Vzhledem k dlouhotrvajícím suchům, které se v následujících letech a desetiletích pravděpodobně budou stále zhoršovat bude každá kapka vody na zahradě dobrá. Takže mám následující ideu. Z ulice budu mít vjezd do garáže zámkovou dlažbou. Směrem od ulice je do garáže celkem výrazný sklon cca 10% takže při větších deštích se část vsákne a zbytek odteče do žlábku na kraji ulice pak pryč. Celá tato plocha bude asi 33 m2. Mělo by smysl tuto vodu nějak zachytit a pak používat na zalévání ? Neřešil jste někdo něco takového ? Moje prvotní myšlenka je rostlou zeminu pod dlažkou mírně vyspádovat směrem do ulice, na to dát geotextilii, možná i nějakou částečně nepropustnou fólii. Na to potom klasicky správné frakce štěrku a dlažbu. V nejnižším bodě pak vodu odvádět nějakou drenážní trubkou a po nějaké filtraci do akumulační nádrže. Zbytek vody, která neproteče spárami mezi dlažbou na nejnižším okraji u ulice sbírat přes nějaký odvodňovací žlab. Jakékoliv nápady a zkušenosti vítány. Děkuji
Sběr dešťové vody ze zámkové dlažby
Dotaz
Reklama
Reklama
Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...
Reklama
Reklama
Svépomoci
Copyright © 2009 - 2024 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajůZměnit nastavení cookies
mates15. 5. 2020 19:12:32
Zvážil bych tato fakta:
1. Je dobré rozlévat si po pozemku vodu, která může být kontaminovaná např. ropnými produkty a jiným bincem z ulice?
2. Plocha 33 m2 není nic moc. Předvčerejší 10mm déšť by vám hodil 330 litrů, to na zahradě 400 m2 rozleju za den. A většinou vodu potřebujete, když neprší. Jo, řeší to obrovská nádrž 10 až 20 m3.
3. Není potom levnější vrt a čerpadlo? Třeba kolega má IBC, do kterého přes den nacucává vodu (automatikou) z ne příliš hluboké studny, jejíž vydatnost v době sucha je tak 0,5 m3/den. Ale stačí mu to a ten kubík má v podstatě trvale k dispozici.