Je možné se vejít u tohoto domku cenově do 1.600 000kč i s vybavením? Vyloženě stavba svépomoci za pomoci známých? Tatínek dělal vodu-topení-plyn takže by sme hodně ušetřily a i el. atd takže opravdu celý dům svépomocí max jen vylití základů betonem. Dům by se stavěl bez garáže,výklenků a obývací pokoj s jídelnou a kuchyní by byl propojený s podlahovým topením a plynovým kotlem.Když by jsme využily akce na materiál,vybavení atd ne nic předraženého atd? Nebo je to vážně nemožné? Jsme mladí rodiče tak prosíme o shovívavost, proto se tu ptám :) Popřípadě rada jak vypočítat potřebný materiál aby jsme nekupovaly zbytečně moc? Děkujeme všem!!!
- Stavba domu/
- Příprava/
- Financování/
- Možné či nemožné se vejít do 1.6milionu???
Možné či nemožné se vejít do 1.6milionu???
Dotaz
Komentáře
Kuba a Lucka30. 1. 2014 0:57:51
Přesně, jak píše Pavel nademnou. Samozřejmě, že se do částky dá vejít. Ale budete bez fasády a terénních úprav. Ve vnitř, ale za tyto peníze můžete mít všechny místnosti hotové. Samozřejmě bez vybavení, postel, skříně atd., ale tak ty máte určitě už ted své a postupně holt budete modernizovat. Takže ano, dá se do této částky vejít, tak aby jste byli schopni bydlet ovšem za předpokladu, že si snad kromě pár položek uděláte vše sami. My máme spočítáno, že se vejdeme do 1,5 milionu a máme mnohem větší barák. Ale samozřejmě bez fasády a venkovních úprav, prostě tak, aby jsme bydleli ve svém. A také za předpokladu, že kromě krovu a rozvodů topení si vše udělám sám (dost se dá ušetřit třeba za práci za střechu, nějakou dobu jsem dělal pokrejvače atd,.) nebo mám v rodině někoho, kdo to umí (obkladač, zedník, zámečník atd.). Sami musíte vědět kolik si toho zvládnete udělat sami a kolik na stavbu máte času. Každopádně být váma, tak se toho nebojim. Znám mnohem víc lidí, kteří začali stavět s mnohem méně penězi a zvládli to, každopádně už od začátku stavby šetřit. Já sem si třeba během čekání na povolení, v době kdy jsem neměl co dělat a měl čas, vykopal skrývku a těsně před povolením základy. Takže tímto jsem ušetřil nejméně 10 tisíc a čekání na povolení, někteří bagřisti za to chtí i víc, ale i mín, ale jelikož jsem věděl, že bagristu žádného známého nemám. Tak jsem věděl, že mi to nikdo vše za 5tis, který jsem byl ochoten obětovat, neudělá. Prostě vše je to o prkotinách. Protože za práci, co si uděláte sami si pak můžete koupit třeba novou kuchyn za 100 tisíc.
Pavel29. 1. 2014 9:56:34
Zdravim. Myslim, ze se do te castky vlzezt muzete. Zalezi ale, co si predstavujete pod pojmem hotovy dum. Jestli takovy, ktery projde kolaudaci, tak je to bez problemu. Ale budete s emuset smirit treba s tim, ze tereni upravy budete delat az za par let, a druhou koupelnu v patre tez. Fasada jakbysmet. Nicmene k bydleni to bude.
Bude to ale z vasi strany vyzadovat u nekterych detailu vice premysleni. CIm vice casu vymysleni venujete, tim muzete dosahnout lepsiho vysledku (komfort, kvalita) za rozumnejsi peniz.
Petr29. 1. 2014 7:11:00
U takhle velkého domu, který je součástí dotazu, bych viděl reálnou částku 2 mil. + náklady na vybavení za předpokladu, že 90% věcí se udělá svépomocí, jak psala tazatelka. Vycházím z vlastní zkušenosti a aktuálních cen (dům letos dokončujeme). Samozřejmě se to může +/- lišit podle vybraných materiálů, ale to asi zná každý.
Petr23. 1. 2014 11:16:42
Budu vám držet palce, abyste se do toho vešli. My jsme ve fázi dokončení domu a tady ty peníze "létají" nejvíc. Určitě bych nešetřil na věcech, které jsem popsal a po dobu životnosti domu je už měnit nebudete (kvalitní obvodové zdivo, izolace v podkroví, zateplení fasády apod.) Jako první bych doporučil obejít několik stavebnin s poptávkou materiálu a udělat si obrázek o nabízených slevách. Pokud oznámíte, že budete nakupovat materiál výhradně tam, určitě se dostanete na zajímavé slevy. Třeba v případě vaty Knauf jsem na jednom místě dostal slevu 30% z katalogových cen a jinde 69%! Tady se už ani nevyplatí shánět zbytky po bazarech, protože při odběru celého požadovaného množství máte ještě zajímavější cenu. Co se týče zabezpečovačky, každá pojišťovna vám za ni dá slevu, to určitě zvažte a budete mít i klidnější spaní. Pokud plánujete krb, tak tady jsou také obrovské rozdíly. Krbovou vložku s rohovým prosklením od českého výrobce můžete mít za 18 tis. a jiné koupíte za 40 tis. Další úspora (byť ne velká) může být i v počtu rozvaděčů v domě, kdy někdy se vyplatí 1 a roztahat kabely, nebo někdy 2 a mít méně kabelů do druhého patra). Další položka jsou hobby markety - tady určitě za materiál neušetříte, ale někdy se tam vyplatí nářadí. Zvažte i použití mixu na beton u základové desky. Pokud zaměstnáte X lidí, kterým budete vařit a pojedou vám 2 míchačky po několik dnů, tak nakonec zjistíte, že mixem máte desku za 2 hodiny, za stejné peníze a bez dřiny.
Určitě tedy nešetřete na stavebním materiálu hrubé stavby a na zateplení (podlahy, stropy, šikmé stěny, fasáda). Sama si udělejte podle diskuzí na internetu, jestli je pro vás lepší Heluz, Ytong nebo něco dalšího. Největší slevy získáte po dobu zimní sezóny, tuším do konce března. Ušetřit můžete na druhu střešní krytiny (např. engoba vs. glazura) atd atd. Dneska je to hlavně o poptávkách a chce to pořád srovnávat. Ať se daří.
Luki a Renča22. 1. 2014 15:50:00
Na domečku šetřit nechceme ale bohužel si nemůžeme dovilit vzít hypotéku 2miloiny a víc :-/ Na vybaven se opravdu ušetřit dá a nikdo neříká že ho budeme mít x let postupně můžeme měnit. Samozřejmě jsme rádi za názor a terenní úpravy atd projekt do toho nepočítám :-) A ono se dá bydlet i bez fasády prozatím :) Stavěly by jsme na vesnici a tady opravdu bezpečnostní zařízení nepotřebujeme plot tu je obyč ale stačí třeba prozatím :-) Jak sem psala jsme mladá rodina takže od toho se taky odvíjí naše finanční možnosti :) Ale ráda bych třeba i rady na čem se dá ušetřit nebo kde mívají třeba akce atd :-) já nákupem v akcích ušetřím třeba 40% z ceny což je hodně ano počítáme s tím že stavební materiál není levný a nemusíme mít ty nejdražší barvy a zařízení stejně se to při dětech moc nedá a lepší za míň když se zničí nebude to tak nákladné jako když zničí něco drahého :-) ono spousta lidí v dnšení době postaví baráček a postupně se dodělává :-) Dost peněz se dá i ušetřit nákupem materiálu z bazarů stavebních jeden tady je a ne moc drahý a mají nové materiály co lidi třeba nakoupily na stavby navíc.Ale uvidíme zajímalo mě hlavně jestli je to vůbec možné
Petr22. 1. 2014 15:11:00
Také s Vámi souhlasím, pane Čiháku. Za 1,6 mil. bych viděl tak ten dům, které některé stavební firmy nabízejí za milión, protože těch zbylých 600 tis. tak přesně akorát stačí na ty věci okolo domu a vnitřní vybavení. Ale ruku na srdce - je tohle typ domu pro rodinu? Mezi bungalovem a patrovým domem bych takový cenový rozdíl neviděl. U jednoho platíte více peněz za větší základovou desku a střechu, u druhého zase za více cihel a omítek. Zde spíše záleží na vkusu každého stavitele, ale za 1,6 mil. bych se do nového domu opravdu nepouštěl, pokud chcete protopit nějaké normální peníze a v domě mít nábytek a vybavení, na které se dá aspoň koukat a za pár let ho nebudete měnit.
Petr22. 1. 2014 12:56:00
Z vlastní zkušenosti mohu říct, že moc reálné to není, pokud se do této částky chcete vejít i s vybavením. Zde obzvlášť platí, že šetřit se nevyplácí. Pokud půjdete cestou nákupu nejlevnějších materiálů, tak časem zjistíte, že např. náklady na vytápění budou mnohem vyšší, než byste si přáli. Ano, ušetříte na zateplovacím systému, pokud dáte třeba jen vrstvu mezi krokve, ale není lepší zateplit ve 2 vrstvách a místo vaty s lamdou 0.039 použít kvalitnější 0.032 s nesrovnatelně lepšími vlastnostmi? Jen tady ten rozdíl u našeho domu dělá 30.000 Kč, které jsme zaplatili navíc a to jsme jen u 1 položky. Co tloušťka cihel, zateplení vnějších stěn, kvalitnější komín, zateplení podlahy? Co okna, stačí vám 5 komora a dvojsklo v bílém dekoru ? Tohle všechno kupujete v lepším případě jednou za život a rozdíl 50% u těchto věcí není ničím neobvyklý. Je potřeba připočítat i terénní úpravy, příjezdovou cestu, plot, zabezpečovací zařízení, hromosvod, na všechno revize, dopravu materiálu atd. atd. To si málokdo před začátkem stavby uvědomuje a spoléhá právě na pomoc známých a tím i úspory. Nerad bych vás zrazoval, ale raději počítejte s větší částkou, pokud nechcete být ve finále překvapeni, že na fasádu už vám nezbývají peníze, kolem domu máte stále provizorní oplocení a do domu chodíte po provizorních prknech, protože zámková dlažba je stále v nedohlednu.
Tom a Míša24. 3. 2011 6:35:39
Pasha: Díky, ale teď už to taková nádhera není, je tam taková jáma, že se děti chodí ptát, jestli stavíme bazén :) A 140 kubíků rozježděné jílovky na pozemku taky moc parády neudělá. Ale všechno bude... ;)
Reklama
Reklama
Buďte v obraze
Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...
Reklama
Reklama
Svépomoci
Copyright © 2009 - 2024 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajůZměnit nastavení cookies
Tomáš Cihla2. 2. 2014 17:12:41
Somo že se vejdete! Mam podobný dům a dal jsem ho za 1,5,- a to jsem dal zdi Heluz 44, na střechu Tondach Stodo12, okna dřevěná, a topim tepelnym čerpadlem od Acondu s podlahovkou! Chce to jen mít hubu a smlouvat ceny materiálu a nebejt línej si od A do Z vše udělat sám! :o) A né že si necháte udělat základovku za 250tis. když to jde sám za 60tis.!! ;o)