Kolaudace v záplavové zóně

Autor: Roo (1 příspěvek)
9. 11. 2015
2 komentáře
Dotaz

Zdravím Vás,

mám v plánu koupit pozemek, s malou "dílnou".

Dílnu chci opravit a používat jako rodinný dům.

Většina pozemku je v záplavové zóně, včetně dílny a v katastru je vedený jako "trvalý travní porost".

Dílna je vedená jako "Rozestavěná budova: bez způsobu využití", "Druh pozemku: zastavěná plocha a nádvoří".

Stavební povolení je někdy z roku 1980 a budova není zkolaudovaná, není přivedená voda, elektřina, plyn. To vše si v klidu vyřeším.

Dotaz mám ohledně rekonstrukce, jestli je vůbec možná a za jakých podmínek.

Na úřadě jsem se dozvěděl, že by mohl být akorát problém s pojištěním, což mě moc netrápí, spíš než aby mi poradili, tak se mě od toho snažili odradit. Navíc nedokázali ani najít to staré stavební povolení.

Jsem mladej a chci bydlet, ale nemám žádnou zkušenost, budu rád za každou odpověď.

Pokud jsem zvolil špatnou kategorii pro dotaz, tak se omlouvám.

Díky moc :-)

Roo17. 11. 2015 18:37:47

Dobrý večer, díky za odpověď :-)
Včera jsem byl na stavebním úřadě, prý by nemusel být problém, pokud objekt splňuje určitá kriteria (strop, atd.), taky poněvadž má asi 70m^2 stáčí jenom stavební ohlášení, pokud majitelé nemají stavební plány, nechat udělat nový projekt.Dál mě poslali na Odbor životního prostředí (vodní hospodářství).
Tam mi sdělili, že rekonstrukce není problém, můžu přistavět po směru toku, tím nezpůsobím nějaké komplikace, ale ať si ještě zajdu na povodí Moravy, pro nějaké další dokumenty (co jsem pochopil, prostě jednoduché povolení, co všechno by se tam dalo dělat), ne všechno jsem si zapamatoval, ale myslim, že tomu tak nějak rozumím nebo aspoň vím kde začít. To co jste mi poradil si vygooglim a zjistim co a jak. Ještě jednou děkuju.

ing. arch. Martin Veber

ing. arch. Martin Veber17. 11. 2015 16:15:34

Nejlepší by bylo nechat zpracovat tzv. pasport stavby, který nahradí dosavadní neznalost o objektu a ihned s tím podávat žádost o stavební úpravy objektu, případně předtím v územním řízení napravit možnou komplikaci s jiným způsobem užívání. Nebylo by na škodu mít také informaci o tom, jak se k pozemku staví územní plán. Znám spoustu staveb realizovaných před revolucí, které patřily nějakému velkému podniku, který stál nad zákony a kde si stavěli co chtěli i přes tehdejší omezení. Pak by bylo třeba uvést stavbu do nějakého právního vztahu k dnešním limitům.