Krovy opracované na CNC stroji
Krovy nám přijely již opracované na CNC stroji, což tesařům ušetřilo dost práce. Hlavní výhodou krovu opracovaného na CNC stroji je přesnost opracování, rychlost samotné stavby krovu a kompletní servis v rámci pobočky. Jak probíhala montáž krovu, si přečtěte zde.
Pokládka střešní krytiny
Dostat tašky nahoru nám pomohl stavební výtah GEDA, který vám pronajmou v každém větším obchodě se stavebninami. Jakmile jsme byli připraveni, pokrývači začali pokládat střešní krytinu na střechu. V polovině, případně ve dvou třetinách šířky jedné valby, vytvořili ve spodní části řadu čtyř tašek a postupně pokračovali až k hřebenu. Ihned také zkontrolovali, zda tašky lícují a spoje do sebe přesně zapadají. Pokud bylo potřeba, provedli drobné korekce a následně pokračovali v pokládce po obou stranách valby. Další detailní postup si poslechněte v přednášce.
Host přednášky
Hostem této přednášky byl Andrej Kuba ze společnosti Tondach. Odpovídal na otázky: Jaké jsou rozdíly u typů povrchů engoby a glazury. Jaká je životnost pálených tašek. Kolik stojí taška základní a taška sněhová? Proč nedoporučuje pokládku svépomocí? Proč se mají mixovat tašky z více palet? Rozdíl mezi pálenou a betonovou krytinou? Všechny odpovědi se dozvíte ve videu z přednášky níže.
O přednáškách Svépomocí
V rámci veletrhu FOR ARCH v roce 2016 jsme pořádali sérii přednášek o projektu Svépomocí ŽIVĚ. Ty postupně představují realizaci domu s ohledem na nejzajímavější okamžiky stavby včetně tipů, rad a inspirace pro naše svépomocné stavebníky a čtenáře. Nechybějí ani hosté – odborníci, se kterými dům stavíme. Kompletní díly přednášek naleznete zde.