Komín Schiedel vs. Heluz?

Autor: Lenka (1 příspěvek)
Kategorie: Hrubá stavba
12. 5. 2011
3 komentáře
Dotaz

Dobrý den,

váháme s výběrem komínového systému pro plynový kotel a krbovou vložku. Dle projektu bychom měli vybrat komíny Schiedel, dostali jsme však konkureční nabídku od Heluzu, která finančně vychází nepoměrně lépe.

Nemáte prosím někdo zkušenosti s těmito dodavateli? Jaká jsou pro a proti obou systémů, když odhlédnu od ceny?

Děkuji, Lenka

Zuzana8. 5. 2013 16:17:22

Ráda bych přidala svou trošku do mlýna. Asi před 2 měsíci jsme řešili odobné dilema. Naše rozhodnutí padlo pro Heluz. Prošla jsem hodně odkazů, informací a doporučení od kamarádů a vyšlo mi následující. Schiedel je hrozně drahý, CIKO nekvalitní a křivý takže na konec máme Heluz který bude napojený na krb od Jotulu.Kdyby někdo potřeboval zasílám i kalkulaci. Nejlepší co se mi osvědčilo napsat poptávku více stavebninám v okolí a pak vyjednávat, vždycky se najde někdo kdo se nechá ukecat na další slevu B) Další naší otázkou bylo zda si to stavit sami nebo si za to zaplatit. U krbu je návod v obrázkách v detailech takže myslím že to zkusíme sami.Rozhodli jsme se že 1200Kč za stavbu 1 metru komínu nedáme.

Přílohy komentáře

Heluzpoprav.pdf

Lenka13. 5. 2011 8:35:51

Díky za radu, konzultace s kominíkem zní logicky.
Držím palce, ať u vás vše dobře dopadne.

Janina a Vašek

Janina a Vašek12. 5. 2011 17:41:47

Zkusila bych zeptat se kominíka. Pro "odstrašení" uvedu náš případ - máme německý cihlový komín Schlagmann Poroton. Přes zimu jsme topili v "petrach" a teď jsme s hrůzou zjistili, že u napojení máme prasklou šamotovou tvarovku. Zavolali jsme kominíka a ten zjistil, že jich máme prasklých rovnou osm (spojení pero-drážka) a jedinou možností je komín vyvložkovat (za nemalé peníze). Zároveň řekl, že tohle je obecně problém cihlových komínů a on sám by určitě šel do nerezového komínu. Teď jen doufat, že druhý komín, na kterém bude kotel nám neudělá to samé.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama