Ahoj,
než jsme koupil pozemek nechal jsem si písemně potvrdit, že se můžeme připojit na obecní tlakovou kanalizaci od svazku obcí co řeší kanalizace. Teď přišlo vyjádření k projektu přípojky, že se nemůžeme připojit (původně jen přípojka cca 60m dn40) ale musíme prodloužit řad a rovnou na celou ulici - asi 120m a připojit se až na něj. U 3 stávajících domů se musí celé vedení vyměnit ze DN40 na DN50 kvůli kapacitě a ty domu se musí přepojit (ještě tam je čerstvý asfalt) Tlaková ČOV je v obci v záběhu.
Původní náklady 65 tis jsou na 240 a papír co mám v ruce (původní podmínky připojení) jsou mi k ničemu? Územní plán se nezměnil, nikdo další tam nestaví, jen prostě na začátku udělali koncepční chybu a nikdo nám to neoznamoval. Člověk co vydával povolení umřel.
Zvažuji
a) Domácí ČOV - povolí nám to když je v obci kanalizace (SÚ, životní prostředí/magistrát)?
b) Žumpu jako dočasnou stavbu - povolí nám to (asi jen SÚ, nejde na životní pr.)?
Doteď jsme čekali kvůli vynětí ZPF (měli jsem platit 200 tisíc teď jen 20).. Zvažuji to celé zastavit, jsme s rozpočtem na hraně. Achjo
Co teď? Pomůže právník (platnost původních podmínek připojení...) někdo nějaký tip? Mít to černé na bílém dnes už nestačí? Z několika telefonátů jsem vycítil možnost "vyřešit to obálkou" nikdy k tomu neklesnu. Kousek vedle nás je dům co má ČOV načerno... to by dnes asi neprošlo
JM2. 1. 2017 15:27:16
Zdravím, firmu nedoporučím ,ještě budeme tak 3 měsíce řešit povolení, jen územní řízení trvalo 4 měsíce :-( navíc jsem z Olomoucka.
Mám nabídky 6ti firem od cca 100 tisíc až po 290 tisíc. Nesmyslné položky v nabídkách - dávají hlavně firmy, které "kopou" pro obce a města - neskutešná zlodějina. Zkuste pátrat po menších ale termín domluvit spíš víc předem, ti dobří nemají čas často ani odpovědět na mail... Jestli můžu radit - vše si pojistěte smlouvami - termín (se sankcemi) a rozsah díla .. mám zkušenosti se studnaři a to mi stačilo (několik měsíců to posouvali až jsem je vyměnil a pak vyhrožují udáním za nesmyslné věci...)