- Nezabere vám tolik času a ani peněz. Nemusíte tak často sekat. A když občas při sekání vynecháte sběr posečené hmoty do koše a necháte ji ležet v trávě (Pozor! Nesmí být moc hmoty na jednom místě, takto sečte jen nízkou trávu.) máte pro svůj trávník hnojivo zadarmo a bez chemie. Postřiky taky nejsou potřeba.
- Je přirozený pro naše podmínky. Podívejte se do přírody. Vidíte tam někde „travní monokulturu“? V našich krajích je běžná pestrost druhů.
- Ekologický způsob pěstování. Bez potřeby umělých hnojiv a postřiků.
- Přilákáte hmyz. Na pampelišky opylované včelkami je hezká podívaná
- Nemusíte používat selektivní herbicidy. Nestříkáte si po zahradě škodlivou chemii.
- I u tohoto typu je možná a příjemná bosá chůze.
- Užitek pro zdraví i kuchyni. Tzv. plevele jsou často léčivé a jedlé. Můžete si z nich udělat čaj nebo si s nimi ozdobit talíř. Tělu tak dodáte další potřebné látky.
Sedmikráska vám jídlo krásně ozdobí
Sedmikráska obsahuje mnoho prospěšných látek pro naše tělo. Můžete ji sníst jen tak, přímo z trávníku, nebo ji přidat do jarních salátů, na chleba s máslem apod. I příprava čaje nebo třeba sirupu je vhodná. Užívat můžete květy i listy. Pomůže vám při zahlenění dýchacích cest, kašli, napomůže při detoxikaci. Při drobném poranění si můžete rozmačkaný čerstvý list přiložit na ránu. Účinků je mnoho, o tom by mohl být celý článek. Ale sedmikráska není jediným užitečným „plevelem“, který můžete ve svém přírodním trávníku nalézt :-). Nevzhledné jednoleté plevele pravidelným sečením často zmizí. Zbudou vytrvalé, které ale krásně a přirozeně zapadnou do krajiny. Přeji vám krásné dny Maia Green