S kamny Schiedel Sirius si můžete dopřát pohodu u ohně během jediného dne

05.10.2018 08:14 1480 zhlédnutí
Komerční

Společnost Schiedel, leader ve vývoji a výrobě komínových systémů představil na letošním veletrhu For Arch další designově a funkčně vycizelovanou novinku Schiedel Sirius. Jedná se o krbová kamna Sirius se samostatným přívodem vzduchu komínem Schiedel Permeter Smooth Air.

Společnost Schiedel se rozhodla vyhovět poptávce na vzrůstající oblibu doplňkového vytápění a představila novinku Schiedel Sirius, která nabízí ekologickou a technologicky špičkovou formu vytápění na pevná paliva. Krbová kamna jsou spolu s komínovým tělesem dokonale sladěná a vytvářejí funkční a estetický celek. Krbová kamna Sirius v sobě dokonale mísí estetiku a funkčnost. Každý detail je doveden do naprosté technické dokonalosti. Kamna jsou vybavena tzv. triple- air konektivitou. To znamená, že je možné, je napojit na spalovací vzduch a komínové těleso třemi způsoby - shora, zezadu ale i spodem, např. prostorem pod podlahou. Vysoká účinnost celého systému je samozřejmostí. Minimum spotřebovaného dřeva zajistí maximální tepelnou pohodu.

Kamna Sirius jsou nabízena ve dvou variantách. Sirius 1 má standardně provedená prosklená dvířka. Varianta Sirius 3 vám přinese za relativně malý doplatek ještě intenzivnější zážitek z plápolajícího ohně. Díky prostorovému prosklení je možné pozorovat oheň v rozmezí 180°. Oba typy kamen mají ve spodní části uzavřený prostor určený na skladování palivového dřeva.

sIRIUS1 3

Komínový systém Permeter Smooth Air navíc na rozdíl od standardních nerezových komínových systémů přivádí vzduchu potřebný k hoření meziprostorem komínového pláště. Ten je vyráběn ve dvou provedeních, jako jednoplášť (s použitím jedné izolace) pro interiérové využití a dvouplášť pro neizolované části domu a exteriér (s použitím dvou izolačních částí). Tento systém tak najde uplatnění i v nízkoenergetických domech s řízeným větráním a rekuperací tepla. Přívod spalovaného vzduchu komínovým pláštěm byl doposud standardem pouze u prémiových keramických komínových systémů. Vzduch z místnosti je potřeba pouze při zatápění. Po dosažení určité teploty se vzduch začne natahovat meziprostorem komína a dvířka krbových kamen se pevně uzavřou.

sirisu detailScreenshot 2

Zajímavá je i estetická stránka komínového tělesa. Po celé délce komínového tělesa zmizely klasické spoje se sponami. Výsledkem je hladký komín velmi elegantního vzhledu. V sestavě Sirius je komín použit jako svislý kouřovod s osazením přímo na spotřebič, ale je možné z něho sestavit klasický komín založený na zemi či na fasádě domu. Standardně je komín nabízen v černé barvě, na objednávku je možné vyrobit i v barvě šedé a bílé.

Přednosti krbových kamen:

 • Vysoká účinnost – až 84%, více tepla, méně dřeva
 • Jednoduché ovládání
 • Samouzavírací dvířka (interlock systém – fixace dvířek pro zapálení nebo čištění)
 • Prostorové prosklení (pohled na oheň v rozmezí 180°)
 • Testováno dle nejvyšších evropských standardů a norem
 • Přestavitelné nožičky (pro vyrovnání i při nerovném povrchu)
 • Ekologický nátěr kamen (povrchová úprava barvou s minimálním zápachem a nízkými emisemi)

Přednosti nerezového komínu Permeter Smooth Air:

 • Přívod spalovacího vzduchu ke spotřebiči
 • Flexibilní a snadná instalace
 • Ceiling box – délkově nastavitelný díl pro dodatečnou instalaci kamen
 • Systémové řešení napojení – odpadá další přídavné potrubí či adaptér
 • Mimořádně malé bezpečné odstupové vzdálenosti od hořlavých materiálů
 • Triple-air konektivita – tři možné vstupy pro přívod spalovacího vzduchu (shora, zdola, zezadu) 

triple air con1triple air con3

Obr.: triple-air konektivita = možnost přívodu vzduchu ze tří stran

 

Zakoupením Schiedel Sirius tak zákazníci získají za zajímavou cenu ucelené řešení vytápění a odvodu spalin a to v nejvyšší kvalitě. Neváhejte tedy a vytvořte si příjemnou pohodu u plápolajícího ohně již pro tyto nadcházející podzimní dny.

Více informací k produktu naleznete na webových stránkách http://bit.ly/Schiedel-Sirius
Schiedel, s.r.o., tel.: 326 999 011, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fotogalerie

S kamny Schiedel Sirius si můžete dopřát pohodu u ohně během jediného dne
S kamny Schiedel Sirius si můžete dopřát pohodu u ohně během jediného dne
S kamny Schiedel Sirius si můžete dopřát pohodu u ohně během jediného dne
S kamny Schiedel Sirius si můžete dopřát pohodu u ohně během jediného dne

Nové články na Svépomocí.cz

Redakční
Hrubá stavba
75 fotografií ze stavby e4 domu!
Komerční
Dokončení stavby
Markýzy pro fasádní okna FAKRO
Příspěvek stavebníka
Hrubá stavba
Střecha, dodělávky, nákupy

Související články