Ahoj,
nějak se mi nedaří najít informaci o tom, která vrstva stěny ve zděném domě dělá vzduchotěsnost nutnou pro blower door test. Tam počítám že to bude chtít co nejvyšší pečlivost.
A ještě bych měl dotaz k izolaci. Mělo by nějaký znatelnější význam místo vnější izolace 1x30cm bloků eps použít dvě vrstvy 15cm eps a ty přes sebe přeložit tak, aby nebyla žádná přímá spára mezi venkovní omítkou a zdí?
Děkuji
Pavel6. 3. 2017 14:15:41
tak dneska jsme absolvovali kontrolní blower door test...výsledek 0,59....zjištěné netěsnosti byli v parozábraně resp. lepené spoje páskami, drobné detaily u průchodu kabelů parozábranou (opraví se páskami a lepidlem na parozábrany), netěsné jedno trojúhleníkové okno (seřídí se), foukalo to kolem dilatace u anhydridu na obvodové stěně ikdyž je omítka dotáhlá až k hydroizolaci, přetěsní se po celém obvodu..
...napojení komínu a externího přívodu vzduchu na krbovo vložku Bef bylo byz problému..
...co je zásadní a špatně se opravuje jsou elektro krabice, zrovna koupit vzduchotěsné (stojí o pár korun víc) a dát je pořádně do sádry nebo ještě lépe do stavebního lepidla (sádra se drolí) ať se to pak nemusí celé přetěsňovat tmelem.
....jinak na to, že je to z děrovaných cihel tak dobrý výsledek, uvidíme o kolik se hodnota sníží při druhém finálním testu...po opravách.
jinak co se týká vytápění...nejlepší je dle mě tepelné čerpadlo země-voda, dá se to celé zrealizovat i do 200tis, je v tom i integrovaný ohřev TUV, nízké náklady na topení a ohřev TUV, bezobslužný provoz a životnostně to vydrží klidně 20-25 let.