Po založení první řady začali pokrývači tlouct palubky jednu za druhou. Na krajích nechávali přesah, který se později po nalaťování a rozměření střechy odřízne. Palubky musí vždy končit v polovině krokve, aby zde bylo možné pokračovat další palubkou a ke krokvi ji také připevnit.
Dalším krokem bylo našroubování zakládacího KVH hranolu. Hranol má na výšku 12 cm, tedy stejně jako nadkrokevní izolace. Používáme jej proto, abychom měli nadkrokevku o co opřít. Hranol si tesaři nejprve předvrtali a poté rázovým utahovákem připevnili ke krovu. Konečně přišla na řadu nadkrokevní izolace.
Rozměr střechy odpovídá přesně rozměrům desek nadkrokevní izolace iRoof, takže jediné řezání, které bude třeba, bude v každé druhé řadě rozdělení jedné desky na poloviny, aby byla při kladení desek dodržena převazba spojů.
U štítových stěn jsem poprosil pokrývače, aby vždy na cihly aplikovali nízkoexpanzní pěnu a na ni položili desku. Tím bude zajištěno, že prostor mezi deskou a seříznutými cihlami ve štítu bude vyplněn a nebude tudy docházet k úniku tepla v zimě a naopak chladného vzduchu z domu v létě.
Po rozmístění dvou řad desek a vyrovnání přesahů na obou stranách domu přišel na řadu okapní plech. Ten máme v barvě antracitu, aby ladil k okapům, krytině a dalšímu oplechování. I okapní plechy bylo nutné urovnat do provázku a teprve poté jej hřebíky připevnit k zakládacímu KVH hranolu.