Nejprve nezbytná příprava
Reklama
„Tím si plynule spojíme část soklovou a vodorovnou tak, abychom zamezili případnému prasknutí v namáhané spáře. Stejnou bandáž budeme potom používat i na svislou část přechodu ostění a zárubní dveří tak, abychom opět zamezili možnému prasknutí a poškození hydroizolace.“
Reklama
„Budeme penetrovat pomocí materiálu Plastimul C. Po zaschnutí penetrace, které závisí na počasí, můžeme pokračovat v dalším kroku.“
Reklama
A jdeme na první vrstvu hydroizolace
„Postupujeme tak, že nejprve pomalými otáčkami začneme míchat tekutou směs, do které postupně přimícháváme sypkou směs. Je třeba dodržet přesný poměr. To nám usnadňuje už balení, v němž jsou již tyto dvě složky připraveny k okamžitému vymíchání a následnému použití.“
Druhá vrstva hydroizolace
„Jakmile máme provedenou první vrstvu hydroizolace, tzn., že je dokonale vyschlá, (při teplotě kolem 20 °C je ideální počkat minimálně 24 hodin), můžeme přikročit k aplikaci finální – druhé vrstvy dvousložkové hydroizolace Plastimul 2K Plus.
Do druhé vrstvy už se nevkládá znovu skelná síťovina Mapenet 150. Hydroizolace se nanáší pouze hladkou stěrkou. Poté, co si hydroizolaci aplikujeme na všechny části, můžeme finálně zatřít dohladka štětcem. Samozřejmě musíme dávat pozor na to, abychom měli správně udělané všechny kritické body. Ty už ale byly opatřeny bandáží v prvním kroku.
Hydroizolaci doporučujeme vždy přetáhnout i do spodní soklové části přes zpětný spoj hydroizolace tak, aby plnila svou funkci.“