Dotace - Zelená Úsporám - Novostavba

Autor: Lukáš & Nika (8 příspěvků)
29. 10. 2017
4 komentáře
Dotaz

Zdravíčko stavebníci,

chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenost s dotací na novostavbu, moc jsem to nestudoval, ale co jsem si prostudoval tak je to tak že mám zaplatit nějaký poplatek částkou 35,000Kč a možná tu dotaci dostanu.

Tím bych chtěl vy-zjišťovat zda někdo o dotace žádal o jakoukoli pro novostavbu nebo nějaké rady ohledně všelijakých dotací, a jak to přesně funguje.

Díky

Jana a Ondřej

Jana a Ondřej14. 11. 2017 21:21:16

Ahoj, my budeme stavět taky bungalov 15x15 a s přehledem se vejdeme do B1.
Teďka nám projektant ještě dělá nějaké propočty ale možná se vejdeme i do B2 s takto velkým bungalovem. My teda budeme stavět ze 17,5 VPC + 30 cm zateplení.

JInak zelenou nám zpracovává projektant, takže vše v cajku. Radím to samé. Když tam bude nějaká chyba, tak to opraví rovnou a nemusíš se s tím nikam tahat.

V případě zájmu, klidně kontaktuj.

5CH

5CH14. 11. 2017 10:34:22

Čím horší poměr A/V tím náročnější (dražší) opatření aby to byl pasivní dům aspoň B.1 natož B.2
http://www.pasivnidomy.cz/architektura-pasivniho-domu/t4026

petr14. 11. 2017 8:39:29

Ahoj,chtěl bych se poradit v podobném tématu.

Chystáme se stavět bungalov obdélníkového tvaru 10x16,4. Jsme teprve ve fázi před projektem, ale již např. vím, že bych chtěl topit TČ, mít venkovní žaluzie, rekuperaci a nejspíše dáme cihlu 30cm + zateplení (VPC ne, kvůli nedostatku zkušených zedníků v okolí). Stavět se chystáme svépomoci. Myslíte, že má smysl se zaobírat Zelenou úsporám? Bude to stát za ty nervy? Díky za rady.

lukysz29. 10. 2017 20:50:15

V první řadě musíte mít projekt na energeticky úsporný dům. Musíte si najít firmu, která dotace vyřizuje a hledejte firmu dle jejich referencí. Pak by to chtělo smlouvu o dílo (vyřízení dotací) a za nějakýych solidních podmínek pro obě strany. Poté po Vás bude firma chtít nějaké peníze. A pak budete čekat jestli Vám dotaci schválí. Jakmile schválí, máte 2 roky na realizaci a splnění podmínek. Musíte vše stihnout, zkolaudovat a pokud vše klapne tak jak má, poté peníze dostanete. Nicméně je to hrozná byrokracie, ale při svépomocné výstavbě se to dle mého názoru vyplatí. Jsou to ale nervy, protože zaplatíte za vyřízení, možná i za úpravu projektu, další energetický výpočet. Pak dle toho co je v projektu tak přesně stavět. Raději se s projektantem domluvte jaké izolany od jakých výrobců v projektu budete mít a pak se toho přesně držte. Schovávejte si faktury a utrácejte za realizovaná opatření. A pak to budou i nervy, protože v tom všem budete mít hodně svých peněz s nejistotu, že se Vám v podobě dotací vratí...

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama