Odvětrání podloží

Petr Pecka
09. kvě 2013 10:32 #2201
Zdravím stavebníci,

Řešil jste někdo odvětrání radonu z podloží pod základovou deskou ? Mám na pozemku střední index takže odvětrání teoreticky není nutné. Ale mám propustné hlinitopísčité podloží a navíc budu mít podlahové topení což jsou dva rizikové faktory a dočetl jsem se, že v těchto případech se odvětrání doporučuje i pro střední index. V projektu to zatím není, ale chci mít klidné spaní a být pojištěn proti případné netěsnosti hydroizolace.

Takže se chci zeptat jak to nejlépe provést. Moje představa byla, že těsně pod deskou dám štěrk frakce 16/32 asi 15-20cm a do něj 100mm doprostřed po délce domu hlavní sběrnou oranžovou KG trubku 100mm a do ní z boků z obou stran nějak připojím 80-100mm takové ty žluté ohebné drenážní trubky. Tu středovou KG trubku pak zhruba uprostřed odbočím nahoru před desku a vytáhnu až nad střechu.

Jak nejlépe napojit ty žluté drenážní trubky na KG trubku ? A jsou na to ty žluté trubky vůbec vhodné ? Připadá mi to strašně málo pevné a mám obavu, aby se to celé pod tíhou štěrku a betonu nějak nezbortilo. Nebylo by lepší to udělat z KG trubek celé a prostě ty KG trubky ze všech stran dostateně hustě navrtat ?

Díky za jakékoliv nápady.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jan Čihák
10. kvě 2013 13:07 #2203
ahoj, dělal jsem to z kombinace 60 a 100 mm husích krků. Poslal bych foto, ale nejde mi to sem vložit. Jestli chceš, pošli mi kontakt na jcihak(zavináč)farmtec.cz a já ti to pošlu i s popisem B) . Sem skoro nechodím. H.

Odpověď od Romis
05. lis 2018 18:40 #22979
Dobrý den, také zrovna řešíme protiradonova opatření. Nemáte k dispozici fotky, jak jste trubky položili? Myslíte, že geotextilii máme potom rozložit po celé desce nebo stačí trubky tím obalit? Jinak máme dovezený štěrk frakce 0/32, myslíte, ze to bude průser?

Odpověď od Michal a Ivet
08. lis 2018 14:24 #22996
Ahoj,

my jsme řešili takto trubky( černé rozdíl pár korun) 80 mm obalené do geotextilie- napojené do T KG 125 trubky, která vystupuje nad desku( komínové odsávání)

přikládám pár fotografií
Přílohy:

Odpověď od Romis
10. lis 2018 09:34 #23008
Díky za zaslání :-)