu z Benešova, snažil jsem se ji googlit a nikde jsem ji nenašel. Jak jsi na ni vlastně narazil? A máš ještě nějaké firmy, které byly ve hře? Rád bych si porovnal nabídky.

Díky

Deny

Bajcik6. 5. 2016 11:58:06

Ahoj Michale, také budeme stavět ze systému Durisol, jen stále zvažujeme zda ještě zateplit vnější stranu navíc. Ty budeš dodatečně zateplovat nebo dáš rovnou fasádní povrh? Děkuji

tomasr19. 4. 2016 10:26:32

Ahoj Michale,
díky za přínosné informace. Můžu tě ještě poprosit o jméno firmy, kterou tu zmiňuješ, a nějaký kontakt na ně? Mohl bys mi prosím také poslat nějaké cenové info (třeba na m2) z nabídky, co Ti tehdy dali?
Hodláme stavět ze stejného materiálu a jakékoliv další informace by se mi hodily.

Díky moc, Tomáš
tomasrusler@seznam.cz

Lebi4. 4. 2016 18:50:07

Ahoj Michale a i vsichni ostatni,

zrovna dokoncuji prevod stavebni parcely do sveho vlastnictvi a po prostudovani par textu jsem se nadchnul pro system Durisol. Strejda Google neustale odkazuje na zde jiz zminovane pardubicke firmy a me zaujala informace o benesovskem vyrobci, ktereho se mne nedari dohledat. Bylo by mozne zaslat info a kontakt vyrobca na mail lebi_cz@yahoo.com?
Vy, kteri jiz mate se systemem zkusenost, udelali byste dnes neco jinak? Na co si dat pozor pri stavbe timto systemem?
Predem moc diky za odpovedi.
Lebi.

Michal

Michal29. 3. 2016 5:25:39

2 Michal - poslal jsem ti kontakt na e-mail

mitchudo28. 3. 2016 17:49:13

Ahoj Michale,

díky za supr info, které se hodí.
Každopadně je možné mi zaslat kontakt na firmu z Benešova, případně nějaký hrubý rozpočet co za kolik bylo?
Řešim bud.stavbu ze stejného materiálu a nejsem si jist cen.nabídkou.
michalpida@seznam.cz
Díky Michal Tomášek

Michal

Michal2. 11. 2015 7:07:44

2 Ondra - poslal jsem ti info na mail.

2 Radek - super :) ani já po více jak 2 letech od prvního kopnutí s Durisolem nelituji :)

Ondra31. 10. 2015 20:10:46

Ahoj Michale,

prošel jsem si celý článek i diskuze, celkem mi to pomohlo pochopit tento stavební systém, pro který jsem nakloněn. Chci se zeptat jak Ti pokračuje stavba, snad v předpokládaných finančních mezích? O prostupech tepla a srovnání s jinými systémy toho už zde bylo řečeno hodně, tak to otvírat nebudu. Zajímá mě, uvažoval jsi o podsklepení? Vím, že dneska už se to moc díky finanční náročnosti nevidí, ale pokud jsi náhodou narazil na nějakou poznámku či zkušenost, jak by si firma stavějící Durisolem poradila s tímto požadavkem, moc by mi to pomohlo.

Pokud stále máš ten zmiňovaný kontakt na člověka od Durisolu, byl bych ti vděčný, stejně tak za jméno té vítězné firmy z Benešova.

Díky za cokoliv, mr.crook@seznam.cz

OS

Aneta a Šárka

Aneta a Šárka14. 5. 2014 10:53:15

Ahoj Michale, díky za odpověď, bylo mi jasný, že času je málo :)

Za kontakt budu ráda. Můj mail sarka.zaludova@gmail.com.

Díky a hodně zdaru!!!

Š.

Michal

Michal11. 5. 2014 22:15:53

Ahoj Šárko
promiň trochu sem to dříve nestíhal. Já si vybral DURISOL, protože se mi systém líbil a byl jsem na několika stavebních veletrzích a měl jsem možnost vidět všechna možná řešení a toto řešení si mě získalo, na druhou stranu v to dobrém i zlém beton je beton, proto jsem při výběru příliš neváhal a ani jsem to s Veloxem neporovnával.
Co se týká nabídky, když mi dáš mail, pošlu ti kontakt na člověka z DURISOLu, co mi to zpracovával - vše dodal kompletní vč. práce, co řekne to platí. Tak jak byla kalkulace 2 roky dozadu, tak to bylo na korunu přesně i ve 2013/2014. Dá se s nimi jakkoli domluvit, tak jak potřebujete. Přes ně si zajišťuji občas i další materiál na stavbu, kdy mi ho dokáží sehnat výhodněji než kolikrát já sám ve stavebninách či na internetu.

Václav Hlobil6. 5. 2014 11:10:13

Durisol také existuje ve formě tvárnic. Výhodou je snadnější manipulace a menší (odbornou) náročnost výstavby. Jde pak vlastně o stavebnici, kdy si z "kostek" postavíte skutečný (a rovnou zateplený) dům. Přijde mi to jednodušší než tento deskový systém.

Aneta a Šárka

Aneta a Šárka25. 4. 2014 20:02:09

Ahoj Michale,

předně musím říct, že dům zatím vypadá parádně a zdá se, že to jde i celkem od ruky... držím pěsti!

Jsme před finalizací projektu a rozhodujeme se, zda cihla nebo beton. Zatím se přikláníme spíš k tomu betonu, a to hlavně kvůli rychlosti a jednoduchosti výstavby (hrubou stavbu si chceme nechat postavit "na klíč"). Přichází do úvahy Velox a Durisol. Můj dotaz zní, jestli sis dělal porovnání mezi těmito dvěma výrobci. Máme nacenění od Veloxu (ti to dodali kompletní vč. dopočtených výztuží , montáže atd.), ale Durisol to poslal "polovičaté", takže jednoduché srovnání ceny není možné. Z nějakých dostupných dat ostatních stavebníků, kteří mají také konkrétní kalkulace od obou firem, nám to ale vychází téměř 50:50 a rozhodnutí tudíž nevychází jednoznačně. Jak jsi postupoval Ty? Měl jsi nacenění od obou úplně kompletní? Nebo bylo něco, co Tě odradilo hned?

Díky Šárka

Roman

Roman21. 3. 2014 20:32:51

Díky za odpověď. Je to rozumné. Pokud to bude možné půjdou stejnou cestou.

Michal

Michal21. 3. 2014 19:19:04

Odpady jak lezatou tak i ve zdech Durisolu mi delala pri vystavbe casti Durisolu primo ta firma. Nechal sem to na nich kvuli zaruce jak to zaliji betonem a bylo by neco spatne s odpady, abych to nemusil resit ja ale zhotovitel. Samo jeli podle projektu...

Roman

Roman21. 3. 2014 15:43:32

Mohl bych porosit o informaci, zda jsi měl na rozvody odpadů svého instalatéra, nebo ti to řešila firma, která ti stavěla Durisol?

Díky za odpověď

Kuba a Lucka

Kuba a Lucka6. 2. 2014 22:53:37

Děkuji za odpověd, tak to vám budu držet palce, ať se do toho vejdete. Nezapomeňte, poté napsat, jak se vám v novostavbě z tohoto systému žije, vychytávky, výhody, nevýhody a tak :)

Michal

Michal6. 2. 2014 21:40:00

2 Jakub P. - asi tak kolem 4 mio CZK - bez vybavení, čistě RD pro kolaudaci.

Jinak platí co jsem psal, že hrubou stavbu jsem měl dodavatelsky, interiéry si budu již řešit vesměs sám. Materiál je již nakoupen, čekám do konce měsíce jak přivezou okna a nainstalujou je a poté se vrhnu na zdění příček, veškeré rozvody, izolace podlah, topení, ty tolik zde již zmiňované omítky (tam si pohrávám, s myšlenkou strojové omítky subdodavatelsky) a pak stropy SDK. Počítám že v létě bude RD z větší části hotov - uvidíme :)

Kuba a Lucka

Kuba a Lucka6. 2. 2014 21:01:03

To máte určitě pravdu, a hlavně za komfort "téměř se toho nedotknout" se vždycky platí. Ale, jak píše sám stavebník Michal, má natolik dobrou práci, že pro něj je po finanční stránce lepší být v práci, než si brát třeba dovolenou a rvát to vše svépomocí. Nikdo neoznačuje toto celkové řešení za nejhorší nebo tak něco, je to spíše řešení, kdy se neřeší peníze, řešení, kdy stavebník nejede na hypotéku, ale prostě na to má :).. tudíž na tomto, pro mě sice drahém systému, nevidím vůbec nic špatného ba naopak :)

Majkííí a Kačka

Majkííí a Kačka6. 2. 2014 20:46:27

S posledním příspěvkem musím celkem souhlasit.

Myslím, že staticky je ten systém někde úplně jinde (v dobrém slova smyslu) a dělat patrový dům je jiné, než vyzdít jenom obvod+věnec a hodit na to vazníky.

Nicméně, musím upozornit na finanční, resp. časovou náročnost omítek (jádrovka + perlinka, lepidlo + perlinka + dodatečné zateplení), která toto řešení bohužel dále prodraží, jak jsem psal níže.

mirek a eva

mirek a eva6. 2. 2014 20:39:17

Mě samozřejmě cena jeho hrubé stavby bez desky, oken a střechy také překvapila, ale on nemusel na nic sáhnout, zatímco my ostatní jsme nadělaní(úvaha). takže nemůžeme jednoznačně odsoudit jeho řešení jako nejhorší(neekonomické, nebo neefektivní?), už vzhledem k rozměrům. Každopádně diskuse(níže o tepelném odporu) k tomuto řešení byla prospěšná a lidem za ni děkuji. Nevím přesně, kteří stavebníci v roce 2013 postavili větší objemy a za kolik. Při srovnání se staršími záznamy musíme vzít v úvahu staré ceny, objemy materiálu a míru svépomoci. Můj dojem z jeho řešení(včetně ceny) je, že to není ani průměrné, ale není to zas tak strašné.
další připomínky mi prosím napište na mail mirlun@centrum.cz. hodně zdaru!

Kuba a Lucka

Kuba a Lucka6. 2. 2014 20:22:09

Miroslav Luňák: myslím, že i zde na serveru jsou baráky, které jsou ještě větší... nechápu, co jste tím chtěl říct...

mirek a eva

mirek a eva6. 2. 2014 16:40:19

jen poznámku, máte dost velkou podlahovou plochu, tak bychom to měli všichni vzít v úvahu. těším se na další etapy. ať se daří!

Kuba a Lucka

Kuba a Lucka6. 2. 2014 15:24:05

Mohu se zeptat kolik hodláte prostavět peněz nebo kolik si myslíte, že vás to vyjde?

lorenc4. 2. 2014 14:20:30

http://www.bydlenisnu.cz/shop/zdici-material/porobetonove/ytong/obvodove-nosne-zdivo/ytong-obvodovy/ytong-p4-500-200x249x599-200-mm-hladka.html

420kč včetně DPH, běžně železo žádné nepotřebujete.
překlady na 200 nejsou tak drahé a da se jestě ušetřit když se ošaluje otvor a vybetonuje.
lepidlo na barák + lepení izolantu tak za 9000kč.
a i když naopak přeženu a vyšla by taková zeď na 1400za m2 pak jste pořád mohl ušetřit 300 tis, a to mluvíme o levnější položce domu, protože hlavní financování přichází až po hrubé stavbě.

já se vám to nesnažím rozmluvit jen uvádím věci na pravou míru, jak píšete ze by ytong musel mít metr aby se vyrovnal vašemu systému tak i to je nesmysl jesliže máte R=5,28 tak to přesně odpovídá ytongu Lambda+ P2-350 která má 45cm.

možná to počítali s P6 nebo tak něco, ale cihla takového rozměru se používá i na těžší 2patrové domy.

Michal

Michal4. 2. 2014 7:28:26

Díky chlapi, tak se omlouvám za chybný výpočet vycházel jsem z katalogů ze stavebních veletrhů, kde to bylo rovnou spočítané, kalkulačka mě nanapadla :)

A i na http://www.ytong.cz/cs/content/presne-tvarnice-ytong.php jsou trochu jiné hodnoty.

A tu kalkulačku jsem na rychlo vyzkoušel, šedyý polystyren tam nenašel a s běžným a 200 YTONGU mi vyšel opravdu v kalkulačce U=0,6 W/m2.K.

No, ale nejsem stavař, tak to třeba počítám špatně..

Jinak zdiva tam půdorisně vychází něco kolem 270 - stavební otvory asi 50m2 takže cca 220m2. Jinak jsem koukal na ceny běžné 200 YTONGu, kde jsem já kupoval YTONG pro vnitřní příčky což si myslím, že mám dobrou cenu - bral jsem 10 palet 150 příčkovek a poptal je v několika stavebninách, ale nedostal jsem se za materiál pro uváděnou 200 na nižší částku než 435 CZK / m2 a to je jen za materiál a je to bez DPH. + nějakých 250 za polystyren, náklady za lepidlo, překlady, železo, případně práci. Přijde mi, že těch 1200 m2 co uvádíte vč. práce je příliš optimistických.

No, ale co z Durisolu již je postavěno - technologii bych neměnil, jsem s ní spokojenej, uvídím jak se v tom bude bydlet :)

lorenc4. 2. 2014 6:27:53

ano Majkíí to spočítal správně
ale i na te kalkulačce nemaji někdy správné hodnoty. dle hodnot výrobcu mi vyšlo R:
ytong + eps - 7.165 38cm
durisol s 15eps - 5.28 37cm
a to už je slušný rozdíl

cena práce ytongu a eps je cca 400 a 150 za m2 a to si myslim že jsem dal už lepší ceny na vetší stavbě to je levnější.
tedy celkem práce a material u ytongu +eps je 1200kč/m2 kolik máte zdiva 200m2 ?

Majkííí a Kačka

Majkííí a Kačka4. 2. 2014 6:01:07

Pěkný den.

To jste mě překvapili, že výrobce doporučuje zateplit tenkou vrstvou EPS.

Tak v roce 2005 výrobce tvrdil, že systém se už dodatečně zateplovat nemusí a je to jeho výhoda, která ušetří náklady.

Časy se mění.

Myslím, že ten Michalův výpočet tepelného odporu u sendviče YTONG+EPS je špatně.

Hodil jsem to do kalkulačky na TZB a vyšlo to takhle:

YTONG P4-500 tl. 20 cm, R=1,333
EPS šedý tl. 18 cm, R=5,625

Dohromady je to R = 6,958, což je U = 0,143 W/m2K.

Pro EPS šedý jsem počítal lambda 0,032.

Odkaz na kalkulačku:
http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/140-prostup-tepla-vicevrstvou-konstrukci-a-prubeh-teplot-v-konstrukci

Když to vezmu logicky, tak ve skladbě 37 cm Durisolu je 15 cm EPS, což je méně než 18 cm EPS u porovnávaného sendviče.

Dále betonové jádro má horší tepelné vlastnosti než pórobeton. Dřevocementové desky také nejsou příliš dobrým izolantem a jejich síla je celých 7 cm v konstrukci Durisolu.

Nemůže to tedy vyjít tak šíleně v neprospěch YTONG+EPS, jak se píše v minulém příspěvku!

Spíše vychází YTONG+EPS z hlediska tepelného odporu lépe a určitě levněji než Durisol.

Michal

Michal3. 2. 2014 21:28:24

2 Lorenc - To co popisujete tedy 200 YTONGu a 180 cm greywall vychází v součinitelu prostupu tepla na 0,581 W/m2.K Data YOTONgu beru přímo od výrobce na jejich stránkách. DURISOL v té samé skladbě vychází na 0,180 W/m2.K. Pokud bych se u YOTONgu tedy chtěl dostat na srovnatelnou hranici, musel bych použít YTONG Theta+ P1,8-300, kde je šířka 50 cm + 180 grewall tj. celkem 68 cm oproti mým 37 cm. Tím pádem i cena kterou tolik popisujete budě někde jinde - podle cen stavebnin by to vyšlo na 1700/m2 za ytong + cca 280/m2 za 180 graywall. Nepočítám do toho překlady a stropní nosníky. Cenově tedy budete bez práce někde kolem 2000/m2 obvodového zdiva. Mě vyšlo vč. práce, betonu, stropů a všeho železa a DPH na 2800 CZK/m2 což netvrdím, že se nedá postavit levněji, ale to myslím není předmětem naší diskuze :) Jak jsem napsal v mém článku, systém jsem si vybral neboť se mi líbí, nezpochybňuji jiné systémy, každý má něco do sebe a má i svá negativa...

Michal

Michal3. 2. 2014 19:47:25

2 Roman - díky za názor, mě systém taky oslovil, proto jsem se ze něj rozhodl stavět. O sponkách jsem psal, že já je tam mám, ale výrobce již nyní nabízí systém i bez sponek. Já bohužel stavět začal až po roce oproti původnímu termínu, proto mě firma jak to šlo nasoukala do svých termínů a stavěli to jen 2 lidé a stavělo se to tak dlouho jak je uvedeno výše. Sami přiznali, že standard mají za 20 dnů hotovo, takže věřím, že Vašich 14 dnů je reálných. Vnitřky budu dělat stříkanou omítkou, tak uvidíme jak to půjde :)

Roman

Roman3. 2. 2014 19:02:27

Přiznám se, že z Durisolu budu na jaře (doufám) stavět také. Jak již bylo psáno, je vhodné provést dodatečné zateplení 5cm polystyrenu což výjde levněji než jádrová omítka (na to opět výrobce sám upozorňoval).

Co se týká vašeho článku, že spony tam mít nebudete, tak již z vašich fotek je zřejmé, že jsou použity. V nové verzi opravdu jsou v deskách vyfrézované drážky do kterých se spony vsazují, aby se svížil prostup tepla. Monolytické stavby mají své pro i proti, jako jakákoliv jiná stavba.

Zajímavé je, že vám to stavěli takto dlouho. V mém případě se dodavatel zavázal k termínu 14 dní + měsíc tvrdnutí, než bude možné na stavbě pokračovat.

Co se týká použití perlinky na omítky, tak na tento fakt upozorňuje sám výrobce. Nehledně na to, že sám mám zkušenosti se stavbou z ytongu/porobetonu a u těchto staveb má perlinka také své místo, jinak vznikají praskliny mezi jednotlivými tvárnicemi.

Pokud se stalo, že se v interiéru prokreslovali obdelníky, tak v tomto případě bych to viděl na straně zhotovitele, nebo použití špatných postupů/materiálů. Na vnitřek se doporučuje provést 1cm silnou omítku. Pokud se to udělá poctivě, tak se nemůžou obdelníky prokreslovat. Přiznám se, že zatím nemám přímo vlastní zkušenosti s touto technologií stavby. Ale když jsem vybíral stavební materiál, v mnoha ohledech mě tato technologie oslovila.

lorenc3. 2. 2014 15:12:49

ytong 200+18cm

lorenc3. 2. 2014 15:09:46

ytong 200+16cm eps grey = 420+265kč/m2 jedna perlinka venku jedna dovnitř.
tlouštka stěny 38cm lepší izolace jednodušší systém, všechny dodatečné práce usnadněny,odzkoušený systém na milionech domů.

Vás vyšel jen beton i s prací na 480kč/m2 cenu desek si ani neumím představit a ty taky někdo musel poskládat.
a k tomu času, 2 měsíce do postaveni zdí+strop, vzdyt to vám z porobetonu postaví jakákoliv parta 2zedníku

mimochodem jsou i levnejší pórobetony

Michal

Michal3. 2. 2014 9:31:44

2 Majkíí - děkuji za info Michale. Vím o to a počítal jsem s tím dopředu. Na stavbách z Durisolu jsem se byl podívat a sám počítám s tím, že z venku budu dávat 5 cm polystyren na určitých místech - zbytek budou palubkové obklady viz vizualizace na projektu. I sami chlapi z Durisolu toto navrhovali, jinak prý odřezávání sponek flexou, velká zábava :)
Na vnitřní omítky se zaměřím - díky za radu :)

Michal

Michal3. 2. 2014 9:29:30

2 Michal - sledujte, hrubá stavba byla přes firmu, vnitřky si budu řešit přes kamarády a svépomocí, to začne teprve zábava :)

Michal

Michal3. 2. 2014 9:28:57

2 Lorenc - já jsem si zjišťoval u všech výrobců různých systémů když jsem se rozhodoval tepelný odpor jejich materiálu. Durisol v tom vyšel nejlépe v poměru cena / rychlost. Možná máte pravdu, že když si člověk postaví z jiného materiálu a dá si tam navíc 15 cm Grey polystyren z venku, že ho tepelný odpor zdiva vyjde srovnatelně nebo lépe. Tloušťka zdi ale určitě nebude 37 cm. Připočtěte ale Vaše náklady na čas a práci a už si nejsem tak jistý Vaším komentářem. Navíc 745 tis. jak máte napsáno výše jsou to náklady za materiál vč. práce stav. firmě, která mi hrubou stavbu stavěla. Bohužel / bohudík můj čas je dražší než mi účtovala stavební firma. Ale i tak děkuji za komentáře, dělají téma zajímavějším i pro mě :)

michal3. 2. 2014 7:49:00

asi vás dále budu sledovat, hodně se u toho bavím :)

Majkííí a Kačka

Majkííí a Kačka3. 2. 2014 7:11:58

Dobrý den.

Výrobce samozřejmě systém vychválí do nebe, ale to důležité Vám nesdělí.

První dům jsem nechal postavit z Veloxu. Vyšlo to sice dráž, ale říkal jsem si, že ušetřím na zateplení - jako Vy.

Bohužel neušetříte nic, protože budete muset nechat celý barák nahodit jádrovou omítkou s perlinkou (kvůli těm sponkám).

Z venku jsem ještě platil jednu vrstvu lepidla s perlinkou, protože chlapi říkali, že se prokreslují obdélníky. Z venku je barák v cajku, ale chlapi měli pravdu.

Ve vnitř jsem totiž nechal udělat jen jádrovku + štuk (bez lepidla) a na stropech jsou vidět krásný obdélníky. Samozřejmě občas na zdi také. Takže nešetřete a perlinkujte o stošest.

U nás v obci také postavili z Durisolu a když zjistili cenu za omítky, tak to raději celý dům dodatečně zateplily svépomocí polystyrénem 4 cm. Opravdu nekecám!!!

lorenc3. 2. 2014 6:40:52

"ušetříte tak velké náklady za materiál a čas strávený zateplením domu"

tohle už znovu neříkejte, mystifikujete lidi jako výrobce mystifikoval vás.

za 745 tis. dum vaší velikosti se da postavit v jakemkoli materialu s lepší izolací. a pořád jestě ušetří.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama