Inženýrské Sítě

Autor: AnnaSoma (1 příspěvek)
Kategorie: Pozemek
29. 4. 2020
7 komentářů
Dotaz

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat zda někdo řešil připojování inženýrských sítí k pozemku cca 100 m . Jde o to že přemýšlíme nad koupí pozemku který má inženýrské sítě 100 metrů od pozemku, tudíž je potřeba je dotáhnout na okraj pozemku . Mám dotaz zda je možné to udělat pomocí stavební firmy nebo to musí dělat dodavatel. A jak se to přibližně cenově pohybuje. S tím že je potřeba protáhnout inženýrské sítě(voda, elektřina ,kanalizace) 100 m a po 50 metrech udělat jednu krabičku pro první pozemek a po 100 metrech druhou krabičku pro druhý pozemek.

Děkuji mockrát za odpověď,

přeji hezký den.

jarkane1. 5. 2020 12:13:49

Milá tazatelko, mám pocit, že jste hodně nepoučitelná. Takhle se opravdu, ale opravdu! nedopátráte nějakého rozumného odhadu ceny! Zásadní věci jsem Vám popsala výše, zřejmě Vás vůbec nezajímají. Asi ani nerozumíte rozdílům mezi hlavními řady a přípojkami, mezi distribuční sítí a přípojkou.
Další stavebník Vám popisuje své konkrétní zkušenosti ze své stavby, které samozřejmě vůbec nemusí blížit té Vaší stavbě a upozorňuje Vás, že to můžete mít úplně jinak. To Vám ale taky nestačí.
Takže asi zbývá jen to, že buď získáte informace tam, kde máte (u správců sítí), nebo si natlučete nos. Ale snad Vám to dobře dopadne.

Majky & L.A.

Majky & L.A.30. 4. 2020 21:03:48

Moc tomu nerozumim. Budete delat IS i cestu nebo jen cestu? Hlavne si tu podminku dejte do smlouvy, ze Vam pak majitel pulku da. Co se tyce IS. Opravdu je to jen nastrel. Neberte me uplne doslova. Vzal sem to ze sve situace. Muj odhad je, ze tam budou potreba take 2 betonove sachty, je to dano nejakou normou vzdalenosti. Ale je mozne, ze tam budou 3. Urcite tlakove trubky na vodu a kanalizacni trubky. Cesta byť uvalcovana, musi mit nejakou skladbu. Pokud to bude delat firma, rekl bych ze cesta+IS klidne 400tis.zkuste sehnat firmu, co to dela a at vam udela nabidku. Ja to take takto udelal a pak uvidite. Nase firma nam rekla, ze material je ta nejlevnejsi vec z rozpoctu. Presun materialu, vykopove prace + vyplata lidi co tam pracuji je to nejdrazsi. Jak sem psal. Nas cesta s IS vysla skoro na 1mil. take zhruba 100m. Jen voda, kanalizace a sachty cca na 250-300tis.pronajem velkeho bagru vysla na 2tis./hod.presun materialu vysel myslim na 90tis.ono to strasne rychle skace. Ale je pravda, ze mi tam mame tu asfaltovou drt. Nejlepsi je vazne nechat si udelat nabidku. Take kraj od kraje se lisi, co do ceny praci a to ani nevime, co SÚ vse pozaduje.

AnnaSoma30. 4. 2020 20:10:25

Děkuji moc za odpověď, plánujeme koupit ten poslední (fialový) s tím že když uděláme celou cestu tak majitel zaplatí půlku a pak si to přičte k ceně toho růžového pozemku. Cesta bude zatím jen uválcovaná protože se tam bude stavit a zbytečně by se ničila.
200tis. myslíte i s veškerým připojením od dodavatelů, prostě ze vším všudy?

Majky & L.A.

Majky & L.A.30. 4. 2020 16:11:04

Pokud si náklady na vybudování IS budete hradit sama a koupíte třeba ten růžový pozemek, tak elektrika bude i s pilířem (pokud si ho nebudete dělat svépomocí) kolem 25-30tis. sakumprdum ať je to dloouhé jak chce. U elektriky se platí jen jednorázový poplatek za příkon a pak si zaplatíte tu budku na elektroměr. Voda a kanalizace je problém takto odhadnout. Je tam vůbec povolení na napojení na veřejnou kanalizaci a vodu od správce? To by mne zajímalo, jako první. Radím nejprve zjistit. Cesta. Jaká je tam povolená. Asfalt? (to je sakra drahá sranda). Štěrk nebo stačí jen uválcovat? Chce to vše před koupí zjistit. Musíte (v případě růžového pozemku) natahnout cestu až na konec nebo stačí jen ke vstupu na růžový pozemek? Jinak řekl bych že 100m IS by vyšlo tak na 200tis.ale opravdu jen hádám, dle své situace, co jsem měl já na pozemku.

AnnaSoma30. 4. 2020 15:24:41

Omlouvám se zda můj dotaz není konkretní , jsem začátečník moc se v tom nevyznám. Jde o to, že je jeden velký pozemek(cca 3500 m² ) z kterého majitel udělal tři rozdělené pozemky viz. foto. + příjezdovou cestu (oranžové) z komunikace pro zadní dva pozemky. U komunikace je pro první pozemek (žlutý) ,,krabička"(viz. foto modrá tečka) s IS je potřeba vybudovat příjezdovou cestu k zadním dvěma pozemkům (růžový, fialový) , prostor pro cestu je
3m x 106m + 3 metry na šířku vedle cesty na protáhnutí veškerých sítí (voda, elektřina,kanalizace) k pozemkům. Je potřeba udělat jednu ,,krabičku" po 50 metrech pro růžový pozemek a druhou ,,krabičku" po 100 metrech pro fialový pozemek. Cesta je mírně do kopce a je potřeba to udělat vše pod zemí.
Děkuji za odpověď. :)

Majky & L.A.

Majky & L.A.30. 4. 2020 14:56:21

Uvedu vlastní příklad. Pozemek na jílu ve svahu 10%. Muselo se dotáhnout IS jako u Vás. Kanalizace, voda, elektřina. Jednalo se o cca 95m IS s rozvětvením zhruba uprostřed tedy cca po 50m na další pozemek. Nic zde nebylo, vše se dělalo znovu na bývalé louce. Na začátku musela být kanalizační šachta a upropstřed musela být KŠ. Každá vyšla cca na 25 tis. tj 50tis.Kanalizační potrubí 200mm 90m. Tlakové potrubí pro vodu 90m. Myslím, že to bylo cca 65tis.Plastové šachty pro každý pozemek jeden tj.2 šachyt cca 19 tis. +výkopovky a přesun zeminy cca 90tis.Elektřina byla vcelku levná na náklady ČEZu. Pouze se platil poplatek za rezervování příkonu a pilíř. Celkem pro 1 pozemek 32tis. Cesta 95m ve tvaru T šíře 8m štěrkodrť cca 700tis. Takže asi tak....

jarkane30. 4. 2020 8:48:20

Nedivte se, že nikdo moc neodpovídá. Váš dotaz je tak nekonkrétní, že to ani moc nejde. Je totiž obrovský rozdíl podle toho, co budete k pozemku dotahovat, jestli vodovodní a kanalizační řady, nebo jen přípojky. Záleží na profilech, terénu, hloubce založení, křížení s infrastrukturou, vlastnících pozemků, atd. atd. Totéž u elektřiny, jestli je to prodloužení distribuční sítě, nebo přípojka, nadzemní nebo podzemní, atd. Ty ceny mohou být řádově různé. Jediný, kdo Vám k tomu může říct něco rozumného a konkrétního, jsou správci těch sítí.