Na začátku cesty

05.01.2019 16:12 1771 zhlédnutí
Příspěvek stavebníka

V rodinném domě jsem prožil větší část svého života a do bytu ve městě jsem se odstěhoval celkem nedávno. Už po prvním roce v podnájemním bytě jsem věděl, že takhle bydlet a žít nechci. Chci svůj dům! Vím kolik je starostí a nikdy nekončící práce kolem rodinného domu, ale přesto a možná právě proto chci svůj dům. 

Poté, co jsem asistoval při stavbách domů svých příbuzných a kamarádů jsem se rozhodl pro stavbu svépomocí. Jelikož mám sedavé zaměstnání, rád vyměním počítač za kolečko a lopatu. Na stavbách všech ostatních jsem se poučil z chyb, tak teď se můžu pustit do svých vlastních. 

Takže jsem si našel pozemek, vybral projekt domu a hurá do banky pro peníze. Mám dostatečný příjem, skoro polovinu vlastních zdrojů celého rozpočtu, tak je to přece jednoduché ne!? Jak naivní jsem v těchto úvahách byl! Nakonec mi trvalo skoro půl roku jen získat úvěr! Nicméně, konečně 31.12.2018 mi přišlo potvrzení o schválení úvěru, takže hurá do toho!  

Stavební etapa: rozhodnutí stavět stavební řízení

1 komentář

Leňulka
napsal(a) Leňulka/08. led 2019 20:06

Gratuluji! Není to jen tak co? Kdyby jste měl v plánu stavět z Heluzu nabízím akustické cihly široké 30cm, vhodné mezi ložnice a jako nosnou zeď.

Odkaz Komentáře

Nové články na Svépomocí.cz

Redakční
Hrubá stavba
75 fotografií ze stavby  e4 domu!
Komerční
Dokončení stavby
Markýzy pro fasádní okna FAKRO
Příspěvek stavebníka
Hrubá stavba
Střecha, dodělávky, nákupy

Související články