Jak jsme koupili pozemek a řešili projekt...

Autor: Lukaso & Market (6 příspěvků)
Kategorie: Pozemek
9. 11. 2013
12 komentářů
Jak jsme koupili pozemek a řešili projekt...
Příspěvek stavebníka
Koupi pozemku předcházelo doporučení obejít sousedy, seznámit se s nimi a oznámit jim, že bychom zde chtěli stavět. Dále jsme zjišťovali přítomnost sítí a hlavně omezení z hlediska elektrického sloupu, který se nacházel na pozemku.

Po návštěvě jednoho ze sousedů jsme se dozvěděli, že by byla možnost prohodit si pozemky což by z našeho pozemku ve tvaru “L” udělalo pozemek ve tvaru nepravidelného obdélníku, který pro nás skýtal daleko více možností pro naši stavbu. Po zvážení všech pro a proti jsme pozemek koupili. Jakmile se vše dořešilo na katastru a dále pak výměna pozemku se sousedem nic nebránilo projektováni a navrhování domu. Projekt řešil bratránek od Markét “Roman Wojtas”, pro nás to bylo výhodné nejen finančně, ale i z hlediska našich náročných přání ohledně domu, proto bychom mu rádi touto cestou poděkovali. Neměl to s námi vůbec jednoduché, vybrali jsme si pár typových domů, které se nám nejvíc líbily, jak dispozičně tak velikostně, ale ani jeden nebyl úplně podle našich představ. Pořád jsme řešili uspořádání jednotlivých místností v domě, pak umístění domu na pozemku vzhledem k silnici, východu slunce a vůbec okolí. Dali jsme k dispozici náš návrh kamarádovi, který taky pracuje jako projektant, aby nám řekl svůj názor. Ten nám návrh baráku úplně překopal, ale my jsme se shodli na tom, že je to varianta ze všech nejlepší a pro nás nejvhodnější. Zalíbila se nám natolik, že jsme znova nechali celý dům překreslit a to už po několikáté. Obdrželi jsme od projektanta vše potřebné k tomu, aby jsme zahájili, všemi určitě tak oblíbenou “lítačku” po úřadech. V dnešní době je výhoda, že se dalo hodně věcí řešit mailem popřípadě se telefonicky doptat, už jen proto, že jsme kromě stavební ohlášky vyřizovali taky povolení k sjezdu z hlavní silnice.  Vyřizování všech smluv, dokumentu a vůbec veškerých nezbytností potřebných ke stavební ohlášce nám trvalo tři měsíce. Trochu jsem nám situace komplikovala, když jsme potřebovali podpisy od sousedů. Vždy se musí najít někdo, kdo vám to chce celé “zpříjemnit”, ale i to se nakonec povedlo vyřešit. Vše připravené se doneslo na stavební úřad 19.září a lhůta 30 dnů plynula. Během této doby jsme měli ještě dodat pár dokumentů kvůli nesrovnalostem ohledně smluv. Den s velkým “D” nastal 18.října, kdy nám volal projektant, že si můžeme na stavebním úřadě vyzvednout dokumentaci a stavební ohlášení. Tak a hurá do práce!

Náklady

Název položkyCena
Rozdělení pozemku + katastr
3 000 Kč
Vytyčení pozemku + výškové body
3 500 Kč
Radon
2 420 Kč
Projekt + Energetický štítek + Požární zpráva
29 000 Kč
Vsaky
6 050 Kč
Ohlášení stavby
4 000 Kč
Celkem47 970 Kč

Galerie

Jak jsme koupili pozemek a řešili projekt...Jak jsme koupili pozemek a řešili projekt...Jak jsme koupili pozemek a řešili projekt...Jak jsme koupili pozemek a řešili projekt...
Reklama

Přílohy

D1.103_PADORYS_1.NP.pdf
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Lukaso & Market
Lukaso & Market (6 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
Lukaso & Market

Lukaso & Market18. 11. 2013 16:30:11

Tak dřevník bude vedle garáže která bude kousek od domu. Dveře do kotelny asi dáme a z dřevem si myslím že není problém že to bude tak akorád a při zdění to mužem vyzkoušet a případně trošku rozšířit kotelnu.

Pavel

Pavel15. 11. 2013 11:26:54

Nic nevime o TZ domu, tak muze stacit na topeni pres zimu i treba jen 5prm dreva. na pritop v nejvetsich mrazech. Nevime nic o obyvatelich....
sam sem tez vyrostl v dome s kotelnou. Rocne spalime cca 12prm dreva a zasobu v kotelni mame na cca 14 dnu (zalezi na teplotach). Po letech iteraci jsme dosli k tomu, ze je lepsi kazdy tyden tam par kolecek dovezt. Ale kazdy ma s timto svou zkusenost a ta je do jiste miry neprenosna.

Lucka a Jirka

Lucka a Jirka15. 11. 2013 9:36:57

v tom s tím krbem určitě souhlasím, ale tahat popel z kotle přes 2 místonosti určitě není to pravé, u rodičů je kotelna do které se chodí přes garáž a při čištění kotle se dost práší a tomu se nevyhnete, takže po otevření do prádelny by tam bylo dost prachu, proto jsem pro vchodové dveře přímo do kotelny. A to že tam narovnáte dřevo tak maximálně na dva týdny taky není zrovna dobré řešení. Ono se to ted nezdá, ale ono se to časem omrzí každý týden nebo dva strávit půl dne rovnáním dřeva do kotelny, až bude mrznout, sněžit nebo pršet tak budete muset stejně jít a dřevo navozit. S tím souvisí další věc a to šířka dveří, udělal bych je tak široké aby se tam bezproblému dalo projet nebo projít s tím c čem budete dřevo přemistovat. A ještě jedna věc bude zapotřebí další stavby a to dřevníku nebo něčeho podobného kde bude dřevo schnout. Žil jsem přes 20let v domě kde se topilo dřevem tak vím o čem mluvím, není to žádná sranda jak se na počátku zdá. Náš soused má novostavbu v ní kotel na dřevo a zásobník teplé vody, když mu systém instalovali tak mu říkali, že když natopí nádobu tak nebude muset třeba dva dny topit a opak je pravdou topí pořád, nádoba mu vystačí tak přes noc.
Celý systém společně se soláry ho vyšel na tolik peněz, že by zato měl tepelné čerpadlo nebo co koliv jiného a ušetřil by jednu místnost v domě

Pavel

Pavel15. 11. 2013 9:20:16

Ale jo, ono to muze jit. Nadobu a plynovy kotel dat do pradelny (stejne je to taky technicka mistnost, jenom "cistsi").
Do kotelny dvere a mate to. Staci uzke. Je dobre mit kotelnu tak velkou, at tam udelate zasobu dreva aspon na tyden az 10 dni.
Ale libi.se mi na tom.Vas pristup. Mit vlastni kotelnu, ikdyz s vlezem pres predsin je asi tak 1000x lepsi nez snaha mit hlavni zdrooj tepla od krbu umistenem v obyvaku. Krb do obyvaku jo, ale leda jako dekoraci a obcasne pritopeni.

Lucka a Jirka

Lucka a Jirka15. 11. 2013 7:27:32

no je vidět že nevíte o čem mluvíte, pokud budete topit dřevem tak si spočítejte kolik ho za rok spálíte, myslím si, že by vás brzy přestalo bavit ho tahat oknem. Ono ted si možná říkáte že to půjde ale za pár let může být úplně jiná. A ještě jednu věc nato že chcete topit dřevem tek nemáte moc velkou technickou místnost, my ji máme něco přes 12 metrů a neumím si představit kam bych tam rovnal dřevo

Lukaso & Market

Lukaso & Market15. 11. 2013 6:54:07

Tak topit budeme tuhými palivy a kondenzačním kotlem které bude na topení s akumulační nádobou a na TUV bude kondenzační a solar.
Nad dveřmi do kotelny z venku pořád uvažujeme, zatím tam je v plánu okno a přes okno se taky dá dřevo podat ale uvidíme jak se nakonec rozhodneme.
Postavení jednoho pokoje s pozdějším rozdělením skříněmi na dva je dobrý nápad uvažovali jsme a asi tento nápad zrealizujeme. Děkujeme za rady a postřehy :)

Pavel

Pavel11. 11. 2013 14:31:37

Osobne bych prohodil pradelnu a kotelnu a udelal do kotelny vlastni vstup zvenku. Takto budete tahat vsechno palivo a popel pres dve mistnosti - zadveri a pradelnu. Je z toho vice prachu a myti podlah. Cim budete topit mimo plynu?

ing. arch. Martin Veber

ing. arch. Martin Veber10. 11. 2013 20:51:08

Udělejte jeden velký dětský pokoj a příčku mezi nimi realizujte jako demontovatelnou, vhodné je udělat ji dvakrát zlomenou do tvaru Z, kdy pak stěna v sobě obsahuje prostorné šatní skříně, z každé strany do každého dětského pokoje jednu. Zkuste kouknout na tento odkaz: http://www.veber.ic.cz/realizace/links/vse.html kde je příčka realizována mezi dvěma dětskými pokoji. V první fázi, než děti vyrostou, je to společná ložnice s prostornou hernou, potom oddělené pokojíky a nakonec třeba jedou opět spojíte na jakoukoli jinou místnost, třeba tam dáte ložnici a z ložnice uděláte hostinský pokoj nebo pracovnu. Představivosti nesmíme klást meze nějakými stavebními překážkami :-)

Lukaso & Market

Lukaso & Market10. 11. 2013 18:55:43

Dobrý den,
Dětské pokoje jsme dlouho řešili.Původně jsme mysleli, že uděláme jeden velký pokoj, ale nakonec jsme se rozhodli pro dva menší pokoje. Z hlediska toho, že do pokoje se vleze vše nezbytné, co děti potřebují zdálo se nám zbytečné je dělat větší. Někdo by mohl namítnou, že nemají dost prostoru na hraní a dovádění ale máme velké společné prostory a navíc velikou zahradu. Po čase vám stejně děti odejdou na školu a zůstanou po nich dva prázdné pokoje. Každý na to může mít jiný názor a my jsme přemýšleli jak z hlediska praktického tak i budoucna. :D A kdo má ty velké pokoje uklízet :D A v kotelně bude kotel na tuhá paliva kondenzační kotel a akumulační nádoba.
Do kotelny nechci chodit s chodby kvůli prachu a zápachu s kotle na tuhá paliva a proto to chci mít ob dveře. Vedle domu bude ještě garáž z místnosti kde kde bude dílna a další místnost.
Překlepu jsem si vůbec nevšiml :D

ing. arch. Martin Veber

ing. arch. Martin Veber10. 11. 2013 16:50:03

Jinak bych měl trochu strach z projektanta, který svou firmu nazývá Projekční soukromá "irma", kde asi něco opomene příště, když ve svém názvu, vizitce své tvorby, zapomene písmeno
:-) :-D

ing. arch. Martin Veber

ing. arch. Martin Veber10. 11. 2013 16:46:40

Já bych se velikosti provozního zázemí zastal, ono je v rodinném domku třeba umístit opravdu hodně věcí, které v paneláku nikdo neřeší, prádelna plní funkci šatny a kotelna domácí dílny.

Spíš bych doporučil uvažovat nad tím, aby komín v kotelně neznemožnil budoucí napojení této místnosti z chodby a také pouvažoval o možnosti vložit do dispozice prostor pro spíž (přirozeně odvětrávané a chlazené), která Vám zřejmě začne brzy chybět.

Honza a Simča

Honza a Simča9. 11. 2013 19:06:02

Pěkný den,
s přítelkyní jsme přibližně ve stejné fázi stavby domečku jako Vy a pomalinku i ve stejném okrese :)
jak jsem se díval na Váš půdorys domečku, nejsou ty dva dětské pokoje, které mají jen 9m2 v porovnání s prádelnou a technickou místnosti, které mají 7m2 příliš malé? copak Vás k tomu vedlo? tady se s přítelkyní hádáme, kvůli velikostem pokojů.
díky Honza

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama