V předchozím článku jsme řešili výběr typu oplocení. Kolik ale bude oplocení stát a jaké potřebujeme povolení?
Nejprve jsem navštívil stránku pro nahlížení do katastru nemovitostí a změřil délky stran pozemku. Pro boční oplocení máme v plánu využít svařované sítě PILONET Heavy výšky 180cm s podhrabovými deskami. Čelní strana pozemku bude oplocena pomocí mobilních panelů a jižní strana navazuje na stávající zástavbu.
Boční strany pozemku mají shodnou délku 38m. Přední strana pro mobilní oplocení měří 22m.
V konfigurátoru na stránce http://www.postavsiplot.cz/ jsme vybrali zahradní síť PILONET Heavy s výškou 180cm.
Pro levou (A) a pravou (C) stranu našeho pozemku jsme zadali délku 38m a zaškrtli volbu „podhrabové desky“. Ihned se nám zobrazila cena 35 062 Kč. K této částce budeme muset přičíst cenu čelního oplocení, která se v konfigurátoru již nezadává.
Pro zjištění ceny panelů jsme v ceníku vyhledali příslušnou stránku. Jeden panel měří bezmála 3,5m a my jich tak budeme potřebovat celkem sedm + betonové patky a spony. Celková cena za čelní oplocení tak vyjde na 12.100 Kč, ale po dokončení stavby ho samozřejmě plánujeme opět prodat dál.
Sami jsme si tedy doma spočítali cenu oplocení na částku 47.162 Kč včetně DPH.
Současně jsme ve firmě Pilecký požádali o vypracování cenové nabídky a jako podklady jsme poslali opět rozměry pozemku a požadovanou výšku oplocení.
Cena v nabídce za materiál (bez práce) se slevou 10% a DPH je 51,600 Kč což je zhruba o 4.500 Kč více, než jsem původně plánoval s pomocí konfigurátoru.
POVOLENÍ PRO STAVBU OPLOCENÍ
Před stavbou plotu bylo třeba vyřešit také legislativu a to konkrétně:
- Souhlasy všech majitelů sousedních pozemků
- Souhlas obce
- Žádost o územní souhlas (na stavebním úřadu)
Pro souhlas sousedů a obce jsem si vytvořil jednoduchý dokument s obrázkem pozemku staženým z katastru nemovitostí. Doplnil jména majitelů sousedních pozemků a připravil pár teček pro podpis vyjadřující souhlas.
Druhá stránka souhlasného dokumentu :-) byla připravena pro obec a na třetí stránce je k dispozici obrázek bočního a čelního oplocení.
Sousedy se mi povedlo zastihnout v jeden večer a bez problémů od nich získat podpisy. S podepsaným dokumentem jsem zajel hned na probíhající zasedání zastupitelstva a do jejich plánovaného programu zahrnul odsouhlasení realizace oplocení na našem pozemku.
Vše vyřízeno bez problémů. Dokument jsem přidal jako přílohu Žádosti o územní souhlas, který jsem vyplnil a odevzdal na podatelně stavebního úřadu.
Po telefonické domluvě s paní, která má na starost obec Rostoklaty mi bylo řečeno, že souhlas získáme zhruba za 7 dnů.
Oba zmíněné dokumenty naleznete ke stažení v příloze tohoto článku. TIP: V předchozím článku jsme hledali vhodný typ oplocení pozemku před stavbou. A na co se podíváme příště? Čeká nás výběr materiálu pro obvodvé zdivo a stropy. Více v přístím videu.
Náklady
Název položky | Cena |
---|---|
poplatek na stavebním úřadu | 500 Kč |
Celkem | 500 Kč |
JM19. 10. 2015 10:04:48
Aktuálně řeším územní souhlas na opocení, po dnešní návštěvě SÚ budu potřebovat ještě:
(souhlas sousedů mám)
Vyjádření památkářů (3 pásmo vesnická památkové zóny)
Vyjádření ČEZ (v sousedním pozemku obce je kabel.vedení)
Znovu na obec - souhlas co mi po měsíci dali nestačí, napsali mi to samostatně s jejich podmínkami ale souhlas musí být na žádosti co jsem připravil. Na obci zdržení, protože mi nepodepsali mnou dodaný papír (připraven dle vzoru zde zveřejněném) dokonce si ho nechali - i s podpisy sousedů a dokumentací k plotu.
S vydrbaným pletivem tolika papírování a nejhorší je že při druhé a třetí návštěvě mi řeknou pokaždé něco jiného... Ještě že ohlášku jsme objednali zaplatili vč vyřízení povolení...