Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o radu.Rozhoduju se o použití cihel Porotherm 30Profi + 14cm EPS nebo Porotherm 44 eko + bez izolace. Bude z toho RD o půdorysu 8x11m s obytným podkrovím. Děkuji za radu.
Reklama
Reklama
Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...
Reklama
Reklama
Svépomoci
Copyright © 2009 - 2024 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajůZměnit nastavení cookies
Libor a Maruška25. 1. 2017 7:57:08
Topíme plynem. Máme kondenzační kotel od Prothermu, myslím, že Panter Condens (ohřívá vodu v topné soustavě a ohřívá vodu na mytí a koupání). Žádný jiný zdroj tepla kromě televize, lednice, myčky a sušičky nemáme. Nemyslím to jako legraci - první rok jsem měl docela problém topnou sestavu vyladit, protože v obýváku bylo vedro a v ložnicích chladno. Televize, lednice a myčka v podstatě obývák/kuchyň vytopily - jinými slovy v obýváku/kuchyni jede jen konvektor pod francouzským oknem a částečně jeden radiátor (v obýváku je termostat, který řídí celý dům). Třeba v koupelně, když běží sušička (máme s tepelným čerpadlem) je slušná sauna. A sušička běží v podstatě denně (máme malé děti a tak je stále co prát a sušit).
Jinak bych byl opatrný s cihlami plněnými vatou nebo polystyrenem. Chtělo by to od někoho zjistit zkušenosti. Mám na mysli tepelnou pohodu a akumulační schopnosti. Tím, že mám vatu vně zdí, tak je ve zdivu naakumulované teplo, což funguje tak trochu jako samoregulace. To znamená, že když třeba na chvíli otevřu okna abych vyvětral, tak po zavření oken se teplota v místnostech rychle vrátí zpátky na hodnotu před větráním (zdi ohřejí vzduch). Mám trochu obavu, jak to bude u zdiva plněného vatou, protože je tam menší "masa" materiálu, která může naakumulovat teplo. Ale možná to jsou zbytečné obavy.
Ještě jsem zapomněl uvést, že na termostatu nevyužívám noční a denní programy (ve dne, v noci stále topíme na jednu teplotu). Celou zimu topíme na 24°C. Jo, jo, čtete dobře ... manželka je zimomřivá. :-)