Štětka malířská kulatá za 455kč. Pokaždé koukneme na Heureku jestli nemají někde levnější a uděláme garanci nejnižší ceny, sice pro chudáky pokladní opruz, ale nekrademe, že jo, a tak jsme ušetřili nějakých 300kč a to už je super na další věcičky na stavbu. Dneska jsme dodělali první a druhý nátěr, a zítra a ve středu dojedeme ten třetí. S barvou se pěkně pracuje a má pěkný překrytí. Neředili jsme, po dohodě se stavebním dozorem. Tam, kde se nám nevešlo lešení, jsme naskládali 3balíky polyše a na to zbytková OSB deska. V domě už je docela teplo a už to začíná být více komfortní. Včera jsme vypotřebovali dva kýble a dnes na druhou vrstvu hnedle také. Slíbená vydatnost barvy nám nevyšla, máme o půl kýble větší spotřebu :). Na balení uvedeno 10m2 na 1kg latexu. Celková cena sakumprdum 46.000,- Svépomocí. Jinak od firmy za 120.000,- Slušnej rozdíl! A za to to stojí :)
- Stavba domu/
- Zařízení a dokončení interiéru/
- Malování, tapety/
- Natírání latexem
Natírání latexem
Sdílejte ho s přáteli...
Martin Kubik23. 4. 2018 20:41:58
Ahojte, ja uz taky zacal s aplikaci pasek Airstop Flex - tohle je jiz treti dum, na kt. registruji pouziti produktu Isocell. Moc dekuji za tuhle inspiraci. Chci Vam sdelit par zjisteni a zkusenosti. Udelal jsem si testy - penetrakem jsem osetril osb i telo ZB vence a ta paska je de facto neoddelitelne prilepena, tezko si dovedu predstavit odlepeni bez poskozeni pasky samotne, klobouk dolu. Nicmene pouziti latexu - oficialni importer, neboli reprezentant pro CR a SR, ktery mi osobne vzorky vyrobku prinesl mne varoval na nebezpeci ohledne pouziti prave latexu. Pasku je mozne bez problemu pretahnout omitkou nebo kleber lepidlem. Latex mi byl jednoznacne vymluven - jde pry o chemickou reakci latek pasky vs. latex nateru s efektem degradace pasky. Jenom pisu, jak to bylo sdeleno mne.
Roman a Radka23. 4. 2018 19:40:11
Ahoj,
dneska jsem dal první vrstvu latexu ale až na konci jsem si uvědomil, že jsem nedal žádnou penetraci na OSB. Vy jste penetrovali? Děkuji
Martin Kubik12. 1. 2018 18:44:24
Preji dobry vecer.
Tak parada, vypada to, ze konstrukcne jsme oba zhodni co se tyce sadrokartonove konstrukce - jsem zvedav, jake spesl vruty to budou, patrne to bude hlavne o hlavicce vrutu, podlozce a to nejdulezistejsi - je to stale mym predpokladem - bitumenovem ctverecku, pres ktery se to zavrta pre osb do tela vazniku, aby to tesnilo. Mozne se to taky hodlate prelepovat a zase latexovat. Na to si jeste pockam. Jelizko se ucim na certifikaci, ja se k tomu dostanu az za 2 mesice.
Preji mnoho zdaru, jste velice inspirativni stavba!
Alda12. 1. 2018 18:22:06
Dobrý večer, OSB desky mají tlouštku 22, a všechny spoje a napojení na věnec jsou přelepené právě tou Airpáskou, a pro sichr ta latexová vrstva, takže když latex náhodou povolí je tam ta páska všude dokola. Ptala jsem se na kotvení roštu pro sádrokartony tak prej se budou dávat do vazníků nějaké spešl vruty s háčkama, na který se pověsí ten rošt. Prej by se to mělo utěsnit a nebudou tam žádné fuky. Tam kde bude velké riziko vlhkosti tak se bude dávat ta žlutá parotěsná folie a podmazávat tmelem a páskou. Na to sádrokarton do ,,vlhka,,. Odvod par a vlhkosti bude přes rekuperaci. Ten lodní lak je zajímavej poznatek, účel by to asi taky splnilo, nicméně máme to takle v technickém listu a je to vyzkoušené. Pokud vše selže jsou tam ty pásky..pokud selžou pásky tak to foukne do půdičky která je dobře odvětrávaná...
Já to beru tak že žiju 30let v dřevostavbě, která byla tak nějak postavená svépomocí a na půdičce to fungovalo i zcela bez parozábrany, když před tím dávali jen nějaký kus igelitu bůhví od kud. Možná to jen moc řeším :) Ale mám z toho dobrej pocit, a stavební dozor už toho hodně prošel a docela mu to myslí :)
Martin Kubik12. 1. 2018 9:04:06
Dobry den. Jeste tedy napisu do projektydomu.cz, ale prece se jenom zeptam na dve veci v navaznosti na predeslou odpoved.
1./ Ten sadrokarton - ano, stejne to delame i v mem pripade, jenom s rozdilem ze vyska mezery bude 25cm, to ale neni podstatne ( tam pujde rekuperace a elektroinstalace). Kazdopadne se domnivam, ze se perforaci OSB+latex vrstvy nevyhnete, nakolik ta nosni sadrokratonova konstrukce ma dve casti. Prvni je kotveni UD profilu po odvodu do vence/cihly. Druha je nosni mrizka z CD profilu, ktere musite zavesit na vysici kotvy ze stropu. Ve Vasem pripade bude tato nosni mrizka 30cm pod osb vrstvou ( jestli se mylim, pak berte muj nazor s rezervou, neumim si to ale predstavit jinak ). A prave tento fakt je to co me trapi jak v pripade verze parotes-folie+osb, tak i v pripade osb+latex ==> perforace ==> snizeni difuzniho odporu, cili parotesnosti a zaroven snizeni vzduchotesnosti. Ja to totiz videl v pasivnim domu vyreseno metodou rucneho narezani bitumenove lepici pasky na kousky, pres ktere se konstrukcnim vrutem uchytila do stropu vysici kotva, na kterou se pak uchyti vyse zpomenuty CD profil, ktery tvori v prostoru nosni mrizku pro sadrokartonove tabule. Proto jsem si na stenach presne vyznacil polohy vazniku, abych pak kotvil tyhle kotvy pres tela osb desek dostatecne dlouhym vrutem az do tela vazniku. jinak by to vaha sadrokartonu pozdeji vytrhla. Na trhu je k dispozici parotesna folie TY**K, ktera ma naprekonatelny konstrukcny sirku, podstatne ale je, ze se sklada z 15-ti na sobe ulozenych vrstvach z vlaken, ktere se krizuji nahodne. Tento princip jim dava na trhu tu vyhodu, ze pri jejich perforaci vrutem, je vrut telem folie kompletne obepjat a ruci za vodotestnot, se vzduchotesnoti nevim jak. Na druhe strane se mi vubec nechce patlat s folii a pak ji prikryvat osb vrstvou, pride mi daleko lepsi aplikovat presne jako Vy jenom osb a pak nater. A tady je to co mi vrta hlavou. Jestli si uvedomim, ze 4 lidy vypoti denne kazdy min 1,5l vody, myje se v kychyni, myje se v koupelne, pak ze je v dome cely rok teplota reknem porad 20-22 stupnu, vlhkost XYZ, potom jak se bude chovat vrstva latexu na osb po 10-15-20-ti letech? Nebyl by lepsi nater lodnim lakem? Ja to zkousel s lodnim lakem a to je teda dle meho dojmu z vysledku absolutne neprekonatelni vrstva pro vodu v tekutem, ci plynnem skupenstvi a pro vzduchotesnost take ohromni prekazka. Ale ten latex se my lybi, rad bych to udelal jako VY. Jenom bych chtel vedet, jestli je jeho pouziti navrzeno po svazeni predeslych vstupu modelu kazdodenniho zivota. Jde mi totiz o to, ze zpominate, ze se ten latex po zaschnuti na odevu da oddrolit/odloupit. Neco mi rika, je to jenom predtucha, ze se muze ten latex v te 30cm vrstve pod osb jednoduse vysusit, nedej boze prasknout, nebo jinak ztratit sve schopnosti. Moc pisu ja vim, jenom chci zduvodnit, proc muj mozeg jeste stale uplne nezanevrel na eventualni pouziti parotes. folie, kterou by pak prikryl osb vrstvou. Jestli by jste mi vedeli k tomu napsat neco vic z Vaseho zjistovani, byl bych Vam velmi vdecny.
2./ Elektrorinstalaci davate taky pod osb vrstvu - bude vyset na rostu, tedy na nosni mrizce pro sadrokarton? Nebo ji jdete kotvit do osb vrstvy nejakymi vruty? Jakou mate tloustku osbs desek? Neobavate se pripadnym kotvenim do osb dalsi perforace a tim snizemim parotesnosti a vzduchotesnosti stropni bariery osb+latex?
Alda11. 1. 2018 19:53:28
Dobrý večer, děkujeme za pochvalu, to nás hřeje u srdce.
Styl co jste viděl jsme dělali na dřevostavbě u rodičů- ano parotěsná folie, ta je přichycená Deltou páskou a ještě podlepená speiálním tmelem, to vše zakryté pohledově sádrošem - Vyřešili jsme tím zastaralou parotěsnou folii v podkrovních místnostech(v Okalu). A naprosto v pohodě funguje, jen to chtělo delší domluvu a výkresy od člověka co to před 30lety instaloval a dělal, byla to fuška ale asi se to vyplatilo. Náš styl je naprosto utěsnit -parozábrana a vzduchotěsnost. Stejný princip již funguje pár let ve stejném bungalovu. Jinak bychom to nedělali. Máme v projektu i tu rekuperaci. Jinak ještě jak se dotazujete jestli budeme dávat sádrokartonové desky, ano budeme ale né do vazníků, muž chce nechat cca 30cm mezeru mezy OSB a sádrokartonem-mezy bude vést eletriku a pod. Sádrokartony budeme dávat na takové ty hliníkové profily :)
Po zkušenosti s aplikací parotěsné folie mi drobet jímá hrůza při myšlence že bychom ji usazovali na stropy, podlepovali. Přeci jenom je to folie docela široká, blbě se s ní manipuluje ve výšce :/ A muž by asi dost pěnil při přidělávání. Ten latex mi přijde fajn řešení, jelikož je nesmyvatelný, z oblečení se musí odrolit a do těch OSB desek se dobře zapije a udělalo to takovou vrstvu hladkou...Asi spokojenost. Jinak můžete napsat na projektydomu.cz a nadhodit jim dotaz s vaším pořešením. Určitě dejte zase vědět....Děkuji též
Martin Kubik11. 1. 2018 13:21:32
Preji dobry den,
peclive sleduji Vas postup. Velice mne zaujal Vas zpusob reseni/realizace otazky parotesne a zaroven vzduchotesne bariery na urovni stropu.
Ja osobne jsem dosud byl svedkem aplikaci tohto typu: najprve se na spodni hrany vaznikove konstrukce uchyti parotesna folie, ktera pak byla dodatecne jeste stejnym zpusobem jako to delate Vy, prekryta OSB deskami. Precnivajici okraje folie jsou pouzitim spravneho tmelu lepeny po obvodu na venec. OSB dosky maji sami o sobe vysoky difuzni odpor, ne vsak tak vysoky jako folie, je to neco jako "poistka".
Vas zpusob se mi velice libi hlavne z duvodu, ze po obvodu lepite hned OS desky o telo vence. Jaky je pak ucel latexoveho nateru? Zvysit parotesnost, tedy difuzni odpor ? Nebo zvysit vzduchotesnost? Nebo oboji?
Videli jste, resp. byl jiz nekde tento zpusob kombinace osb + latex-nater pouzit a odzkousen jak se to chova z dlouhodobeho hlediska? Patrne jdete jeste aplikovat sadrokartonou konstrukci - chapu spravne, ze kotvit budete pres tychle OSB desky do vazniku, kterych polohu mate nejak zaznamenanou? Ja bych rad sel Vasi cestou a zbavil se tak nutnosti aplikace nejprve parotesne folie, ale nevim se dopatrat vice staveb s pouzitim tehle varianty.
Predem dekuji za vasi odpoved.
Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...
Alda5. 2. 2021 16:19:59
Dobrý den, páska stále drží jak přibitá. Pohledově žádná změna.