Stavba na ohlášení - urychlení

Autor: petrx (76 příspěvků)
29. 5. 2013
6 komentářů
Dotaz

Zdravím,

Strašně se mi zpozdilo vytvoření projektu a budu ho mít až asi za 14 dní. Takže jsem už hodně nervózní jak se můj sen o hrubé stavbě do konce roku rozplývá :(

Takže se ptám jestli lze proces ohlášení stavby nějak urychlit abych nemusel čekat těch 40 dní jestli nepřijde zákaz. Může stavební úřad vydat schválení v kratším termínu ? Je to jen na ochotě úředníka nebo to prostě fakt zkrátit nejde ?

A s tím související dotaz. Považuje se za zahájení stavby už pouhý výkop základů ? Jak moc je riskantní provést to ještě před uplynutím lhůty těch 40 dní ? Samozřejmě když budu mít vyjádření od archeologů atd. Jde mi o to, že bych rád postavil provizorní plot kolem staveniště aby se někomu něco nestalo, ale to nemůžu udělat dokud neskončí práci bagr, protože by tam pak těžko manévroval. Až budu mít schváleno tak tam chci okamžitě lít beton a ne se pak zdržovat plotem a podobnými blbostmi.

Díky

basty1. 1. 2014 20:01:39

ahoj,
procitam tve 4 leta stare prispevky(pekne)a rad bych se te zeptal jak si dopad s dotacema?nezajima me kolik a za jak dlouho to je vyplatili a jak moc se kroutili?
Ja jsem nedavno zazadal a jsem moc zvedav jak to dopadne..stavim tez podobny bungalov
dekuji

Majkííí a Kačka

Majkííí a Kačka30. 5. 2013 10:41:56

Jestliže se nelze napojit na splaškovou kanalizaci, tak se dá stavební povolení urychlit tím, že zvolíte žumpu namísto ČOV.

Až později to změníte na ČOV.
Povolení ČOV trvá téměř 3 měsíce a je potřeba k ohlášce.
Ohláška se žumpou je jen na 1 měsíc.

Léňa a Zdenda

Léňa a Zdenda30. 5. 2013 7:13:26

no z mé zkušenosti, jsi pouze v moci úředníka SÚ, když se mu nebude chtít, bude tě týrat, když budete zadobře není problém mít souhlas dřív, my to vyběhávali od loňského podzima, ale bylo to komlikovaný, protože na našem pozemku nebyly sítě(žádné) ale ohláška jako taková, když jsem předložil dokumentaci, dle požadavků SÚ byla celkem rychle - podali jsme to v úterý a následující pondělí jsme měli v ruce souhlas.

Jituš a Luky

Jituš a Luky9. 11. 2010 9:31:23

Ahoj. Přesně tak, šedý má lepší vlastnosti (někde jsem četl, že dokonce o 30%), proto se ho může dát menší tloušťka. Cenově by pak stejný tepelný odpor měl vyjít stejně - bílý a šedý, jen ten šedý bude tenší, tím pádem lepší...
Co se týče té dotace - nechal jsem si potvrdit přímo ze Zelené úsporám, že si to musíme udělat sami, jen musíme použít materiály, které jsou zaregistrované - aby byly oficiálně nadefinované jejich vlastnosti. To se týká všech polystyrénů, cihel, rekuperační jednotky, oken, dveří, garážových vrat atd. Pouze na okna dotaci na nový barák nedostaneš. Celé centrální větrání s rekuperací vyšlo na cca 90tis.Kč - komplet cena. Jedotka je Univent Akor HR, zatím ještě nebydlíme, ale co tam jsme, tak je tichá a centrální větrání funguje jak má - drží vlhkost do 60% a vzduch uvnitř je fakt supr. Když bylo venku 0°C a uvnitř jsme měli 23 (zajíždělo se topení), tak registry dovnitř proudil vzduch o teplotě 19°C, což je podle mě slušné...

Tomáš2. 11. 2010 7:37:01

Zdravím, chci se zeptat jakou máte rekuperační jednotku a kolik stála? Také by mě zajímalo jaký je cenový rozdíl v klasickém a tom šedém EPS plus jejich rozdílné součinitele prostupu tepla, tuším že jste s ním zateplovali, nebo chcete? A ještě do třetice jestli jste si opravdu jisty že na čerpání dotace zelená úsporám si můžete dům stavět sami, tím myslím opravdu sami, bez nějakého sehnaného papíru že vám to někdo stavěl.
Já jsme se oto až tak moc nezajímal, ale právě mě odradilo to že to podle mě musí provádět certifikovaná firma. Proč by totiž dělali takové tahanice jestli je tohle certifikovaný nebo není!!! Podle mě to bez firmy nepůjde. Pak je otázka zda třeba nedostat dotaci alespoň na okna?
Hodně zdaru Tomáš

Jituš a Luky

Jituš a Luky24. 10. 2010 16:15:04

Zdar a díky! Dělal to Atelier Dek - Dekprojekt z Olomouce. Maximálně přátelský přístup, poradí, vysvětlí a navrhnou nejlepší postup.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama