Pasivní bungalov 200m2 do 4,5mil.

Adam
06. zář 2019 12:49 #25374
Dobrý den, jsme úplně na začátku, teprve před koupí pozemku a plánuji vše promyslet a podchytit již při projektu. Chtěl bych se ale zeptat zda-li je možné vůbec svépomoci postavit pasivní bungalov (s rovnou střechou) s obytnou plochou cca 200m2 za cca 4-4,5mil. (čistě dům bez pozemku)? Uvažuji nad řízeným větráním s rekuperací, TČ země-voda pro TUV a bazen, FVE, sběr dešťovky - to vše samozřejmě s cílem dosáhnout co nejlevnějšího provozu a za pomoci získání co nejvyšší možné dotace.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od lukasberan
06. zář 2019 19:27 #25376
A co všechno má být v té ceně zahrnuto? Jen hrubá stavba? Nebo i vybavení domu? Kolik z rozpočtu plánujete dát na vybavení? I terénní úpravy a garáž a ten zmiňovaný bazén, terasa, žaluzie, ...? Včetně toho tepelného čerpadla? Co všechno si budete dělat svépomocí a na co plánujete mít firmy? Střecha bude hromada peněz, u základové desky strašně záleží na podloží a jak moc je pozemek rovný - rozdíl v ceně klidně několik set tisíc Kč. Fasáda a omítky bude hromada peněz. Elektro bude hromada peněz. Tepelné čerpadlo + rekuperace je řádově několik set tisíc Kč. Mají být v ceně i přípojky - jaké a jsou hned na pozemku všechny? Studna? Jaký je rozpočet na kuchyň (může to být 100 000 Kč ale taky 500 000 Kč)? Jaký na podlahové krytiny (od pár set Kč za metr po několik tisíc za metr, takže tě to může stát 60 000 Kč nebo tak 700 000 Kč)? Jaký na koupelnu (vanovou baterii můžeš koupit za pár tisíc a nebo taky za několik desítek tisíc)?

Jinak řečeno nelze na to jen tak odpovědět. Ano, rozpočet může stačit, pokud budete velmi skromní a v podstatě nic do toho nepočítáte. Pokud myslíte dům do finální podoby, těžko se vejdete. Pokud nebudete velmi šetřit, nemáte šanci se vejít a můžete skončit velmi lehce na dvojnásobku rozpočtu.

My máme dům 100 m2 užitné plochy a jsme aktuálně na necelých 4 mil Kč a to zdaleka nejsme u konce (nejsou terénní úpravy, nejsou žaluzie, není terasa, není parkování pro auta, není tepelné čerpadlo, ...). Kamarád má necelých 180 metrů užitné plochy a za cca 4 miliony Kč v podstatě hotový dům. Další kamarád má 240 metrů užitné plochy za cca 14,5 milionu Kč. Takže vidíš, že cenové rozpětí je velké.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od petr
06. zář 2019 21:00 #25377
Abych to vzal z druhé stramy my zase bungalov 133 uzitna plocha + 50m mimo stojící dvougaraz, celkem 3 mil. V tom podlahovka, rekuperace, plynovy kotel i pripojky. Střecha valbova. Letos se budem stěhovat. Kromě střechy, stropu, topeni a omitek ale vse svepomoci

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.