pultová střecha z I-nosníků PALKO / STEICO

Autor: BOB (9 příspěvků)
Kategorie: Hrubá stavba
8. 4. 2019
4 komentáře
Dotaz

Dobrý den,

chěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s pultovou střechou z I-nosníků STEICO nebo PALKO. Dům bude zděný porfix premium 500x500x250. Střecha bude mít sklon 6°, krytina bude falcovaný plech a izolace 400mm polystyren. Dle mojí projektantky jsou dřevěné I-nosníky použity na dřevostavbu a že neví jak steico nosníky kotvit do zdiva. Zajímalo by mě jestli někdo má statický posudek na dřevěné I-nosníky na zděném základu. I-nosníky jsem si vybral pro svoji jednoduchost - tuhost a cenu, kdy odhad na mojí střechu o rozloze 165m2 vychází za konstrukci kolem 60 000 Kč. U krokví je cena třikrát více. Posílám obrázek, který jsem našel zde na fóru, nejedná se sice o I-nosníky ale o krokve, nicméně si myslím že se dají takto místo krokví použít I-nosníky. Dále kvůli úspoře ceny a materiálu nechci dělat rovný podhled, ale chci nechat přiznaný sklon střechy uvnitř. Tzn. že sklon stropu bude zachován dle zavěšených nosníků protože sklon střechy 6° není tak moc. A ještě poslední otázka ohledně izolace. Izolaci z polystyrenových bloků o rozměrech 500x400x1000mm chci zasunout na přesnou míru mezi I-nosníky viz obr. Kvůli tepelným mostům. Tzn. že skladba střechy bude: sádrokarton, parofolie, I-nosníky o výšce 550mm, mezinosníková izolace o výšce 400 mm, OSB deska shora na nosnících, pojistná hydroizolace, odvětrávací latě, krytina falcovaný plech. Cenu za komplet tuto střechu svépomocí mám naceněnou na 270 000 Kč. A jsem schopen si tuto střechu postavit skoro sám. bez jeřábu. Poprosil bych komentář k jakémukoliv bodu co se střechy nebo tepelných ztrát týká.

Děkuji

R.K.

Přílohy

krokve1.jpg
I-nosnk_-_polystyren.png
vetranistrechy.jpg
BOB

BOB10. 4. 2019 9:59:44

Dekuji jsem to asi prehledl.

mates9. 4. 2019 22:33:27

PALCO, pultova strecha str. 6 (uložení na pozednici včetně zavětrování): http://palco.cz/pdf/i-nosnik.pdf

BOB

BOB9. 4. 2019 20:00:55

Moc dekuji za odpoved prirucky mam obe stahle ale ani v jedne neni navod na zalozeni nosniku na zdene stene. Jak jste rikal taky bych se bal nechat nosniky na stenach vzdalenych 10m bez strednich pricek. Takze nejdelsi rozestup sten budu mit max 6m. Dle prirucky mohu jit az na 8m.
Jinak moc dekuji za prispevek.

Bob.

mates9. 4. 2019 18:13:16

Steico a urcite i Palko maji nejakou technickou prirucku se statickymi parametry (https://www.steico.com/fileadmin/steico/content/pdf/Marketing/Czech/Konstruktionshefte/STEICO_Technicka_prirucka_Nosniky_cz_i.pdf).
Doporuceny způsob uchyceni na stenu, nebo do steny, ma uveden ve sve prirucce CzechPan (http://czechpan.cz/files/i-osb/itp_201203e_cz.pdf str. 15).
Statik si s tim uz musi poradit. Ja bych se obaval tech cca 10m poli, pokud to nemate se stredni podporou. Je to v podstate plocha strecha, mokry snih, atd.
Ad izolace. Tusim, ze na tzb-info se toto kdysi davno probiralo. Co si tak pamatuji, byly tam dve negativa: 1. Dostat ty polystyrenove bloky mezi I-OSB nosniky bez mezery mezi OSB deskou a polystyrenem. Delalo se to nejakym trikem. 2. Nedostatecna zvukova izolace pokud se jako krytina pouzije neco lehkeho (plech, polykarbonat,...). A pak tam jeste byla obava z objemove nestalosti polystyrenu vystaveneho extrémním teplotním zmenam leto/zima. Ale tim uz dnes stresni stabilizovany polystyren asi netrpi.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama