Podlahové topení na zakázku
Ne, že bychom si úplně nevěřili na pokládku podlahového topení, ale vzhledem k dohodnuté práci a garantováním záruk jsme toto svěřili profesionálům. Zkušení a šikovní řemeslníci od firmy Ing. Michala Slavíčka - Elgas Kolín, kteří již v domě instalovali rozvody a odpady vody, se nejprve vrhli na pokládku systémové desky. Původně jsme chtěli na podlahový polystyren dávat jen odrazivou fólii, ale i přes vyšší finanční nároky nám pan Slavíček po zkušenostech doporučil systémovou desku s výstupky tloušťky H55 s EPS 150 polystyrenem. Hlavní výhoda této desky spočívá v snadné instalaci a fixaci potrubí a hlavně v izolaci a směrování veškerého tepla vzhůru do podlahy.
Položení systémové desky a následného potrubí mělo výhodu v tom, že případné poškození potrubí, by šlo za firmou. Díky velkým zkušenostem s pokládkou navíc dokázali i snížit co nejvíc prořezy. S pokládkou těchto desek zároveň instalovali po obvodu stěn a v místě prahů dilatační izolační pásy.
Po položení systémové desky si i dle našich představ, kde bude kuchyňská linka, vestavěné skříně v pokojích udělali řemeslníci značky, tak aby v budoucnu nedocházelo k zbytečnému prohřívaní dřevěných nábytků a jeho případnému rozkližování.
Potrubí podlahového topení
Jako potrubí podlahového topení jsme nechali položit PEX-AL-PEX s kyslíkovou bariérou 18x2mm od GIACOMINI na kterou nám dodavatel po certifikované pokládce poskytne záruku 25 let.
Šikovní řemeslníci pokládali podlahové potrubí ve smyčkách tak, aby vždy celá smyčka byla z jednoho kusu. V místech prahů umístili na potrubí ochranu (průchodky).
Všechny smyčky z jednotlivých místností se sbíhaly do technické místnosti, kdy byly uchyceny do jimi připraveného rozdělovače.
Samozřejmě jako jiné vodovodní a elektrorozvody, je důležité si pořídit co nejpodrobnější fotodokumentaci, kdyby jste chtěli někdy v budoucnu něco vrtat do podlahy, ale z důvodu nebezpečí poškození potrubí toto určitě nedoporučuji. :-)
V galerii níže si můžete prohlédnout natažení potrubí v jednotlivých pokojích, přičemž je vidět i vedení jedné řady trubky u stěn.
Galerie
Podlahové potrubí jsme nenechali položit v garáži, kde bude pro vytápění stačit jeden plochý radiátor zavěšený na zdi a v místnosti spíže, kde je vytápění nežádoucí.
Po kompletní instalaci potrubí v rozdělovači, tak montéři provedli natlakování celé soustavy vzduchem na tlak více než 4 barů, ačkoliv později bude v potrubí tlak 1,5 baru. Takto natlakované zůstalo více než týden, tak aby se projevila případná ztráta tlaku.
Pro bezpečnější pohyb a aby nedošlo k poškození potrubí jsme na nich ponechali kartony.
Toto položené podlahové topení splnilo přípravu na instalaci potěrového betonu, který jsme díky další partě šikovných řemeslníků aplikovali do celého domu během jediného dopoledne, ale o tom už více v dalším pokračování.
Náklady
Název položky | Cena |
---|---|
Komplet TČ - PT | 437 000 Kč |
Celkem | 437 000 Kč |