Porobeton PORFIX

Autor: Super User (191 příspěvků)
Kategorie: Hrubá stavba
20. 10. 2018
2 komentáře
Dotaz

Zdravim,

stavebna firma nam momentalne stavia dom:

přízemní rodinný dům s plochou střechou. Základy jsou betonové v kombinaci se ztraceným bedněním. Betonová základová deska, chráničky na přívod elektro silnoproud i slaboproud, ležatá kanalizace pod základovou deskou. Hromosvodová soustava – zemní část. Hydroizolační vrstva z PVC fólie, krytá betonovým potěrem.

Zdivo nosné i nenosné (příčky) z pórobetonových tvárnic Porfix (tloušťky dle projektu). Stropní konstrukce železobetonová monolitická, plochá střecha s tepelnou izolací z polystyrenu, hydroizolační vrstva z PVC fólie.

Poradite nam prosim na co si dat pozor?

Je porobetonovy porfix ten idealny material pre takyto typ domu (statika, tepelna izolacia, odolnost)?

vizualizacia tu https://imgur.com/a/3IQTwLL

dakujem.

Pavel Novy28. 10. 2018 3:25:19

Není pozdě se ptát, zda je tento materiál OK :-) Nejlépe stavět dle projektu a dodržet -+ technologické postupy :-) Pokud je celková koncepce domu OK, je vcelku jedno zda je to Porfix či sláma s hlínou.

Lukáš Beran

Lukáš Beran23. 10. 2018 13:08:10

Na co si dát pozor je obecně těžké říct. My máme také bungalov s rovnou železobetonovou střechou, takže podobný typ domu. Ale stavěli jsme ze zatepleného Porothermu, takže dodatečně jsme již nezateplovali.

Co vím, je obecně problém s nedostatkem cihel a tepelných izolací, takže je potřeba objednávat hodně předem. My jsme například na PIR desky (tepelná izolace stropu) čekali 8 týdnů a na polystyren do podlahy (šedý podlahový) 6 týdnů, což nás oboje zdrželo. A velký problém jsou i dodavatelské firmy a jejich vytížení - okna 7 týdnů, omítky 9 týdnů, fasáda 12 týdnů... Takže vše řešit hodně předem.

Jinak pro inspiraci jsme si k celé stavbě psali blog i s fotkami a videi, tak si to můžeš pročíst a inspirovat se a třeba najdeš něco užitečného https://stavba.selfici.com/

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama