Díl 5: Rekapitulace stavby stropu - cena a harmonogram

Autor: R (7 příspěvků)
Kategorie: Strop
2. 9. 2017
2 komentáře
Díl 5: Rekapitulace stavby stropu - cena a harmonogram
Příspěvek stavebníka
Stavba neskutečně odsýpá. Od posledního článku jsou to přesně dva měsíce, to byla zrovna vylita základová deska, resp. podkladový beton. Stavíme patrový pasivní dům z VPC, a jelikož stavba patrových domů není nic neobvyklého, mohlo by možná někoho zajímat, jak to s jeho stavbou probíhalo a kolik jsme za to dali.

Jak jsem uvedl v úvodu, před dvěma měsíci jsme měli hotovou základovou desku. Na tu se dva týdny čekalo až pěkně "vyzraje". A pak začalo zdění. Zdění přízemí z VPC bylo sice hodně náročné, práce však šla kupředu a každý den byl vidět velký posun. Podrobný postup si můžete přečíst na našem blogu. Kompletně dozděno bylo 16.7.2017. Na stropech se začalo z lehka pracovat dne 31.7.2017. Zlehka hlavně z důvodu toho, že ze začátku jsme nemohli najít termín, který by vyhovoval mně, destaři, který nám skládal na stěny stropní nosníky, a bylo vhodné počasí. Počasí nás ze začátku trápilo celkem významně. Proto se stavba stropu hodně dlouho táhla jak špagetová nudle. Větší aktivita začala až 9.8.2017, kdy jsem si na stavbu vzal volno, přizval brigádníka a pracovali jsme skoro celý týden v kuse. Všechny práce jsem dělal buď sám nebo s brigádníkem/švagrem. Kompletně všechno (nosníky na svých místech, položené Miako vložky, navázaná výztuž včetně KARI sítí, obedněné boky, podbedněné díry, vše pořádně podepřené) bylo hotovo 21.8.2017, kdy jsme provedli také betonáž stropu. K té jsme použili opět pumpomix. Betonáž na stropě je něco naprosto jiného než betonáž základové desky. Něco jako když máte nejdříve jedno dítě a pak přibudou ještě dvojčata. Bohužel jsem na to přišel až při samotné betonáži, takže to byl tak trochu křest peklem. Vlastně ne "trochu", ale "hodně". Celá stavba stropu se táhla tři týdny, resp. čtyři - pokud k tomu započtu počáteční prostoje. Pokud mohu někomu doporučit, nedělejte podobný strop svépomocí. Ať ho udělá někdo jiný. Nebo jděte do prefabrikovaného. Nebo bungalov. Raději bungalov než to dělat znovu. Opravdu! Takže když jsem vás dostatečně varoval, koukneme ještě na ty náklady. Použili jsme beton C25/30 dmax 16mm. Pro všechna bednění jsme koupili na místní pile dřevěné desky, které jsme sešroubovali do větších celků. Výztuž tvořilo cca 17 KARI sítí 100/100/R6 (překrytí přes dvě oka), 38 kusů tyčí R12, 23 kusů tyčí R10 a 42 kusů tyčí R8. POT nosníky máme přibližně 4,5 metrů dlouhé. Většina použitých MIAKO vložek byla typu 15/50. Do celkové ceny by určitě měla patřit ještě malá bruska, kterou jsme řezali všechnu výztuž, ale jelikož jsem ji již dával do nákladů na základovou desku, zde ji vynechám. To stejné platí pro Aku příklepový šroubovák. Jinak by byla cena o cca 7 tis. vyšší. Co ale do ceny stropu zahrnou musím, je pokosová pila, která si své odpracovala při vytváření veškerého bednění a podbednění. Celková cena se vším vychází na 125 000 Kč (1 370 Kč /m2). Naši cestu můžete sledovat na adrese https://jezernikralovstvi.wordpress.com, kde detailně popisuji postup výstavby našeho domu. Jo a ještě jednou, tento strop nestavte svépomocí!

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
R

R26. 3. 2018 19:10:43

Zdravím, ty stropy jsou samozřejmě správně. Noo a ta zastavěná plocha (předpokládám, že to odvozujete od "Detailů našeho domu") je jen 130 m2. Něco dělá zateplení a pak garáž, které jsme strop ještě nedělali.

pavelik

pavelik26. 3. 2018 18:50:46

Zdravím, zastavenou plochu máte 150 a stropy mate z miaka jen 90m2?