Nadkrokevni Izolace - Porovnani

Autor: Mike (7 příspěvků)
Kategorie: Hrubá stavba
27. 6. 2020
6 komentářů
Dotaz

Dobry den,

muzete se prosim podelit o zkusenosti s nadkrokevnimi izolacemi?

Libi se nam TopDEK, ale pokud se nemylime, tak je prinejmensim 2x tak drahy jako napriklad Isover.

Jake mate zkusenosti? Jakou by jste doporucili a proc?

Dekuji mnohokrat :)

Radim13. 11. 2020 18:23:10

Dobrý den,
co je to ta "vzduchová neprůzvučnost"?

AneKrp6. 9. 2020 8:58:42

Dobrý den, pokud je pro Vás toto téma ještě aktuální - právě realizujeme svépomocí nakrokevku vatou isover. Pokud by jste měl nějaké dotazy můžete nám napsat na aneta.krpcova@gmail.com, rádi se podělíme o zkušenost.

Ján Bavala29. 6. 2020 12:50:31

Dobrý den,

Váš dotaz byl dnes zveřejněn také na FB Svépomocí.cz:

https://facebook.com/142236253007/posts/10157445591418008/

Hezký den!

Mike28. 6. 2020 21:45:57

Jeste pridavam odkaz na dalsi otazku, ktera muze usetrit hodne penez...

OSB nebo Drevotriska?
https://svepomoci.cz/forum/12-krov-a-strecha/14745-osb-nebo-drevotriska.html

Mike28. 6. 2020 21:07:59

Dobry den pane @Kimseo,

dekuji za milou a uprimnou odpoved.
Take o tom moc rad popovidam, ale nevim jak Vas mohu kontaktovat?

K Vasi odpovedi.

1) projektant: "Je to komplikace, jděte klasickou skladbou"
-- tohle vubec nechapu. Spise bych to bral tak, ze pan projektant to jeste nikdy nedelal. Parkrat jsem uz mluvil i se stavebnikama co delaji vic jak 30 let v oboru, ale nadkrokevni izolace jim nic nerika.

2) střechař: "Je to zbytečně drahý"
-- hm, musim uznat, ze se to tak castecne tvari, ale cim dal tim vice zjistuji, ze to neni uplne pravda.
--- Tak napriklad... polozeni nadkrokevni izolace je mnohem rychleji a urcite jednodussi (zejmena pro 'svepomocnika' urcite dulezite).
Dale... v normalni izolaci clovek musi clovek malem 'obalovat' kazdy tram, pak dava druhou izolaci i na tramy, pak musi nejak upevnit treba sadrokarton atd atd. Tudiz se naklady pak zvetsuji, ale neni wto hned zrejeme. (vim, ze vse urcite uz vite, jen pisi jak to vidim abych podlozil proc to mozna neni o tolik drazsi).
Dale... to, ze neztratime prostor mezi a vlastne i pod tramy je pro nas ohromny bonus... nejen co se mista tyce, ale myslim, ze i zvysi na zajimavosti a potazmo i zvysi cenu nemovitosti.

3) člověk co takovou střechu má: "Pozor na vzduchovou neprůzvučnost, lze ledacos zkazit".
--- tak asi skazit muzeme vse ;) Ale prave u te nadkro.izo. je to jednodussi system a tuzid se podle meho mene pravdepodobne stane, ze se nekde neco nepovede.
Tak napriklad u Isoveru, ktery ma cely system nadkrokevni izolace se uvadi 'minimalizace akustických mostů - krokve se stávají vlivem své tuhosti akustickým mostem, díky kladení izolace nad krokve můžeme dosáhnout už u tloušťky izolace 200 mm vzduchovou neprůzvučnost RW≥ 52 dB'
V sytemu TopDEK se pak uvadi, ze muzete pridat osb desky i na izolaci TopDEK.. "pokládají se na tepelněizolační vrstvu desky OSB v tloušťce min 12 mm s úpravou
hrany ve tvaru pero a drážka. Desky zvyšují plošnou hmotnost skladby a
zároveň zvyšují její vzduchovou neprůzvučnost."


"Docela živě si proto dopisuji s pánem z firmy, která u nás distribuuje materiál ISOTEC"
ISOTEC Neznam, urcite se podelte o zajimavosti a argumenty. Dekuji

Ja jsem prave zatim jen koukal na TopDEK nebo ISOVER... a... TopDEK se zda z pocatku byt mnohem drazssi, ale jeste nevim jak moc. TopDEK izolace muze byt ale mnohem tenci a nezvysuje tak 'hutnost' strechy na pohled.

Další zajímavé výrobky jsou třeba PUREN nebo TermPIR
Podivam se, ale urcite se take podelte co jste zjistil. Dekuji

Klasické stěnové sendvičové PUR panely ... Sendvič lze pořídit za 600,-/m2.
Je to relativni, jde o tu tloustku co budeme/budete potrebovat. Napriklad TopDEK ma obcas slevy a 80mm vyjde asi na 410,- na m2 a 120mm na 600,-. Ted jen zjistit jakou tu tlousku potrebujeme. Na zretelnou odpoved na tuto otazku jsem zatim nenarazil.

ISOTEC má panel TOP XL, který má navíc vynesený hliníkový profil nad úroveň panelu a není tak nutné používat kontralatě.
To zni zajimave. Podivam se na to. Diky

Prozatimni shrnuti (nejsem odbornik, prosim kazdeho at si udela vlastni nazor)
Jednoduche i pro 'svepomocnika' - usetrim za delniky (kolikrat instalace stoji to same jako material samotny)
Rychla instalace - usetrim cas (bude to za max polovinu casu).
Strecha je s nadkrokevni izolaci bez tepelnych a akustickych mostu -- usetrim, protoze je mensi sance na tepelnych ztratach.
Vetsi a zajimavejsi pudni prostor - vice prostoru nad hlavou... + jako vy, i my mame radi drevo a libi se nam tramy (mame krasne tesane a porad zdrave), + Potencionalni castecny navrat investic v podobe vyssi ceny nemovitosti (ciste subjektivni nazor)

Urcite bych take rad s nekym promluvil. Jen nevim, jak Vas mohu tady kontaktovat.
Preji hodne stesti a tesim se na dalsi uvahy :)

Kimseo28. 6. 2020 5:39:41

Zdravím vás. Dávám si do kupy ceny materiálů na stavbu našeho domu a momentálně se zabývám myšlenkou upravit projekt a udělat nadkrokevní izolaci pomocí PUR/PIR panelů a nechat v patře domu přiznané krokve. Dostal jsem hned několik protichůdných názorů od několika lidí:

1) projektant: "Je to komplikace, jděte klasickou skladbou"
2) střechař: "Je to zbytečně drahý"
3) člověk co takovou střechu má: "Pozor na vzduchovou neprůzvučnost, lze ledacos zkazit".

Mě se ten systém ale líbí a nechci tu myšlenku jen tak zahodit. Docela živě si proto dopisuji s pánem z firmy, která u nás distribuuje materiál ISOTEC. Uvádí rozumné argumenty, které mě utvrzují v tom, že použít tento způsob izolace střechy není od věci. Nemám přehled o tom kolik stojí řešení mezikrokevní izolace klasickým způsobem, ale nepřijde mi to na první dobrou nějak závratné. Rozhodně s tím je tipuji méně práce. Hledal jsem i jiné systémy, koukal jsem na ceny v Německu a v Polsku a prostor dostat se na lepší ceny u nás evidentně je. Kolik vás vychází v požadované tloušťce TopDEK anebo ISOVER? Další zajímavé výrobky jsou třeba PUREN nebo TermPIR. Klasické stěnové sendvičové PUR panely (což je némlich to samé) vyrábí v Evropě hodně výrobců a konkurenční tlak na cenu je velký. Sendvič lze pořídit za 600,-/m2. Z toho usuzuju, že minimálně na podobnou cenu bych se měl dostat se střešní izolační deskou - je to prostě to samé. Občas někteří výrobci dodávají svému výrobku nějakou zajímavou přidanou hodnotu. Třeba ten ISOTEC má panel TOP XL, který má navíc vynesený hliníkový profil nad úroveň panelu a není tak nutné používat kontralatě. Zase mi tam ale chybí nějaká vrstva k eliminaci té vzduchové neprůzvučnosti. Avšak umím si představit toto řešit ze strany interiéru, např. do 1/3 krokví minerální vatou a pak teprve zaklopit SDK deskami. Krokve nechat pochopitelně přiznané - proto se mi vlastně toto řešení tak líbí (dřevo v interiéru). A také získání nějakého prostoru nad hlavou. Docela rád bych o celé problematice s někým pohovořil. Je toho spoustu co by mě zajímalo.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama