Technická místnost - kotelna

Autor: Aleš (25 příspěvků)
Kategorie: Stavba domu
2. 9. 2010
5 komentářů
Technická místnost - kotelna
Příspěvek stavebníka
Původně byl kondenzační kotel naprojektován do koupelny, zdalo se nám to dosti nepraktické a nehezké. Zvolili jsme tedy umístění v technické místnosti, která taky vznikla až během výstavby. Změna obnášela předělání projektu na plyn, byla to otázka jednoho týdne a cena byla 1500 CZK.

Pred montáží kondenzačního kotle + bojleru a solarního čerpadla bylo třeba technickou místnost vybavit komínovým odtahem a místnost obložit.

Komínový odtah musí být řešený přímo na střechu, donedávna to smělo být v obvodové zdi. Celá záležitost nás přišla na 10.000 CZK.

Po vydláždění a obložení jsem si pozval firmu na kompletaci kotelny. Jednalo se o natažení rozvodu v mědi pro solární panely, zprovoznění kotle a cirkulačního čerpadla.

Reklama

Po spuštění se kotel začal samovolně vypínat, firma vyměnila postupně snad všechny součástky a po 14 denním bádání přišli na to, že hadice od kondenzátu je moc dlouhá a pouhým zastrčením do odpadu vytvořila sifon, a kotel tím pádem vyhodnotil odpad jako ucpaný. :-D

Co se týče nastavení rozdělovače podlahového topení, to raději nabudu ani rozepisovat.

Nakonec jsem si to nastavil sám podle návodu z internetu Cena za kompletaci byla neco přes 30.000 CZK.

Reklama

Momentálně vše funguje jak má. Vodu máme horkou zadarmo a ještě jsme šetrní k životnímu prostředí

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Aleš
Aleš (25 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

Jaromír Bednář20. 6. 2013 9:06:09

Ahoj, vymazlemá technická místnost. Jak jste se poprali s letošním začátkem roku, kdy slunečných hodin bylo extrémně málo? Nebylo by lepší jít do nové technologie - termodynamického solárního systému který není závislý na slunci, umí jej ale využít? Například jednotka TERMBOX s jedním EnergyPanelem se může připojit na vlastní bojler do velikosti 300 litrů. Pořízení je přitom mnohem levnější a za úsporu 70% energie se určitě vyplatí dokonce bez dotace ZÚ. Já vím, tenkrát, když jste instalaci realizovali, tato technologie nebyla.

Aleš

Aleš20. 9. 2010 7:42:22

Ahoj, cely set (solary,akumulacka,kondenzacni kotel Junkers http://www.junkers.cz/novinky/efektivni-propojeni-kondenzacni-techniky-vyjimecnou-cenu/ ) cena setu je 109 900 bez dph, ja to sehnal za 90 000 CZK
Co se tyce navratnosti, tak to spocitany nemam,ale urcite se to vyplati (2 panely jsou za cca 20 tisic)pak take usetrim na podlahovem vytapeni,kde vodu nahravam na 40°c a ne na 80 jako v pripade radiatoru.

Jaroslav, Renata a Valinka

Jaroslav, Renata a Valinka10. 9. 2010 6:48:46

Ahoj, máš někde spočítáno kolik ten solar stál věetně akumulačky a zapojení?

Jakou předpokládáš návratnost?

Aleš

Aleš6. 9. 2010 15:58:19

Ahoj, solary funguji super, horsi je to s pocasim :) Mam 300l nadrz a ta se na 60° natopi pri peknem pocasi velmi rychle. Planoval jsem puvodne 1000l akumulacku kterou jsem chtel vytapet podlahovku,ale naklady jsou dost vysoke a v zime toho slunce moc neni, takze jsem od toho upustil.

Tom Meinlschmidt3. 9. 2010 10:45:49

Zdravim. Solary na ohrev vody na strese jsou fajn, uz mate nejakou zkusenost? Mam je v projektu take, k nim 1m3 akumulacku a podlahove topeni s kondenzacnim kotlem. Tak doufam, ze to bude fungovat :)

Diky
T