Dobrý den všem,
rádi bychom se zeptali, zda někdo máte zkušenosti s tím, jak je to s ohlášením vs. klasické stavební řízení. Je to tak, že když v žádosti něco chybí, tak to jde automativky do klasického dlouhého řízení ? Nám se to stalo a přestože jsme vše obratem dodali, tak paní na 2 měsíce zadost odložila, pak dala, i když vsichni souhlasili, znova měsíc všem účastníkům na vyjádření ( prý kvůli tomu, ze hygiena dala připomínku ohledně toho, ze před používáním musíme změřit hluk z jednotky tepelného čerpadla - což vlastně vůbec nemá vliv na stavbu samotnou). Setkal jste se s něčím takovým ? Nám to připadá jako vy si na nas "zasedli"...
No a ted, když již paní konečně rozhodnutí vydala, tak je s dvěma stránkami podmínek a s tím, ze se nesmíme ani " nadechnout" bez povolení stavebního úřadu.
Níže jedna z podmínek, jež nás zarazila .... nebudeme vše dělat sami - hodni hrubou stavbu (drevostavbu) udělá firma, ale desku chceme udělat s pomoci známých ...
"Před zahájením prací bude stavebnímu úřadu písemně sděleno jméno (název) a adresa (sídlo) stavebního podnikatele, který bude stavbu provádět, termín zahájení stavby a přiloženo oprávnění stavebního podnikatele."
A co teď s tímto a tou základovkou ? Prosím, poradíte někdo ?
děkujeme, MaM
Mat18. 10. 2019 7:56:30
A ještě k tomu stavbyvedoucímu: Nezaměňujte stavbyvedoucího se stavebním dozorem! Stavební dozor je podle zákona: "odborný dozor vykonávaný osobou, která má vysokoškolské vzdělání stavebního nebo architektonického směru nebo střední vzdělání stavebního směru s maturitní zkouškou a alespoň 3 roky praxe při provádění staveb". Takový stavební dozor je ale při stavbě RD svépomocí nedostatečný, tam musí být stavbyvedoucí s autorizací, jak jsem Vám psal dříve. Tak ať u stavebního úřadu zbytečně nenarazíte. Pokud Vám ale bude dělat stavbyvedoucího projektant, který Vám projektoval barák, tak by tu autorizaci měl mít (protože jinak by nemohl dělat ani ten projekt...). Tak si to pohlídejte.
Držím palce.