Rekonstrukce a zařízení dětského pokoje pro syna

Příspěvek stavebníka

Už nějakou dobu jsme zvažovali rekonstrukci pokoje pro syna z ryze dětského, nebo spíše maminkovského pokojíčku, na pokoj pro kluka.

Pokoj, který s ním vydrží i minimálně několik školních let, ale přitom v něm zůstane určitá hravost a místo pro relax.

Pomyslným startem byl kamarád truhlář. Zahlásil mi, že mu zůstalo na dílně nějaké světle oranžové a krémové lamino a jestli bych ho nechtěl na něco využít. Byl jsem se za ním na barvy podívat a řekl jsem si, že to by šlo. Původně jsme měli sice v plánu jiné barvy, ale s manželkou jsme se shodli na tom, že v tohoto materiálu by mělo jít vymyslet něco hezkého.

S chutí do toho a půl je hotovo aneb výroba nábytku

Nějaké lamino na dětský nábytek se dokoupilo a víceméně hned jsme mohli jít do práce

Kamarádovi jsem s výrobou nábytku pomáhal, na což jsem náležitě hrdý. Nicméně všechny důležité záležitosti dořešil on.

Postel je řešena v rozměru 160 x 70 cm tak, aby se do ní vešla akorát běžně vyráběná matrace. Je schválně dost vyvýšená, aby se pod ni vešla spousta hraček, oblečení, ale i potřeb do školy apod. Toto řešení si hodně s manželkou vychvalujeme, protože nejrůznějších maličkostí je v dětském pokoji opravdu hodně a odkládací prostory se vždy hodí.

Stůl je řešen schválně jako hodně velký. Teď na něm má místo autodráha a do budoucna chceme, abychom mohli u něj se synem sedět já, nebo manželka, když se budeme například učit do školy.

Doladění pokojíčku

Dlouho jsme řešili výmalbu a zvažovali nějakou výraznější barvu. Kvůli barvám na nábytku jsme se ale nakonec rozhodli zvolit jednoduchou světle šedou s lehkým přechodem do hnědé.

Stěnu pak doplňuje tapeta v podobném odstínu, jen o něco tmavší.

Podlaha zůstala alespoň prozatím původní (plovoucí), ale myslím, že se k designu pokojíčku hodí a měnit ji už nebudeme. Zvažovali jsme koberec, ale máme doma podlahové vytápění, takže je plovoučka teplá a syn si na ní může hrát.

Fotogalerie

Rekonstrukce a zařízení dětského pokoje pro syna
Rekonstrukce a zařízení dětského pokoje pro syna

Stavební etapa: