Najednou byly samý hrbol. Soused, který se byl u mě inspirovat těsně po omítnutí dopadl úplně stejně. Po omítnutí paráda, po vyschnutí tragédie.
Nevím, kde se stala chyba, ale po omítnutí, když byly omítky mokré, tak bylo vše perfektně hladké. Soused to reklamoval, takže mu omítkáři stěny a stropy ještě stěrkovali, ale mám dojem, že říkal, že to stejně není ono. Já jsem si omítky raději přebrousil. Bohužel se ta hrbolatost těžko zachycuje na fotce.
Podle mě omítací stroj špatně míchal vodu se sádrou, v různých místech různý poměr sádra-voda, a když to vysychalo, tak prostě někde odešlo více vody než jinde (tedy materiál více zmenšil svůj objem). Ale tuhle mojí domněnku omítač zavrhl, ale sám nebyl schopen říct, kde se stala chyba.
Jenže jsem si později uvědomil, že jsem ručně zbytkem sádrové omítky natáhl na komín v podkroví a tam je po vyschnutí omítka bez hrbolů. Omítku jsem rozmíchal klasicky ve vědru pomocí vrtačky.
Pak přišla na řadu penetrace a barva, obojí od HETu. Vymalovat celej barák je taky celkem makačka. Už se mi z toho několika týdenního koukání na bílé stěny při broušení a malování dělaly mžitky před očima.
Celý barák jsme vymalovali pouze bílou barvou. Časem třeba dětem uděláme barevné pokoje, ale zatím nám bílá vyhovuje.
Libor a Maruška21. 3. 2013 9:57:13
Jak píšete o té koupelně, tak jsem si uvědomil ještě jednu věc. V koupelně a na záchodě omítkáři předem připravili omítníky, aby si chytili pravé úhly. Pak to vlastně pomocí omítníku stahovali, takže v místnosti byli pravé úhly a osazení vany i sprchy byla hračka. Ale omítky hladily až nad úrovní kam měly sahat obklady. Takže spodní část nechali "hrubou", aby se lépe lepily obklady. Teď jsem si uvědomil, že jsem si tady na té hrubé omítce ani nevšiml žádných hrbolů apod. Možná tam něco bylo, ale asi ne tak markantního jako v ostatních místnostech. Že by teda ty problémy způsobovalo přílišné vyhlazování? Docela mě štve, že pořád nevím co přesně to způsobilo.