Zateplení krovu a stropu, sádrokartonové podhledy

Autor: Luboš Dolejš (24 příspěvků)
17. 1. 2017
2 komentáře
Zateplení krovu a stropu, sádrokartonové podhledy
Příspěvek stavebníka
V domě jsem zateploval podkroví vatou knauf v rolích dvě vrstvy křížem 20 cm a 10 cm a překrýval parozábranou s AL vrstvou. Na škminy jsem použil dlouhé krokvové závěsy, aby se mě tam tloušťka 30 cm izolace vešla.

Na stropy jsem všude použil pérové rychlozávěsy s drátem se kterými se mě nejlépe dělají roviny. Na stěny jsem namontoval U profily  a na závěsy CD profily.  Hadicovou vodováhou jsem si udělal rovinu na zdech, nemohl jsem v tu dobu sehnat leaser, menší místnosti jsem oběhl z dvoumetrovou vodováhou. Když jsem měl rošty hotové, tak jsem si je ještě dle vodováhy dorovnal. CD profily jsem někde i spojoval spojkama abych zdělal zbytky. Na stropě jsem dělal dvojitý rošt. Na rošt jsem oboustrannou lepenkou rovnou přilepil Al folii a na to  začal šroubovat desky. Desky jsme šroubovali ve dvou a ty co jsme dávali na strop jsme drželi na hlavě. K finálnímu povrchu stropu jsem si koupil sádru od rigipsu do spár a pak tu finální. Zkusil jsem levnějí Rokotmel ale nebyl jsem spokojen a už jsem tuto sádru nepoužíval. Hrany, které byly řezané jsem tmelil a vyztužil skelnou páskou a to samé všechny opravy na desce. Hrany původní, která jsou snížené  jsem tmelil a vyztužil samolepící tkanou páskou. Na rohy jsem použil pružnou tvarovací rohovou pásku. Tmelil jsem dvakrát, spáry a pak finální vrstvu neboť jsem pak při malování používal na sádrokarton malbu se strukturovanou omítkou o stejné zrnitosti jako omítka na zdech a ta menší nerovnosti překreje. Na stropě kolem dokola stěn jsem nalepil polystyrénové lišty, které se přetírají malbou, abych nemusel stále akrylovat prasklinky kolem stropu a stropní lišty se mě na pohledech líbí, proto jsem to vyřešil tímto způsobem. Desky jsem kupoval v akci ze stavebnin Beránek, s názvem sponagips, vyráběné někde v Polsku. Protipožární desky, které jsem dával kolem komína a na půdu jsou stejně bílé a stejně silné jako obyč sádrokarton, akorát měl po straně značeno, že je to deska protipožární. Tak nevím,  ale připadá mě to, že to vyrábí všechno stejné jen to značí jak potřebují. Nakonec, kdybych neměl v požární zprávě předepsané protipožární desky, tak bych je vůbec nedával. Také jsem se od stavebního dozoru dozvěděl, že protipožární sádrokarton ale i dveře se zamozaviračem, které mám v garáži musí montovat odborná firma, která má na to autorizaci. Tak pozor na to co Vám projektant vymyslí za nesmysly do projektu, protože pak to nemůžete dělat svépomocí nebo musíte sehnat razítko firmy jako já.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Luboš Dolejš
Luboš Dolejš (24 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
Luboš Dolejš

Luboš Dolejš18. 1. 2017 10:40:06

To je pravda, mě to zařizoval projektant s požárníkem, já to neřešil. Už jsem před tím sádrokartony dělal brigádně ve stavební firmě, nepamatuji si, že by jsme někomu do podkroví dávali protipožární desky ale to je jen má pochybnost, zda tam musí být. Druhá věc je, že je mám v projektu, tak se s tím nedá nic dělat. Takových věcí ale mám v projektu více, o kterých si myslím, že by být nemuseli. Kdybych někdy řešil projekt, tak už bych do toho dost mluvil, zda tam to či ono musí být nebo ne, protože vím, že projektanti rádi všechno předimenzovávají. Ale podruhé by člověk většinou dělal vše jinak. Ano všude jsem se snažil folii zalepovat, i po obvodě ke zdi a prostupy kabelů.

ColeTrickle618. 1. 2017 7:56:39

čau,
ono tak nejde o to co vymyslí projektant, ale co navrhne požárník. Každopádně se všichni drží norem a tam není úniku z toho aby se ta protipožární opatření navrhla a provedla.
Btw. doufám že máš tu parozábranu dobře přitmelenou po obvodě a ty prostupy máš taky dobře zalepené páskou....