Dobrý den.
Rádi bychom znali názor i od ostatních, co se týká hypotéky v dnešní době. Jelikož bychom už rádi začali naplno, do týdne až dvou týdnů pro nás bude zařizování hypotéky aktuální. Měli jsme už schůzku s nezávislou finanční poradkyní, ale bohužel jsme oba dva tipy lidí, kteří těmto lidem moc nevěří, přeci jen oni Vám mohou napovídat, kde je vzít si půjčku nejvýhodnější, ale také koukají na to, aby oni z toho měli co největší zisk (neříkám, že je to u všech tak, nechci nikoho urazit, ale je to dnešní doba ve většině případech).
Jak jste tedy začali se zařizování půjčky Vy? Dali jste na finanční poradce a jste spokojeni? Nebo jste si obešli banky sami a nechali si udělat nabídku? Jsme manželé, pozemek máme v SJM - takže určitě si chceme vzít hypotéku na oba dva. Máme možnost u ČMSS, jelikož tam máme oba (zvlášť každý) stavební spoření a údajně by se z toho dal vzít překlenovací úvěr a následně by se pak přešlo do hypotéky, ale vím, že ČMSS se v dnešní době zrovna neřadí k těm nejvýhodnějším. Nemáte někdo nějaké postřehy?
Děkuji moc za veškeré rady a náměty k přemýšlení, klidně i za kritiku :) Rádi si necháme poradit.
Přeji všem krásný den.
zero23. 10. 2016 14:02:35
Meziúvěr by mohl přejít do hypotéky tím, že se hypotékou refinancuje. Dnes jsou tyto produkty hodně propojené, aby klientům vnutili spřízněnou banku či přímo další produkt banky.
A aby toho nebylo málo, existují i předhypotéční úvěry, které řeší situaci, kdy na kupovanou nemovitost nelze v okamžiku koupě vložit zástavu banky (např. koupě z insolvence či exekuční dražby - teprve zaplacením se získá potvrzení, že zástava byla umořena a v dalším kroku - dalším řízení u Katastrálního úřadu se vymažou zástavní práva a teprve pak lze získat hypotéku). Je tam vyšší úrok a třeba i omezení, že do roka se musí zaplatit, třeba hypotékou. Na druhou stranu se platí jen úroky a ty se pak mohou započítat do hypotéky.
Rozdíl je vždy v úroku - hypotéka je postavena na tom, že je tam zástava nemovitostí a pokud jištění není, pak je vyšší riziko a vyšší úrok.
Myslím, že je dobré obejít více bank a klidně jim ukázat, jakou máte nabídku, jestli ji překonají. Finanční poradci samozřejmě mají zájem na provizi, ale pokud najdete nějakého solidního, věnuje se vám a má přehled o možnostech a je schopen navrhnout dobré vhodné řešení. V situaci, kdy kupujete nemovitost a tlačí vás čas z rezervační smlouvy, není moc času na zkoumání nabídek samostatně..