Na tuto patku jsme 2 dny před samotným komínem nanesli slabou vrstvu betonové mazaniny, na kterou jsme položili stavebnicovou komínovou patku a do ní usadili opět na betonovou (spíše cementovou) mazaninu ještě spodní díl šamotových vložek. Vše jsme dali do perfektní rovnosti pomocí vodováhy.
Za 2 dny jsme si začali připravovat materiál, čili jsme do keramických cihel vyřezali otvory na spodní čistící šamotový díl a na napojení sopouchu. Bohužel i zde se inženýři z Heluz firmy trošku sekli a hlavně šamotové vložky byly opravdu nakřivo. Ze začátku jsme se je pokoušeli různě točit, ale jakmile jsme přišli k napojení sopouchu (2 metry vysoko), tak se to celé ….. Šamotový díl napojení sopouchu byl opravdu hodně křivý.
Zdá se, jako by ještě nebyl ztvrdnutý a hned ho dali někam nastojáka, kde jim trochu ujel. No, naštěstí ta křivost nebude vidět, protože nám to vyšlo přesně v úrovni stropu, takže se to může pěkně zabetonovat. Nad stropem jsme tento náklon ještě trochu vyrovnali a vše pečlivě zamazali šamotovou moučkou. Jinak na tom komínu nic moc extra těžkého není, teda až na to, že v tom jejich návodu to jde jedna radost, ale ve skutečnosti mi není jasné, jak třeba vyřezali do té cihly kruhový otvor na ten sopouch, nám se to rozletělo na 4 kusy .