Ležatá kanalizace
Po vylití ztraceného bednění jsme začali s ležatou kanalizací. Pomáhal nám známý, který je vodák. Vše jsme v podstatě udělali podle projektu s pár změnami a připomínkami vodáka. Vedeno od začátku v trubkách KG DN100, postupně přechod až na KG DN160, která je vyvedena i z domu a později napojena do ČOV.
Spolu s kanalizací jsme dovedli externí přívod vzduchu ke krbové vložce, taktéž trubkou KG DN160. Jelikož máme dům patrový, museli jsme přesně vyměřit stoupačky, aby později vedly přesně ve zdi. Všechnu ležatou kanalizaci jsme podsypávali pískem, po naměření správného spádu písek rukama zhutnili. Po obsypání celé kanalizace pískem jsme celou kanalizaci prošli ještě jednou a změřili spád.
Zasypávání desky
Po hotové ležaté kanalizaci jsme začali zasypávat desku, tam, kde bylo potřeba, jsme použili hlínu z výkupu a pečlivě jí hutnili pěchem. Zbytek vyštětili kameny, nakonec přišlo na řadu zasypání cca 15cm výšky štěrkem 16/32, poté hutnění vibrační deskou. Celou základovou desku jsem pro jistotu pojezdil deskou dvakrát do kříže.
Kari sítě a bednění desky
Dle projektu jsme použili kari sít průměr drátu 6mm a oko 100x100. Kari sítě jsme pokládali na zbytky dlažebních kostek, vše s přesahem minimálně dvě oka. Roxory, které koukaly ze ztraceného bednění jsem ohnul směrem do desky a vázacími drátky svázal s kari sítí. Na bednění základové desky jsem sehnal doka desky, což bylo ideální. Bednil jsem na výšku betonu 15cm, pomocí zapůjčeného rotačního laseru. Prvně jsme celý obvod pochytali pouze na turbo šrouby, pak jsme pomocí kůlů a střešních latí po obvodu ještě pořádně desky zapřely. Ještě před betonováním jsem obalil prostup KG trubek základovou deskou mirelonem.
Betonování
Na betonování jsme objednali beton i s pumpou. Ve stavebninách jsem si půjčil vibrační lať a rotační laser pro průběžnou kontrolu výšky betonu. Prvně jsme od jedné strany beton "rovnali" pouze pomocí hrabiček a lopat, když jsme byli zhruba v půlce základové desky, jeden z nás začal od začátku desku přejíždět vibrační latí. Jelikož betonování vycházelo na léto a bylo velké teplo, hned druhý den od rána jsme desku kropili. V tomto slunečném počasí jsme tak dělali minimálně 3x denně celý týden.