Jakmile už v koupelně byl sprchový kout zasilikonovaný, Geberit namontovaný a ostatní vývody vody byly osazené roháčkem, nebyl důvod proč nepustit do rozvodu vody vodu, ostatně k tomu to je. Ale když ono není voda. Studna je kontaminovaná trvale pesticidy z širokého okolí, na hladině trvale divná skvrna nezávisle na odběru a čištění.
Tato voda po 2 dnech od zalití zahubila květenu. Ale voda skoro povrchová ve sklípku vedle domu v takzvaném Lochu je z neznámého důvodu užitkově použitelná nejedovatá čirá a nesmrdutá. Loch v podlaze sklepu je cca díra 60x60 s hloubkou 90 cm, který je celoročně minimálně do 1/2 zaplněn vodou.
Jednou za čas ponorným zahradním čerpadlem vše vyčerpám, Parkside stavebním vysavačem vysaji ze dna veškeré nečistoty spolu s přitékající vodou do krásně čistého kamenného dna, a sem tam pro jistotu ukápnu trochu Sava pro dezinfekci. Takovýto zdroj není vydatný, ale pro jisté účely plně dostačující. Paralelně z okapu chytám do dočasně přistavené IBC nádrže dešťovku, takže subjektivně je vody dost.
Inu v kotelně jsem na přívody bojleru přišrouboval redukci na PPR a přivařil dál ppr potrubí s ventilem pro zavírání, tedy na teplou i studenou. Pak sem teplou větev napřímo spojil s větví do domovního rozvodu teplé vody. Studenou jsem ale zahnul a přivařil jeden konec s ventilem na vypouštění, další konec na připojeni zahradní hadice jakožto zdroje a konec potrubí pak přišel spojit do rozvodu studené vody.
Do cesty přívodní hadice jsem vřadil ještě obyčejný filtr, který se používá na závlahu, aby se kapkovací hadice neucpaly, to mi zajistilo aby se do systému nedostalo, co tam nepatří co do hrubých nečistot.
Bojler 150litru jsem přívodní hadici se zahradním čerpadlem ve sklepním lochu plnil s otevřenou baterii na umyvadle, aby odcházel vzduch. Do lochu jsem donesl při napouštění cca 4x 10litrový kýbl dešťovky z IBC a čerpadlo zůstalo trvale pod vodou. Jakmile už začala téct voda z baterie, tak bylo vyhráno.
Tlak v systému zajištuje čerpadlo, které vypínám, pokud není třeba voda, a to spolu se zavřením ventilu, abych si vodu-bojler kompletně nevypustil. No a ohřev bojleru už byl předpřipraven topenářem, takže na peletkovém kotli postačilo zapnout a nastavit teplotu TUV na kterou se má ohřívat, aby se automaticky spínalo čerpadlo do větve bojleru. Elektrickou patronu jsem zatím nepoužil ale připravenou ji mam.
Později se rozvod v kotelně upraví a přepojí na nachystaný přívod z dešťové nádrže, která bude zakopaná v zemi s dostatečnou kapacitou a čerpadlem přímo uvnitř nádrže, navíc se jen přidá Expanzní nádoba kvůli tlaku.