Zdravím všechny,momentálně řeším jak nejlépe ( nejlaciněji a nejefektivněji ) budu Náš budoucí RD ( momentálně ve fázi vyřizování stavebního povolení ) vytápět.
Z důvodu nákladnosti plynové připojky jsem omezen pouze na elektřinu.
Bude se jednat o plochu na vytápění cca 410m3.
V projektu je i počítáno s krbem ( respektivě krbovými kamny ).
Topení je řešeno jak podlahové ( Koupelna,obývák,kuchyň,chodba... ) a radiátory ( ložnice, 2x dětské pokoje + žebřík koupelna )
Můj návrh ( pouze z doslechu ) by byl klasický elektrokotel + krbová kamna napojená na akumulační nádrž.
Prosím všechny zainteresované o názor.
Děkuji mnohokrát
Vláďa
Mao2. 3. 2012 8:23:07
Zdravím, jsme u začátku projektování podkrovního domu s dvojgaráží a zajímalo by mě pár věcí skrz topení.
pro nastínění má přestava je dům z 375 heluz family + 140-180 polystyren, podlahy 20 polystyren, podkroví 30 vata ve dvou vrstvách. topení krbová vložka s výměníkem se zadním přikládáním z technické místnosti + další doplňkový zdroj elektrokotel či tepelné čerpadlo vzduch - voda, nejspíš i akumulační nádrž zhruba 800 l. podlahové topení v celém domě + 2x žebřík v koupelnách + nízkoteplotní radiátor v garáži. pasivním tepelným ziskům ze slunce brání v zimních měsících stínění vyšší budovou.
zajímalo by mě jak se dá vyřešit aby při zatopení v krbu šla do podlahovky voda o teplotě +-35 stupňů, aby to šlo na přímo a ne přes akumulační nádrž, tak aby až se nahřeje podlahovka a dům, tak se případně nahřívala aku nádrž?
nějaký směšovač, který míchá teplou vodu z krbu 50-70 stupňů a studenou vodu? kde se dá nastavit jak mechanicky či elektronicky kolik má jít do podlahy v závislosti na vnitřní či vnější teplotě domu?
zda se dá do podlahovky topit přerušovaně, tzn. topit třeba jen přes den a zase zatopit až na druhý den bez zapojení aku nádrže...tzn. zda podlahovka má dobrou setrvačnost a uplně nevychladne a na druhý den jí zase nebude dlouho trvat než se nahřeje a začne topit.
proč si hodně lidí dává v přízemí podlahovku a v patře radiátory? přijde mi to trochu nesmyslné pro zachování nízkoteplotního systému celého domu...nebo je to kvůli špatné regulaci podlahového topení oproti radiátorům a možnosti přetápění v podkroví?