Zdravím všechny stavitele. Mám možnost dostavět částečně svépomoci hrubou stavbu rodinného domu. Bohužel byl stavěn z nechvalně známých škvárobetonových tvárnic svépomocí. Stavba je suchá (pod první řadou tvárnic je izolace IPA ), obvod základové desky je natřen asfaltem ale to bych ještě asi řešil dodatečnou hydroizolací a zateplením, střecha vypadá také dobře. Vše ostatní bych musel dokončit (zateplení, elektroinstalace, okna, vnitřní omítky, rozvod vody atd.). Potřeboval bych však poradit jestli je rozumné stavbu dokončit (upřímně se mi jí moc bourat nechce). A dále:
1) Jakou izolaci na fasádu. Škvárobeton bude mít mizerné izolační vlastnosti a tak bych to rád dohnal touto cestou. Vata, polystyrén, chytrá izolace?
2) Jakou sílu izolace?
3) Jak lze řešit přesah střechy v případě, že zvolím třeba izolací o síle 20 a více cm ?
Lze přesah plechové střechy nastavit?
4) Znáte případně dobrého architekta, který by dokázal pomoci a navrhnout dostavbu?
( Jsem z Říčan u Prahy)
Vím, že hrubá stavba není z dobrého materiálu a že dnes je na trhu mnoho kvalitních cihel a tvárnic ale i tak bych chtěl dosáhnout rozumné energ. nenáročnosti dobře provedeným zateplením + počítám s rekuperací vzduchu a vytápěním VZT, protože čerstvý vzduch je pro mě důležitý..
Libor3022. 9. 2015 19:20:06
Cenově je to výhodné a ještě by majitel snad i o něco cenu snížil.. Už ted je to téměř za cenu pozemku, který je v dobré lokalitě. Ve zdech trhliny nejsou a v základech také ne.
Dokonce jak už to i někdo psal. Konečný vzhled by byl zajímavý a moderní (funkcionalistický). Jednak díky cube tvaru (kostka), kterou jsem chtěl a i dispozičně mi vše sedí a v prvním patře dokonce ještě nejsou příčky.Je to jeden krásný otevřený prostor který si můžu rozdělit dle libosti.
Začnu tedy s měřením radonu.