Adriana - levné domky

Autor: Tomis (1 příspěvek)
Kategorie: Projekt domu
11. 10. 2020
7 komentářů
Adriana - levné domky
Dotaz
Dobrý den, chci se prosím zeptat zda někdo stavěl podobný typ bungalovu s užit. plochou cca 90 metrů. Zajímaly by mě vaše zkušenosti? Předem děkuji.
Adriana - levné domkyAdriana - levné domkyAdriana - levné domky

Stropní konstrukce

Dále bych se rád zeptal na zkušenosti s tímto typem stropní konstrukce:                     

  • U všech variant přízemních domků je stropní konstrukce tvořena spodní pásnicí střešního vazníku, na který je zavěšen sádrokartonový podhled tvořený ocelovou konstrukcí se sádrokartonovou deskou tl.12,5 mm, parozábranou a pásy z minerální vlny tl. 200 mm (40 + 160 mm), zajišťující nadprůměrnou zvukovou a tepelnou izolaci.

Red20. 10. 2020 20:45:36

No jo... jeto vlastně moje pocitová záležitost.

Ale ...
Beton na základy: pasy c16/20 a podkladní deska c20/25. To je standard, doporučené minimum je na desku c16/20 XC2.

Výztuž: sítě 5/150x150 by vyšla v případě tloušťky podkladového betonu min. 180mm a za předpokladu, že vzdálenosti mezi pasy jsou max. 4m. Tady je prostě minimum 6/150x150.

Na tohle jsou orientační tabulky. Není třeba moc počítat....

Kdyby tam měly uvedeno "pro každý dům bude zhotoven hydrogeologický průzkum pozemku a na jeho základě zpracovaný statický výpočet nosných konstrukcí"....
To bych tohle asi nenapsal.

Jenže kolik ta firma ušetří na ty desce? Pět tisíc na betonu a dva tisíce na sítích.... Směšná úspora na jedné z nejdůležitějších věcí... jak si asi dají záležet na hutnění zavážky, hm?

No, vlastně domy z vepřovic taky něco vydrželi... asi to je v pohodě takhle stavět... nevím...


A ještě to vnitřní zateplení... jako nechci nato ani reagovat.
Ale vnitřní zateplení novostavby je demagogie, tak musím.
Tahle technologie je určená tam, kde nelze provést vnější zateplení.

Ona je efektivnější, na udržení tepla v místnosti... to je pravda. Jenže co v zimě potřebujete, tak zase nepotřebujete kdy? No v létě... takže desítky korun ušetříte v zimě a stovky korun dáte za chlazení v létě.
A ještě budete přes den svítit, protože budete mi všude zatažené žaluzie aby se nikam nedostal ani jeden jediný sluneční paprsek.

Akumulace jedna z věcí, která spoluvytváří komfortní bydlení.

Dá se stavět kvalitně a pak se taky dají hledat teorie o tom, že když udělám půlku věcí jinak, tak budu mát nejlepší bydlení na světě za milion... sorry jako... pane Tachecí, fakt sorry....


Majky & L.A.

Majky & L.A.19. 10. 2020 6:18:51

Pavel: ad4 - ja to nepopiram. Jen chapu, proc se prislo i s touto variantou zatepleni. Vyvoj staveni a zateplovani jde ku predu a pri tom se proste udela nejaka odbocka, kdy se zkousi jine a jine moznosti a netvrdim, ze to nejde, ale z pohledu dnesnich moznosti je vnitrni zatepleni tou slozitejsi a nachylnejsi. Vy s prosim nejdriv nastudujte neco o termoizolacnich vlastnostech a rosnem bodu a ruku na srdce, vime jak firmy pracuji, takze ty chyby tam budou. Pokud mate vnirni zatepleni bez vnejsiho, rozdil teplot se vam potkava hned za vnitrnim zateplenim v kontaktu se stenou, tudiz pokud zde nejsou precizne udelane spoje dochazi zde v mezerach ke kondenzaci vlhkosti, ktera vzlina do sten (nejhorsi jsou samozrejme rohy). Pokud mate vnejsi zatepleni, staci pouze vizuelne odhalit pripadne chyby, navic tu mame dale samotnou obvodovou stenu. Pote pusobenim vytapeni vnitrnich prostor, se pripadna vlhkost odparuje a at aktivnim nebo pasivnim vetranim se dostava ze sten do prostoru a ven. U vnitrniho zatepleni nedokazete napr.v netesnych rohach, kde dojde ke kondenzaci, tuto vlhkost odstranit. Ale nebudu se s nikym hadat, nemam to za potrebi. Je to muj nazor a nikomu ho nevnucuju. Jen tvrdim, ze je jednodussi a praktictejsi zatepleni z venku. Dle meho, zatim nic lepsiho bohuzel neni.

pavel18. 10. 2020 7:28:16

Majky:
ad2: ja sám jsem dával c20/25 xc1. chtěl jsem poukázat nato, že pan Red pokud to nepočítal, nemůže zavádět tvrzením, že to určitě výpočtem nevyjde, když to ani nespočítal.
ad4: ano myslím to vážně. u patrového domu to nejde dost dobře. u bungalovu to jde ale velmi dobře. právě ty tepelné mosty nejsou skoro žádné. co píšete, je nesmysl. nejdříve říkáte, že to má svůj logický význam, ale pak to popíráte? o těch precizně udělaných detailech to platí hlavně při zateplování zvenku. při zateplování zevnitř není nadpraží ani ostění - ty tvoří právě ten izolant. napojení izolace zdí na izolaci podlahy a izolaci stropu je stoprocentní. plesnivé a vlhké zdi? jestli zateplujete zvenku nebo zevnitř platí tady vždycky dvě pravidla. rosný bod do izolantu a větrání objektu. věnoval jste studiu vnitřního zateplení aspoň chvíli? zkuste začít třeba tady https://www.youtube.com/watch?v=O1Kl-ZDWHq4

Majky & L.A.

Majky & L.A.17. 10. 2020 18:27:42

Pavel: ad2: nevim jak vy, ale ja bych si na podkladni beton nedal c12/15 ani kdyby to vyslo (pokud to vyjde, bude to hranicni). Nebal bych se ani tak statiky, jako spis dlouhodobemu vlivu. Prece jen nestavime domy na 10let.
Ad4: to nemuzete myslet vazne. Samozrejme da se, ale je tu tolik moznych chyb ze strany jak firmy, ktera bude vnitrni zatepleni delat, tak samotneho investora, ktery by si eventuelne delat nedejboze zatepleni sam. Nehlede na to, ze pokud neni velmi precizne udelane zatepleni prakticky celeho prostoru vc.nadprazi, osteni, stropi apod. zadela si pan na pekne plesnive a vlhke zdi. Dalsi jsou tepelne mosty, ktere temer nelze eliminovat. Sice to ma svuj logicky vyznam (pri zatopeni je rychleji teplo a dele vydrzi) ale prave proto zde neni prostor na mnoho chyb. Tudiz prave naopak. Vnitrni zatepleni je jiz prekonana zaletitost.

pavel16. 10. 2020 16:01:10

dovolil bych si s panem Red v něčem nesouhlasit.
ad2: nevím proč ne. vy jste to spočítal? když ne, tak je to jen vaše pocitová záležitost.
ad4: nejúčinnější zateplení je vnitřní. masivní akumulace už dnes není IN

jinak souhlasím s tím, že 200mm stropní izolace je málo.

Majky & L.A.

Majky & L.A.13. 10. 2020 20:34:53

Naprosto souhlasím s RED! Já mam 400mm vaty Isover Unirol profi a je to dnes lepší standart. A jak píše RED, beton c12/15 je tak na chodník.

Red12. 10. 2020 14:44:53

Nestavěl jsem bungalov, ale pár postřehů k tomu půdorysu a té firmě bych vám zdělil.

V půdorysu je velice špatně umístěna koupelna. Pokaždé když někdo spláchne tak vás pravděpodobně vzbudí. Umísťovat postele k příčkám, které sousedí s koupelnami nebo jen kde jsou rozvody vody by se nemělo.

Jenže (k v firmě obecně), potom co jsem si v rychlosti prošel jejich web je vidět, že jim rozhodně o kvalitu nejde.

1) Ceny domu.... no plus 300-500 tisíc je reálná cena.
2) Beton na podkladní desku c12/15 jako vážně? Kari 150/150 R5... určitě výpočtem nevyjde.
3) Výměna vzduchu - nasávání vzduchu z podkroví, kde bude položena ta nejlevnější vata (někde z Polska asi) a pak ho dýchat? To snad nemůže nikdo myslet vážně. Reálně (dobré) filtry zachytí pouze prachové částice, nikoliv ty sračky co se z levné vaty uvolňují.
4) Nabízet skladbu s vnitřním zateplení v 21. století mluví samo za sebe.
5) A další věci nemá cenu dál vypisovat....


Doufám, že váš dotaz směřoval pouze obecně k bungalovům s vazníkovou střechou.

Protože tady co píšou "200mm vaty zajistí nadprůměrnou zvukovou a tepelnou izolaci" ... to je výsměch.
To je na hranici normy. Nadprůměr je někde kolem 400+.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama