Dveře jsem nejprve natřel jedním nátěrem barvy HK Lasur Grey – wassergrau. Dva nátěry jsem zkoušel dopředu na odpadním kousku, ale už příliš překryly strukturu dřeva. Následovalo broušení brusnou houbičkou a první lakování. Potom broušení a druhé lakování. Rámy i dveře jsem natíral a lakoval v kolmém stavu, vždy obě strany najednou. Po každém kusu jsem kontroloval zda, nedošlo k nějakému ukápnutí barvy nebo laku pomocí baterky. Rámy a dveře byly lehce přišroubované k dřevěným kozám a latím v části, která nebude viditelná. Nejvíce zdržovalo natírání lišt, kterých bylo něco přes 600 kusů! Ještě, že mně mocně pomáhala Káťa, jinak bych se z toho zbláznil. Osazení futer jsem prováděl sám. Futra jsem vyklínkoval a zkontroloval vodováhou.
Potom přišlo na řadu kotvení pomocí čtyř turbo šroubů a nakonec jemné vypěnění okolo stavebního otvoru. Jelikož se pěna rozpíná, tak byla futra rozepřena na 3 místech. Následovalo osazení pantů do rámu i do dveří. Lišty, které drží výplně, jsem na radu známého fixoval pomocí transparentního silikonu. Vyhnul jsem se tím nevkusným hřebíčkům a otlučeným prstům. Než lišty pasovaly do otvoru, musel jsem je zkrátit na pokosové pile (někdy i 3x).
Když byly dveře zkompletované, tak jsem osadil zámek, rosety a kliku. Finálem bylo promazání, nasazení na panty a seřízení. Práce truhláře za 2 měsíce cca 330 hodin. Naše práce za 2.5 měsíce cca 140 hodin. Jak se říká s chutí do toho a půl je hotovo :-)