Venkovní úpravy

Autor: Janina a Vašek (30 příspěvků)
Kategorie: Zahrada
22. 1. 2014
0 komentářů
Venkovní úpravy
Příspěvek stavebníka
Červen a listopad 2011 Blížili jsme se do finiše, a tak bylo třeba dodělat ještě pár věcí kolem domu, abychom se nemuseli brodit blátem…

Sice by to bylo pěkné mít dvorek vydlážděný zámkovou dlažbou, ale… Takže jsme využili pražce, které nám zbyly ze základů (zbylo jich tolik, že již předtím jsme jich několik použili pro podložení palivového dřeva) a udělali z nich „dlažbu“ pod suchým stáním a příjezdové „koleje“ od silnice k suchému stání.

Nejprve nám to bagr na základě našich výškových propočtů vykopal tak hluboké, abychom se s konečnou vrstvou dostali mírně pod úroveň terénu tak, aby se tam zbytečně nestahovala voda, ale zároveň bylo možné v budoucnu tam třeba položit zámkovku (cha cha)…

Pražce se ukládaly do štěrkového lože, které jsme zhutnily pomocí naší staré známé žáby. Tentokrát nám s převozem pražců pomáhal bagr a traktor a na místo se usazovaly ručně pomocí kleští (zkoušeli jsme to i sami dva za pomocí půjčeného domácí kladkostroje s kolejničkou nebo jak to popsat, ale to se nedařilo :(

Reklama

Mimochodem - tuto akci jsme pracovně nazvali „Blížejovská bahna“, neboť toho 18. června nás kamarád lákal na vojenská Bahna… a my si namísto toho udělali v ten nádherný blátivý den svoje soukromá bahna doma... Po usazení se pražce obsypaly štěrkem. Tím dokážeme dojít i dojet k baráku čistou nohou i kolem (kdo ale tehdy mohl tušit, že kočárek má tak velkou rozteč koleček, že tomu to stačit nebude).   Dešťová kanalizace Listopad 2011

Druhou venkovní akcí byla pokládka dešťové kanalizace. Sudy, do nichž vedly gumové roury z okapů, sice plnily svoji funkci dobře a v době, kdy jsme nebyli napojeni na vodovod, jsme za ně byli vděčni, ovšem pár úskalí to mělo – a sice velké deště a zimní období.

Gumové hadice jsme si sice ponechali až do dokončení fasády, ale již neústily do sudů, nýbrž do „geigerů“, které byly nadzemním ukončením složité sítě KG trubek. To zas bylo běhání s koleny a proměřování, jak to nejlíp nakombinovat, aby to vyšlo :-)

Reklama

Po rozměření přijel bagr, vykopal, my položili roury a pospojovali je do sítě, bagr zasypal, udělalo se pár závěrečných tahů na srovnání terénu (bagrem i ručně) a bylo hotovo :)

Náklady

Název položkyCena
Bagrování a manipulace s pražci
6 000 Kč
Štěrk
1 500 Kč
KG roury s doplňky
8 200 Kč
Celkem15 700 Kč
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Janina a Vašek
Janina a Vašek (30 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací