Velox,durisol...stavěli jste z toho někdo?

Autor: Milik607 (2 příspěvky)
Kategorie: Hrubá stavba
6. 9. 2016
13 komentářů
Dotaz

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli jste někdo z podobného nebo zde zmíněného systému stavěli a popřípadě vaše zkušenosti, nedostatky, cena atd. Celkem se mi tento způsob zalíbil ale trošku se bojím těch spon u veloxu které sahají z interiéru do exteriéru, bojím se že by to mohlo být místo tepelných mostů. Děkuji za každou radu.

Marek12. 6. 2020 8:43:09

Diky za odpověď. 8cm odpovídá cca 5cm pur desky, chci zachovat vlastnosti zdiva, stavím z tvarnic. Počítal jste rozdíl cenový mezi fasadou s zateplenim a bez? Jestli je můj výpočet správný, že je to podobné?
Díky

Pavel;12. 6. 2020 5:59:33

Dobrý den. Fasádu jsem řešil klasickým EPS. A teď bych vám kecal jakou tloušťku. Myslím 8cm jsme spočítali,ze stačí.ve tvarnici je 17cm polysu. Kotveni jsme zkoušeli taky na tvarnici samotné co to udrží a nakonec jsme dávali zavitove trny jen do tvarnice.

Marek12. 6. 2020 5:09:19

Dobrý den, jak jste nakonec vyřešil fasádu? Řeším podobnou otazku fasady. Cenově zateplení otevřeným systémem s fasádou vyjde jen o trochu dráž než klasická omítka, ale zase mi zateplení zvýší tepelný odpor. Uvažuji o 30-40mm pur deskách. Nebo má někdo zkušenost? Diky

Pavel;3. 1. 2018 20:59:55

Zdravím. Také jsem začal stavbu systémem durisol. Už bych asi taky příště volil jinak. Teď řeším fasádu. Bylo mi řečeno,ze se musí dat EPS Baumit open. Tzn.prodysny. Aby se neudusila stavba. Ale zase jsem slyšel,ze tam stačí dat obyčejný EPS. Jak to mate řešené vy? A ukotvení? Zepry stačí jen zavitovou kotvou prikotvit do stěny tvarnice.

Josef7. 9. 2017 8:00:45

Vážení, pletete všechny systémy dohromady. Durisol jsou zateplené tvárnice s izolací, které se poté ještě vylejí betonem. Nemá perka a není možné aby se stěny po vylití betonem rozjely. Tvárnice mají zámek, které do sebe zapadají. Tvárnice má 37 cm i s izolací. Další vrstva izolace nemá smysl ani u dřevostaveb. Systémem Durisol se staví nejen v USA, Německu, Skandinávii, ale skoro po celém světě. Durisol má ještě vysoké hodnoty zvukotěsnosti (db) a akumulaci teplot. Výhradní zastoupení od koncernu Leier pro ČR na dodávku systému Durisol má fa. Kerion s.r.o. pod značkou Energy-domy.cz. Z tvarovek Durisol se staví v ČR od r.2014.

Veronika15. 5. 2017 5:15:01

Dobry den,taky chceme stavet z IZOLOXU od firmy Futur.Mohu vas take poprosit o vase zkusenosti. mik.werunka@seznam.cz
Dekuji

Ricci15. 4. 2017 13:29:05

Dobrý den, taky poprosím o praktické negativní zkušenosti s Izoloxem, Durisolem apod. na mail ricci07@seznam.cz
Jsem ve stádiu rozhodování se a váhám mezi klasickou zděnou stavbou a tímto...

Děkuji
Ricci

Kubajz12. 4. 2017 20:51:12

Dobrý večer, Velox je/byl favoritem konstrukčního systému našeho domu, definitivní rozhodnutí však ještě nepadlo, takže budu rád za jakoukoli reálnou zkušenost: Poprosil bych o Vaše dojmy na mail m_jakub@seznam.cz:

- poprosil bych o fotografii vystouplých spon
- poprosil bych o fotografii mezery mezi tvárnicemi (nedokážu si představit, jak toto může vzniknout)
- poprosil bych o informaci, jaci "fachmani" Vám stavbu realizovali (resp. komu se případně vyhnout)
- poprosil bych o informaci, zda jste dělal předem nějaká cenová srovnání s dalšími systémy?

Třeba nám Vaše informace ještě pomůžou rozhodnout se jinak a správně.

Mockrát díky.

Pól a Míla12. 4. 2017 14:00:38

Zdravim, mohu Vam poslat spoustu materialu, na co si dat u takoveho systemu pozor. Poslete mi email. Zatepleni ze dvou duvodu : 1) spony, ktere vycuhuji z veloxovych sten - bud musite aplikovat klasickou omitku = spric, jadro, stuk a nezapomenout na perlinku. dnes uz se to moc nedela, takze bud sehnat nekoho zrucneho = spocitejte si to financne nebo sami ; no a tak reseni aplikovat EPS a na to klasiku perlinku, lepidlo a tenkovrstvou omitku vyjde financne lepe prip minimalne na stejno 2) druhym duvodem jsou mezery mezi deskami - pri sestaveni veloxovych sten muzete koukat ven skrz - nekde docela velke mezery az 1-1,5 cm. - takze zakryti EPS pro jistotu se hodi ; snazil jsem se primet "fachmany" k aplikaci peny mezi desky s EPS ale to byste jim museli stat neustale za zady, ponevadz "takhle se to nedela" a v zasade koukaj jak to co nejdrive poskladat, vzit penize a zmizet. V 21.stoleti mit ve zdech resp izolaci takove mezery je opravdu prekonana zalezitost.

Kubajz12. 4. 2017 6:53:10

Zdravím, taky o tomto systému uvažujeme. Mohu se zeptat, kteří montážníci Vám stavbu pokazili? A proč jste zateploval i z vnější strany?

Pól a Míla11. 4. 2017 20:05:18

souhlasim s ckb3. prave mam dokoncenou hrubou stavbu z Veloxu a uz bych tuto zkusenost neopakoval. system je dost nachylny na kvalitu zpracovani. cena nikterak nizka a kvalita zpracovani nezarucena. pri betonovani se tvori kaverny - hlucha nezabetonova mista, vibrovani betonu je spis symbolicke neb se montaznici boji, aby jim desky tlakem nepraskly; mezi deskami jsou i 1-1,5 cm mezery, nakonec resite jadrove ci sadrove omitky, z venku stejne zateplujete. puvodne jsem myslel ze za vyssi cenu si kupujeme i kvalitu, ale realita je bohuzel jina. tady opravdu plati 5x mer a jednou se dobre rozhodni :-)
pro Velox plati : za cenu bavoraka poridite ojetou oktavku.

Milik6076. 9. 2016 19:17:57

Tak to je škoda že máte takovou zkušenost. Já právě řeším stavbu domu a chci vybrat solidní zateplenou stěnu kterou posléze budu obkládat falešným roubením a někde v interiéru možná nějaký kámen. A nejraději bych aby stavba měla hodně akumulační vnitřní část zdi a vnější dostatek izolace. Akumulační části chci víc protože nechci dělat rekuperaci ale větrat klasicky. Ještě jsem si říkal půjčit bednění a dám tam z venkovní strany polistyren a vnitřní část vylévat a nebo jen odlít monolitickou štíhlejší stěnu a pak zvenčí udělat rošt třeba na 200mm izolace a na rošt pak našroubovat obklad. Vnitřek to je jasný, tam stačí rošt a obklad. Ale furt počítám co může být nejlevnější....Nevím jak je to s akumulací například u ytongu ale myslím že bude tak poloviční než beton nebo se mýlím? Jinak abych vyřešil případnou vlhkost uvnitř domu chci dávat nějakou příčku hliněnou nebo z nepálených cihel.

Milik6076. 9. 2016 15:49:46

Myslíte že je to pro svépomocnou práci riskantní že se to někde rozleze? Nevíte na kolik může cca vyjít metr čtvereční běžné obvodové zdi?