Jelikož jsou pozemky v okolí Plzně pro nás obyčejné pracující smrtelníky enormně a přemrštěně drahé, bylo nám od začátku jasné, že v naších oblíbených Křimicích asi nikdy stavět nebudeme. Stavba svépomocí byla také jasná volba, aspoň se Ondra vyřádí ve své tvořivé zálibě. Proto jsme se začali ohlížet po lokalitách dál od Plzně (kolem 30km). Zamlouval se nám nejvíce Plzeň jih s malebnými rovinkami, ale jelikož nebylo moc na výběr, museli jsme rozšířit horizont. Po pár letech jsme objevili malinkatý pozemek v malinkaté obci na SV od Plzně. Rozhodli jsme se na pozemek podívat na vlastní oči. Když jsme tam přijeli, dvě osobité dámy nám rezolutně ohlásili, že pozemek je již dávno prodaný. Ta obec a její okolí se nám natolik zalíbily, že jsme se rozhodli obepsat obecní úřady všech vesnic v okolí, zda-li neprodávají nějaké obecní pozemky (doporučuji, než platit nehorázné poplatky realitkám). Kladně nám odpověděl pouze jeden starosta, a to zrovna v té obci, do které jsme již před tím jeli. Na prodej byl dvojpozemek od soukromé osoby. Starosta nám poskytl adresu majitele, a tak jsme mu napsali dopis (!). Pán se nám ozval již po telefonu a nabídl nabídku. Hned vedle pozemku je přípojka na elektřinu a obecní ČOVku. Plyn ani vodovod obec nemá, takže vodu budeme řešit studnou, tak jako zbytek obce. Vody je prý dost. Ještě že jsme studnu vždy i chtěli. Rozjel se tak kolotoč vymýšlení financování. Rozhodli jsme se pro finančního poradce, který nám vymyslel náš finanční plán. Potřebovali jsme doplnit pár lejster. Pro přehled, co je potřeba dodat bankám: