Koupili jsme starý dům v rekonstrukci, která byla pozastavená přibližně před šesti či více lety. V tu dobu byla udělaná nová střecha (kanadský šindel), nová dřevěná eurookna (dvojitá skla), nové rozvody na elektřinu a vodu, částečné zateplení ve 2. np (vata), bouraly se zdi a byla provedena nová propozice místností v 1. np.
Nyní musíme vyřešit elektřinu, odpady (ČOV), způsob vytápění a zateplení fasády. Jsme ve fázi výběru nejvhodnějšího zařízení:
ČOV
v obci není obecní ČOV, pouze možnost napojit na kanalizaci vedoucí někam do pole
Vytápění
TČ země - voda - líbilo by se nám nejvíc, ale na to nejspíš nebude vhodný prostor a terén
TČ vzduch - voda + krbová vožka s výměníkem - otázka efektivity (chladnější oblast) + hlučnost
kotel na tuhá paliva (kombinace pelet a dřeva) - v tuto chvíli nejsou prostory na skladování topiva (musely by se vybudovat)
Zateplení - v původním projektu je 6mm bílý polystyren - buď se budeme držet původního projektu nebo zvolíme jiný materiál, ale není možnost měnit tloušťku izolace z důvodu malého přesahu střechy. Šedý polystyren by se hodil více, ale nevíme, jak moc jsou ekologické nanočástice grafitu...
Uvítáme rady a postřehy k výše zmiňovaným tématům.
Pavla
Pavla a Ben13. 8. 2018 7:25:59
Zdravim,
je to nápad otce, ten by to tak udělal. Mně to přijde jako složitější operace, dle něj na tom nic není. Začít na jednom místě, podepřít konstrukci, vybourat cihly a postupně nahrazovat tvárnicemi. Střecha by zůstala.
Co jsem koukal na nějaké superizolační tvárnice, nejdražší varianta, tak ty mají např. λ 0,077.
Spíš se přikláníme k těm PIR/PUR deskám. Uvidíme, jak dopadne konzultace s projektantkou na zateplení.
Kontrolu stavby statikem v plánu mám, abych měl jistotu, že bude vše ok.