Digestoř x Rekuperace

Autor: Roman (14 příspěvků)
18. 12. 2016
4 komentáře
Dotaz

Zdravím všechny stavebníky. Řeším nyní rozvody rekuperace a zajímá mě, zda někdo řešil připojení digestoře do odpadního vzduchu. Mám možnost vývod digestoře provést ven přes obvodovou zeď, nebo ji napojit do okruho odpadního vzduchu. Nevím však jak se vypořádat s výpary z vaření, aby to zbytečně nezanášelo rekuperaci a rozvody. Řešil podobnou věc někdo?

Lamař20. 6. 2018 17:34:10

Pro mě byla důležitá kvalita použitého materiálu a pro manželku design. Takže jsme nakonec museli vzít kompromis a našli jsme pro mě neznámou značku, která nám nakonec vybavila celou kuchyň, mají tam různé tipy digestoří kde si určitě vyberete, můžu doporučit, jedná se o značku .

Ivetka5515. 9. 2017 15:21:05

Záleží, kolik chcete do odsavače investovat, ale varianta s nejmíň proměnnými je určitě recirkulační. Nemusíte řešit vzduchotechniku, máte na výběr ze spousty různých designů, a pokud nebudete kuchyň vytěžovat jako Gordon Ramsey, tak úplně stačí. Zkuste se mrknout . :)

Pavel

Pavel19. 12. 2016 4:23:52

Pokud honite kazdy Watt, tak digestor jedine cirkulacni., Jestli to tak nehrotite a rekuperaci mate kvuli certvemu vzduchu a ne dotacim, tak vyvod ven, separatne. Ne do odtahoveho potrubi. Vyvod je idealni natahnout nad strechu. Půi ukonceni va zdi to casem rado dela mastny flek nad trubkou.

zero218. 12. 2016 20:53:56

Názory se různí - někteří říkají, že do systému s rekuperací se hodí pouze cirkulační digestoř (tj. s uhlíkovým filtrem), někteří zase mají řešení v její kombinaci (http://www.setta.cz/text/digestor-a-rekuperacni-jednotka.html).
Je tam několik problémů: jeden je mastnota a zanášení, druhý je rozdíl mezi výkonem digestoře a rekuperace a z toho plynoucí podtlak.
U cirkulační se pak i přesto doporučuje mít odtah rekuperace z kuchyně trochu dále od ní, aby se zmírnil jako podtlak, tak množství nečistot.