Topení je plánováno el. kotlem s možností propojení krbové vložky s vodovodním výměníkem. Cena od topenářů zahrnuje, kotel protherm9k ,6x radiátor, žebřík do koupelny a konvektor do podlahy ke dveřím na terasu a samozřejmě materiál a práci. Celé zapojení zvládl topenář za dva dny a musím uznat,že mu to šlo od ruky. Následně po zapojení byly na řadě podlahy. Rozložení polystyrenu a vylití betonem trvalo tři dny.
Žena namíchala s babčou míchačku, já rovozil a dědula zpracoval. Celkem na dům padlo asi 50 míchaček. Jelikož podlahy musí vyschnout, tak nezbývá než se pustit do plotu, který bude potřeba, páč máme pejska a chceme se nastěhovat do konce srpna.
13.7.2012 jsou to přesně čtyři měsíce, co jsme zahájili stavbu kopáním základů a podlahama samotná stavba končí a jak povídala moje žena, začíná vlastně zařizování.
Stavbě zdar.
Viktor a Vendy11. 1. 2014 15:52:59
Dobrý den. Vzhledem k tomu ,že nejsme moc hospodárná rodina, tak celkové průměrné náklady cca4600.- měsíčně. Ale musíte brát v potaz ,že jsme první zimu topily pouze el.kotlem na cca21.5stupňů a stále větraly vlhko (novostavba).Náklady jsou komplet ,včetně ohřevu vody. Přez léto jsme přidaly 5cm vaty (původně bylo15cm) a postavily horkovzdušný krb (viz, článek).Doufám, že náklady klesnou na přijatelných 2500.- měsíčně.