Úprava typového projektu Miami od G-servisu

Autor: Ondřej a Lucka (23 příspěvků)
Kategorie: Projekt domu
22. 7. 2015
6 komentářů
Dotaz

Dobrý den,

při výběru domu, který si budeme chtít postavit jsme procházeli i katalogové domy od G-servisu a narazili jsme na bungalow Miami viz. odkaz:

http://www.gservis.cz/projekty-rodinnych-domu/miami.html

Můj dotaz je následující: Je možné zakoupit tento typový projekt a nechat ho upravit tak aby byl nízkoenergetický nebo dokonce pasivní? Nebudou úpravy projektantem ve výsledku stejně drahé jako kdybychom si nechali navrhnout celý dům individuálně?

Popřípadě, nevítě někdo, jaké ty jejich katalogové domy mají tepelné ztráty? Jestli je projektují jako klasický dům nebo již nízkoenergetický. Vím, že záleží také na použitých materiálech ale jde mi teď všeobecně o četnost úprav projektu, pokud se rozhodneme pro jeho koupi.

Zvažujeme do domu použití systému BIOTECSUN pro vytápění a ohřev TUV a proto potřebujeme dosáhnout i na nižší tepelné ztráty.

Děkuji za vaše reakce.

Pavel

Pavel23. 7. 2015 13:14:58

Kdybych byl ve vasi situaci, tak lepsi izolaci a okna bych si ohlidal sam. Navrh rekuperace a zmena otopneho systemu a dalsi veci bych nechal projektovat. Zalezi cemu hovite. Ono je otazka, jestli treba nenechat o G-servisu jen napocitat zmenu izolace, osazeni na pozemek a tepelne ztraty. Navrh rekuperace a otopneho systemu pak nechat treba udelat nekoho jineho. Je to na vas, jak si s tim chcete hrat a kolik do toho vlozite. Tezko rici co kolik stoji. Ale ikdybynse projekt prodrazil 2x, tak v brozpoctu celeho domu to neni takova velka polozka. Dokud to nepoptate, nebudete vedet na cem jste.
Jeste neco k biosuntecu. Topeni samotnym vzduchem nemusi kazdemu vyhovovat. Trochu to viri prach a nekomu vadi i mensi staly pruvan. Treba to ale integruji do rekuperace, nevim. Tyto otazky si ale napred vyjasnete, aby z velkeho nadseni nebylo velke zkkamani. Vse ma sve vyhody i nevyhody.

Ondřej a Lucka

Ondřej a Lucka23. 7. 2015 13:07:32

Dispozice domu se měnit nebude, jde mi pouze o dosažení co nejmenších tepelných ztrát volbou vhodného umístění vůči světovým stranám, použití kvalitních oken, zateplení fasády, stropů/základů, v kombinaci s využitím systému BIOSUNTEC pro vytápění tepelným čerpadlem vzduch/vzduch a rekuperací, chlazení v horkých letních měsících a přebytky do ohřevu teplé vody. Uvažujeme i pořízení střídače pro vlastní spotřebu el. energie ale tam je investice už znatelně vyšší. Tudíž tedy myslíte, že budu schopen si tyto postupy ohlídat i bez papírové změny projektu?

Pavel

Pavel22. 7. 2015 20:19:43

Ten slavny biosuntec se jevi jako klasicka FVE s vlozenym wattrouterem. Podle mencelkem slusna zalezitost. Ale bez dotace naprosto nenavratne. Navic navratnost 17 let je dost scifi.
Ale k projektu. Pokud budete pridavat zatepleni a nemenit dispozice, staci podle me jenom si udelat par poznamek tuzkou, pripadne nechat prepocitat TZ kvuli topeni.

Ondřej+Daniela

Ondřej+Daniela22. 7. 2015 18:10:30

Ahoj .. Miami právě stavím svépomocí a přímo od Gservisu jsem si nechal upravit projekt...ale komplet. V únoru.
30cm ytong a 20cm zateplení....předělání dispozice a střechy atd. Prostě komplet.
Projekt mi vyšel na 64855kč. Ale pro mě byla priorita že jsem měl projekt za 20dní doma na stole. Nikam jsem nemusel jezdit vše se domnluvilo přes telefon a mail. Chtěl jsem v březnu začít stavět a to se i se stavebním povolením povedlo.
Někde s trápit s projektantem minimálně 3 měsíce se mi vůbec nechtělo.

Ondřej a Lucka

Ondřej a Lucka22. 7. 2015 16:29:12

Omlouám se, zkomolil jsem název systému, jedná se o Biosuntec
http://www.biosuntec.cz/

Právě, že bych to rád vedl i v projektu, jelikož šotek se může vyskytnout i při stavbě, na něco se zapomene a hned bude problém na světě, proto by mě zajímalo, jestli je to ekonomicky váhodné, ten projekt nechat upravit nebo jestli jak říkáte Vy, pracovat pouze podle sebe.

Pavel

Pavel22. 7. 2015 14:10:08

nevim kolik to presne bude, ale podobne domy lze udelat s tepelnymi ztratami kolem 5-6kW. Kdyz to udelate pasivni, dostanete se nekam ke 2.5kW. Je otazka, jestli do uprav rpojektu jit nebo jenom to vest v patrnosti a pridat izolaci a dat lepsi okna. Dalsimi podminkami pro pasiv je vhodna orientace vci svetovym stranam, nucene vetrani a pak vhodny pomer objemu budovy vuci jejimu povrchu. Proto pasivy jsou vetsinou patrove.
BIOTECSUN sem nikde nenasel, co to je za zazrak.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama