Ahoj svépomocníci, chci se zeptat, jak vyřešit podlahu pod stacionárním zásobníkem TUV. Normálně bude skladba podlahy: hydroizolace, 80mm polystyren ve kterém bude vedena voda a elektrika, folie PE s rastrem, 55mm betonová mazanina s otop trubkami 18x2, navrch vinyl. Celková výška skladby 150mm.
Jak ale udělat podlahu pod zásobníkem TUV 300l? Jeho celková hmotnost s vodou je 422kg. V projektu mám nakreslené podlahové topení i pod tímto zásobníkem, ale mě to připadá jako nesmysl. Nebo to podlaha unese? A co tepelný most když tam podlahovka nebude? Jak to máte řešeno vy? Děkuji za rady.
Jiří Kubíček9. 2. 2020 21:36:04
Zdravím, dle toho, co píšete, je to z tepelně izolačního hlediska naprosto v pořádku. My máte v TM rozdělovač podlahovky, tepelné čerpadlo s vestavěným bojlerem, pračku se sušičkou a velké umyvadlo. Jelikož je tam tedy rozdělovač, od kterého jsou všechny hadice okruhů, sušička, která často sama dá dost tepla a bojler, který má nějaké ty tepelné ztráty, navíc to není místnost, kde by se trávilo hodně času, tak nám přišlo úplně zbytečné dávat všude po celé TM podlahové topení, je jen tedy u rozdělovače, od kterého jdou trubky podlahového topení do všech místností. Před rozdělovačem je tedy největší hustota trubek v domě + ty další věci, o kterých jsem psal, a i když podlahovka jinak v TM není, tak je TM jedna z nejteplejších místností v domě. V domě navíc máme všude anhydrit, jen v TM právě kvůli tepelnému čerpadlu a komínu, který tvoří pračka se sušičkou, jsem udělali beton a jestli si dobře pamatuji tak o síle asi 10 cm. Navíc je TM vyspádovaná směrem do středu, kde je odtok s malým sifonem do odpadu, kdyby náhodou vytekla pračka nebo nastala nějaká nehoda.