Strojové vápenocementové omítky

Autor: Redakce (77 příspěvků)
Kategorie: Vnitřní omítky
9. 7. 2016
4 komentáře
Strojové vápenocementové omítky
Příspěvek stavebníka
Pár dní, co začali střechaři střechu s dvouměsíčním zpožděním, už volali omítkáři, že mi přistaví k baráku SILO – a sakra, snad nebude pršet a střecha se nějak stihne.

Za pár dní dorazili 4 omítkáři – dovezli si omítkovačku a spoustu nářadí – plnou dodávku – byli dobře vybavení :-)). První den začali zakrývat okna a apu lišty kolem oken a kovové lišty do rohů apod. Prý to za týden bude hotové – mám ale cca 645 m2 – dům, stropy, sklep – dílna – tak jsem zvědavý. Za první den zakryli okna a nastříkali omítky do tří menších místností – technická, koupelna, wc. Další den dělali další místnosti v patře.  Práce jim šla pěkně od ruky a za 5 dní měli celý barák hotový, problém byl jen na schodišti. Zrovna nejvyšší a nejhůř přístupné místo v domě, kde kapalo už 14 dní ze stropu – jak se voda dostala na střeše pod polystyren. O víkendech jsem toto místo nonstop vysoušel větrákem – vykapalo asi 10 kýblů vody. Dům byl na 3 místech mokrý, tak občas i něco vždy druhý den opravovali. Zároveň s omítkami se dělala i střecha, která už byla ale v takovém stádiu, že kdyby pršelo, tak do domu už žádná voda nepůjde, ale voda byla nad stropem v dutinách mezi polystyrenem. Poté se vrhli již na ruční štuky, které kupodivu dávají 2 vrsty a ještě to leští nějakou mašinou - takové kolo, přesně nevím, neviděl jsem to v akci, byl jsem v práci a nikdy jsem u toho nebyl :–(. Omítky jsou naprosto rovné – jen jednu zásuvku mi omylem zazdili – tak jsme jí pak hledali a prstem prorazili omítku. Když bylo celé patro komplet hotové – najednou v ložnici začalo uprostřed stropu téct voda :–((. Naštěstí ještě střechař byl poslední den na střeše – udělal díru nad tímto místem – vysál vysavačem cca 20 litrů vody a umístil do střechy již třetí odvětrávací trubku. Všechny tři prý na podzim vyndá a střechu uzavře – bude prý již vyschlá za půl roku. Omítky jsou hotové – jdeme na polystyren do podlah a podlahové topení plus vylití podlah cementovým potěrem.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Redakce (77 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

NiPa31. 3. 2017 19:45:32

Prosím, můžete poskytnout kontakt na firmu, která vám dělala omítky ? Děkuji

poula863. 1. 2017 18:18:48

Jak tak koukam, jsme na tom uplne stejne,rovna strech byla nejhorsi cast,teda jeji izolace, jedina chyba a uz tam kape,ted to nema cenu opratvovat, ale i tak je to hruza,nastesti tolik neprsi tak jsem jenom kybloval,omitky budeme mit stejne, no zbytek strechy necham na firme, omitky jsem nikdy nedelal tak nevim jestli se do toho pustit nebo sehnat nejakeho zednika znameho?

L. a I.

L. a I.10. 7. 2016 18:24:33

My prave mame take miako a ZB strop, nad nim pak parotesnou folii, nad tim polystyreny a to pak uzavreno "gumovou" stresni folii.

Takze voda, co by zustala pod polystyrenama nema uplne kudy vyschnout, protoze pres strop+folii se nedostane a pres stresni folii take ne. Ale jestli Vam potvrdili, ze tri odvetravaci trubky to pres leto zvladnou, tak to snad bude ok.

Ohledne rozpoctu, ten zaver stavby je mazec ;-). To co cloveka stala hruba a stacilo to na pul roku pak vyhazi za mesic ;-)

L. a I.

L. a I.9. 7. 2016 11:36:14

Nebojite se te vlhkosti uzavrene ve strese? Nam kdyz jen trochu naprselo do stresnich polystyrenu, tak jsme radeji celou strechu rozebrali, dali pod plachu a nechali uschnout. Co jsme to resili s projektantem, tak Vam pak vlhkost zustane v dome a muze delat dost problemy.

A pak jsem se jen chtel zeptat, podle cisel to vypada, ze uz jste se priblizili puvodnimu rozpoctu. Na kolik odhadujete nakonec dokonceni celeho domu?